Świąteczny ogród – jak go udekorować?

Boże Narodzenie to ulubione święta większości z nas. Aby stworzyć wyjątkowy klimat upiększamy domy ozdobami w odcieniach czerwieni, zieleni czy złota. Wiele osób jednak, aby nadać temu wyjątkowemu okresowi jeszcze więcej blasku, decyduje się na świąteczny ogród, co często stanowi dużo większe wyzwanie niż standardowa dekoracja wnętrz. Jak zatem go udekorować?

Oświetlenie ogrodu

Do najpopularniejszych ozdób świątecznych należą lampki. Nie ma się co dziwić, ponieważ świetnie sprawdzają się się zarówno w dekoracji wnętrz, jak i w ogrodach. Najpiękniejszy efekt dają one po zmroku, dlatego często przystraja się nimi całe drzewa, ganki czy altany. W momencie, kiedy wybieramy tego typu ozdobę warto zdecydować się na neutralne kolory, szczególnie jeśli będą one mocno widoczne z drogi. Ważnym aspektem jest także długość kabla, do którego są one przyczepione, a także źródło zasilania. Niezwykle efektowną alternatywą dla nich mogą okazać się lampiony, które możemy postawić zarówno na schodkach czy werandzie, jak i powiesić na drzewach w ogrodzie. Ich gama jest bardzo szeroka – można kupić je w sklepach z wyposażeniem wnętrz lub wykonać samodzielnie z przyozdobionych słoiczków. W ostatnich latach triumfy święcą również ozdoby LED, najczęściej w kształcie bałwanków, reniferów czy gwiazd, które po zmroku dają zniewalający efekt.

Świąteczne dekoracje

swiateczny-ogrodPoza oświetleniem warto jest zdecydować się na innego rodzaju dekoracje. Część z nich można wykonać samemu, wyciągając z piwnicy chociażby stare sanki, które po odnowieniu w zestawieniu z gałązkami świerku czy innymi elementami będą doskonałą ozdobą. Do przygotowania stroików warto także wykorzystać zalegające kosze wiklinowe. Osobom, które nie lubią jednak poświęcać czasu na tego typu zajęcia, na przeciw wychodzą sklepy, gdzie można odnaleźć wiele gotowych ozdób, które posłużą przez wiele lat. Coraz popularniejsze stają się również figury do postawienia w ogrodzie. W szerokiej gamie produktów znajdziemy zarówno symbole kojarzące się z popkulturą takie jak elfy, mikołaje czy renifery, jak i ozdoby ściśle związane z religią, które można wykorzystać przy budowie zewnętrznej szopki bożonarodzeniowej.

Jak przybrać choinkę w ogrodzie?

Wiele osób ma na stałe zasadzone drzewka iglaste, dlatego Boże Narodzenie jest idealną okazją do ich udekorowania. Często decydujemy się na przyozdobienie ich tylko i wyłącznie lampkami. Jednak do tej roli świetnie sprawdzą się także kolorowe kokardy czy plastikowe bombki. Wiele ozdób można także wykonać samodzielnie – tutaj nadadzą się się suszone pomarańcze z goździkami nawleczone na sznureczek czy zebrane jesienią szyszki, które dla uzyskania świątecznego efektu warto spryskać złotym lub srebrnym sprejem.

Świąteczny ogród będzie budował w naszym otoczeniu niesamowity klimat. Dekoracje bożonarodzeniowe nadadzą wiele blasku, którego w okresie zimowym często brakuje w otoczeniu naszych domów czy na działkach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP