27 produktów

To, że wysokiej jakości kosiarka jest niezbędna w ogrodzie, wie każdy z nas. To właśnie ona jest podstawowym urządzeniem, dzięki któremu można cieszyć się eleganckim, pięknym i zadbanym trawnikiem. Jednak sama kosiarka nie zawsze jest wystarczająca – nierzadko zdarza się, że przydatne są dodatkowe urządzenia ogrodnicze, takie jak kosy i podkaszarki elektryczne. Czym różnią się między sobą te urządzenia, do czego służą i czy warto je kupić? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zobacz, jakie kosy i podkaszarki mamy w naszym sklepie online Krysiak!

Podkaszarka a kosa elektryczna – na czym polegają różnice?

Kosa i podkaszarka elektryczna z wyglądu są do siebie bardzo podobne, mają też podobną budowę, dlatego nic dziwnego, że obie nazwy często są nazywane zamiennie. Zasadniczo oba typu urządzeń opierają się na tych samych elementach: uchwycie, silniku elektrycznym, wysięgu i mechanizmie tnącym. Podstawowe różnice dotyczą mocy urządzeń oraz ich zastosowania.

Elektryczna podkaszarka pełni rolę przede wszystkim rolę „uzupełnienia” tradycyjnej kosiarki. Dysponuje ona mniejszą mocą niż kosa elektryczna (wykaszarka) i przeznaczona jest do koszenia trawy w miejscach, które są trudno dostępne (lub całkowicie niedostępne) dla kosiarki. Chodzi tu zatem przede wszystkim o przestrzenie pod krzewami i drzewkami ozdobnymi, miejsca przy krawężnikach i płotach oraz inne ogrodowe zakamarki.

Kosy elektryczne to z kolei urządzenia przeznaczone – tak jak kosiarki – do generalnego porządkowania trawników. Mocna kosa elektryczna jest jednak stosowana w miejscach, w których użycie standardowej kosiarki jest utrudnione, niepraktyczne lub niemożliwe. Przede wszystkim dotyczy to zaniedbanych, mocno zarośniętych i zachwaszczonych ogrodów oraz powierzchni nierównych, na których wymagane jest koszenie „pod kątem”. Urządzenia te cechują się dużą wydajnością i mocą silnika.

Kosa i podkaszarka elektryczna – dlaczego warto je kupić?

Należy mieć świadomość tego, że na rynku dostępne są również kosy i podkaszarki akumulatorowe i spalinowe. Nie da się jednak ukryć, że wśród ogrodowych hobbystów i ogrodników-amatorów to właśnie modele na prąd cieszą się największą popularnością. Z czego to wynika? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety prezentowanych tu modeli.

Kosy i podkaszarki elektryczne – prosta obsługa

Jedną z największych zalet urządzeń, które znajdziesz w tej kategorii, jest ich prosta obsługa. Zarówno kosa, jak i podkaszarka elektryczna są zasilane przy pomocy przewodu i prądu elektrycznego – kabel wystarczy podłączyć do gniazdka, uruchomić włącznik… i gotowe: można pracować! Obsługa modeli akumulatorowych i spalinowych jest nieco bardziej skomplikowana: akumulatory w tych pierwszych wymagają regularnego ładowania, a silnik spalinowy w tych drugich trzeba regularnie uzupełniać specjalną benzyną i olejem.

Podkaszarki i wykaszarki elektryczne są lekkie

Podkaszarki i wykaszarki elektryczne nie bez powodu cieszą się tak dużym uznaniem wśród osób amatorsko zajmujących się pielęgnacją ogrodu. Jedną z ich cech rozpoznawczych jest niska waga – najprostsze urządzenia, takie jak Faworyt DP380, ważą zaledwie 1,5 kg. Z kolei najbardziej rozbudowana wykaszarka elektryczna – na przykład model Lider Plus SK1400-4W1 – waży niespełna 5 kg. Z kolei modele wyposażone w silnik spalinowy nierzadko ważą 7, a nawet ponad 10 kg. Ze względu na niską wagę sprzęt elektryczny jest polecany osobom mniej doświadczonym i słabszym fizycznie.

Elektryczna podkaszarka jest tania

Kolejna zaleta kos i podkaszarek na prąd, którą docenią osoby tylko od czasu do czasu oddające się pracom w przydomowym ogrodzie: cena. Dobrej jakości elektryczna podkaszarka do trawy jest w naszym sklepie dostępna już w cenie niższej niż 100 złotych. Z kolei zaawansowana, mocna kosa elektryczna Lider Plus kosztuje zaledwie 600 złotych. Jest to cena tym bardziej korzystna, że model ten może pełnić również rolę zarówno podkrzesywarki, jak i nożyc do żywopłotu. Dla porównania dodajmy, że modele spalinowe zazwyczaj kosztują od 500 do 1000 zł.

Kosy i podkaszarki elektryczne – o czym trzeba pamiętać?

Tak kosa, jak i podkaszarka elektryczna może świetnie się sprawdzić podczas prac ogrodowych. Warto jednak mieć świadomość tego, że kupując ten model, trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami. Przede wszystkim wszystkie kosy i podkaszarki elektryczne mają ograniczenie w postaci przewodu – i chociaż zasięg urządzenia można powiększyć, korzystając z przedłużacza ogrodowego, to i tak do uruchomienia sprzętu niezbędny jest dostęp do sieci elektrycznej.

Dodatkowo, pamiętaj, że nawet najlepsza podkaszarka elektryczna będzie miała mniejszą moc niż dobrej jakości model spalinowy.

Elektryczna podkaszarka do trawy – zamów ją w sklepie Krysiak

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania sią z asortymentem naszego sklepu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jaka podkaszarka lub wykaszarka elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2023 Krysiak. All rights reserved