27 produktów

165 zł

175 zł

75 zł

179 zł

75 zł

165 zł

139 zł

115 zł

175 zł

175 zł

175 zł

119 zł

85 zł

339 zł

169 zł

79 zł

75 zł

115 zł

115 zł

79 zł

To, że wysokiej jakości kosiarka jest niezbędna w ogrodzie, wie każdy z nas. To właśnie ona jest podstawowym urządzeniem, dzięki któremu można cieszyć się eleganckim, pięknym i zadbanym trawnikiem. Jednak sama kosiarka nie zawsze jest wystarczająca – nierzadko zdarza się, że przydatne są dodatkowe urządzenia ogrodnicze, takie jak kosy i podkaszarki elektryczne. Czym różnią się między sobą te urządzenia, do czego służą i czy warto je kupić? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zobacz, jakie kosy i podkaszarki mamy w naszym sklepie online Krysiak!

Podkaszarka a kosa elektryczna – na czym polegają różnice?

Kosa i podkaszarka elektryczna z wyglądu są do siebie bardzo podobne, mają też podobną budowę, dlatego nic dziwnego, że obie nazwy często są nazywane zamiennie. Zasadniczo oba typu urządzeń opierają się na tych samych elementach: uchwycie, silniku elektrycznym, wysięgu i mechanizmie tnącym. Podstawowe różnice dotyczą mocy urządzeń oraz ich zastosowania.

Elektryczna podkaszarka pełni rolę przede wszystkim rolę „uzupełnienia” tradycyjnej kosiarki. Dysponuje ona mniejszą mocą niż kosa elektryczna (wykaszarka) i przeznaczona jest do koszenia trawy w miejscach, które są trudno dostępne (lub całkowicie niedostępne) dla kosiarki. Chodzi tu zatem przede wszystkim o przestrzenie pod krzewami i drzewkami ozdobnymi, miejsca przy krawężnikach i płotach oraz inne ogrodowe zakamarki.

Kosy elektryczne to z kolei urządzenia przeznaczone – tak jak kosiarki – do generalnego porządkowania trawników. Mocna kosa elektryczna jest jednak stosowana w miejscach, w których użycie standardowej kosiarki jest utrudnione, niepraktyczne lub niemożliwe. Przede wszystkim dotyczy to zaniedbanych, mocno zarośniętych i zachwaszczonych ogrodów oraz powierzchni nierównych, na których wymagane jest koszenie „pod kątem”. Urządzenia te cechują się dużą wydajnością i mocą silnika.

Kosa i podkaszarka elektryczna – dlaczego warto je kupić?

Należy mieć świadomość tego, że na rynku dostępne są również kosy i podkaszarki akumulatorowe i spalinowe. Nie da się jednak ukryć, że wśród ogrodowych hobbystów i ogrodników-amatorów to właśnie modele na prąd cieszą się największą popularnością. Z czego to wynika? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety prezentowanych tu modeli.

Kosy i podkaszarki elektryczne – prosta obsługa

Jedną z największych zalet urządzeń, które znajdziesz w tej kategorii, jest ich prosta obsługa. Zarówno kosa, jak i podkaszarka elektryczna są zasilane przy pomocy przewodu i prądu elektrycznego – kabel wystarczy podłączyć do gniazdka, uruchomić włącznik… i gotowe: można pracować! Obsługa modeli akumulatorowych i spalinowych jest nieco bardziej skomplikowana: akumulatory w tych pierwszych wymagają regularnego ładowania, a silnik spalinowy w tych drugich trzeba regularnie uzupełniać specjalną benzyną i olejem.

Podkaszarki i wykaszarki elektryczne są lekkie

Podkaszarki i wykaszarki elektryczne nie bez powodu cieszą się tak dużym uznaniem wśród osób amatorsko zajmujących się pielęgnacją ogrodu. Jedną z ich cech rozpoznawczych jest niska waga – najprostsze urządzenia, takie jak Faworyt DP380, ważą zaledwie 1,5 kg. Z kolei najbardziej rozbudowana wykaszarka elektryczna – na przykład model Lider Plus SK1400-4W1 – waży niespełna 5 kg. Z kolei modele wyposażone w silnik spalinowy nierzadko ważą 7, a nawet ponad 10 kg. Ze względu na niską wagę sprzęt elektryczny jest polecany osobom mniej doświadczonym i słabszym fizycznie.

Elektryczna podkaszarka jest tania

Kolejna zaleta kos i podkaszarek na prąd, którą docenią osoby tylko od czasu do czasu oddające się pracom w przydomowym ogrodzie: cena. Dobrej jakości elektryczna podkaszarka do trawy jest w naszym sklepie dostępna już w cenie niższej niż 100 złotych. Z kolei zaawansowana, mocna kosa elektryczna Lider Plus kosztuje zaledwie 600 złotych. Jest to cena tym bardziej korzystna, że model ten może pełnić również rolę zarówno podkrzesywarki, jak i nożyc do żywopłotu. Dla porównania dodajmy, że modele spalinowe zazwyczaj kosztują od 500 do 1000 zł.

Kosy i podkaszarki elektryczne – o czym trzeba pamiętać?

Tak kosa, jak i podkaszarka elektryczna może świetnie się sprawdzić podczas prac ogrodowych. Warto jednak mieć świadomość tego, że kupując ten model, trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami. Przede wszystkim wszystkie kosy i podkaszarki elektryczne mają ograniczenie w postaci przewodu – i chociaż zasięg urządzenia można powiększyć, korzystając z przedłużacza ogrodowego, to i tak do uruchomienia sprzętu niezbędny jest dostęp do sieci elektrycznej.

Dodatkowo, pamiętaj, że nawet najlepsza podkaszarka elektryczna będzie miała mniejszą moc niż dobrej jakości model spalinowy.

Elektryczna podkaszarka do trawy – zamów ją w sklepie Krysiak

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania sią z asortymentem naszego sklepu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jaka podkaszarka lub wykaszarka elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved