18 produktów

385 zł

85 zł

679 zł

215 zł

185 zł

475 zł

85 zł

39 zł

185 zł

33 zł

85 zł

95 zł

729 zł

149 zł

39 zł

Posiadanie przydomowego ogrodu lub prywatnej działki wypoczynkowej to niewątpliwie komfort. Cicha, ukryta przed niechcianymi spojrzeniami innych osób przestrzeń do relaksu oraz możliwość uprawy własnych ziół, warzyw i owoców to coś, na co nie może sobie pozwolić większość osób mieszkających w mieszkaniach w centrach miast. Jeżeli jednak chcesz w cieszyć się pięknym ogrodem w stu procentach, zadbaj o to, by nasiona traw, drzewek ozdobnych i kwiatów były rozmieszczone równomiernie. W takich okolicznościach przydatny może się okazać siewnik do trawy – urządzenie kojarzone przede wszystkim z uprawami rolnymi, jednak w ostatnim czasie coraz chętniej wykorzystywane także w prywatnych ogrodach.

Siewnik do trawy i nawozu – czym jest?

W świadomości wielu ogrodników-hobbystów siewnik nadal jest narzędziem nieoczywistym, dlatego w pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest siewnik do trawy. Zasadniczo siewniki bardziej kojarzone są z maszynami rolnymi, doczepianymi do ciągników. Rolnicy wykorzystują je do równomiernego wysiewu różnych nasion uprawnych, takich jak rzepak, zboża czy kukurydza.

Jeśli chodzi o siewniki rolnicze, obecnie na rynku dostępne są różne modele. Zazwyczaj wykorzystuje się siewniki rzędowe, które przeznaczone są po prostu do równomiernego wysiewu nasion. W tej kategorii możemy wyróżnić przede wszystkim urządzenia talerzowe, które cenione są za uniwersalność. Można je stosować zarówno na glebach ciężkich, jak i mniej wymagających. Obok nich stosowane są również modele stopkowe, które wykorzystuje się do siewu po orce.

Poza siewnikami rzędowymi warto zwrócić uwagę również na siewniki pasowe, które zostały zaprojektowane z myślą o uproszczeniu prac rolnych – umożliwiają one nie tylko wykonanie siewu, ale również jednoczesne przygotowanie ziemi i nawożenie jej. Kolejnym modelem jest siewnik rzutowy, który jest stosowany przy wysiewie roślin szybko kiełkujących.

Siewniki do trawy – jakie są rodzaje dostępne na rynku?

W branży rolniczej zaawansowany, mechaniczny siewnik jest urządzeniem niezastąpionym. Coraz częściej siewnik do trawy i nawozu jest jednak wykorzystywany także w warunkach amatorskich i pół-profesjonalnych. Oczywiście wówczas nie wykorzystuje się maszyn ciągnikowych, a proste w obsłudze siewniki ogrodowe. Takie urządzenia przydają się przede wszystkim w następujących okolicznościach:

  • w ogrodzie – siewnik ogrodowy znakomicie nadaje się do zasiania trawy pod piękny, równy trawnik;
  • na działce – siewnik ręczny może przydać się nie tylko do zasiania trawy na działce, ale również do uprawy roślin motylkowych, takich jak groch;
  • w sadach i warzywniakach – siewniki przydają się również w sianiu trawy w sadach i uprawie warzyw w prywatnych warzywniakach.

Generalnie można przyjąć, że prosty siewnik do trawy to urządzenie, które przyda się w każdym, nawet najmniejszym ogrodzie.

Jaki rozsiewacz ogrodowy wybrać?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby mniej doświadczone w przeprowadzaniu prac ogrodowych i amatorscy ogrodnicy mogą mieć problemy z wybraniem idealnego rozsiewacza ogrodowego. Poniżej omawiamy typy urządzeń, które najlepiej sprawdzają się w użytku prywatnym – zapoznaj się z opisami, dzięki którym łatwiej będzie Ci określić swoje oczekiwania i wymagania.

Siewnik ręczny – zalety

Najbardziej podstawowym produktem, który warto mieć w swoim garażu czy ogrodowej szopie, jest siewnik ręczny do trawy. Wbrew temu, co może się wydawać, jest to urządzenie bardzo proste w budowie, a co więcej – tanie. Siewnik do trawy ręczny to produkt wykonany najczęściej z tworzywa sztucznego, wyposażony w znajdującą się z boku talerza rozsiewającego korbkę, która umożliwia wygodne i proste rozsiewanie nasion. Wystarczy tylko przekręcać korbkę, by równomiernie rozsypywać nasiona, nawóz, a także piasek.

Największą zaletą siewników ręcznych jest ich atrakcyjna cena. Modele z tej kategorii kosztują zazwyczaj zaledwie kilkadziesiąt złotych – najtańszy siewnik to wydatek zaledwie 40 złotych. Przy tym siewnik taki zapewnia duże możliwości: w modelach takich jak Gardyer XS 6001 uwagę przykuwa przede wszystkim maksymalna szerokość rozrzutu wynosząca 3,6 m, oraz pojemność zbiornika, która wynosi aż 3 l. Jeżeli dodamy do tego niewielką wagę sprzętu – zaledwie 0,4 kg – otrzymujemy świetne urządzenie, umożliwiające wykonanie prac w ogrodzie i na działce niewielkim kosztem. Siewnik ręczny to najlepsza opcja do niewielkiego ogrodu lub przydomowego warzywniaka.

Siewnik na kółkach – dlaczego warto?

Osoby dysponujące większym ogrodem lub mające do dyspozycji dużą przestrzeń na działce czy w sadzie mogą postawić na siewnik na kółkach. O ile siewniki ręczne to dość wąska grupa produktów, o tyle siewniki do trawy na kółkach są dostępne w wielu wariantach, często bardzo się od siebie różniących.

Każdy siewnik do trawnika na kółkach to urządzenie, które składa się z trzech podstawowych elementów: kółek, pojemnika na materiały sypkie, oraz długiego uchwytu, umożliwiającego prowadzenie urządzenia przed sobą lub ciągnięcie go za sobą. W tej kategorii znajdziesz urządzenia kosztujące zaledwie nieco ponad 100 złotych, ale także takie, które wiążą się z wydatkiem nawet kilkuset złotych:

  • prosty rozsiewacz do trawy na kółkach, taki jak Handy QS 6002, to urządzenie do siania trawy, ale też rozsypywania innych materiałów sypkich (nadaje się też do sypania piasku zimą). Zaletą jest 12-litrowy pojemnik oraz regulacja dozowania, która umożliwia ustawienie odpowiedniej wielkości przepływu. Koszt takiego urządzenia to około 100 zł;
  • bardziej rozbudowany siewnik do nawozu, np. Lider HS6014. Urządzenie takie kosztuje około 230 zł. Modele ze średniej półki cenowej dysponują pojemnikiem o pojemności około 14 l, a także maksymalną szerokością rozrzutu na poziomie 3,5 m. Zaletą jest także niska waga 3,8 kg, która umożliwia wygodne manewrowanie urządzenie;
  • szukasz sprzętu, który doskonale sprawdzi się w dużych ogrodach i na większych powierzchniach? Idealnym wyborem będzie Texas CS3600. Jego największą zaletą jest duża pojemność, wynosząca 36 l, dzięki której nie trzeba co chwilę uzupełniać pojemnika. Pracę ułatwia również maksymalna szerokość rozrzutu wynosząca 2 m oraz opcja regulacji dozownika. Najbardziej zaawansowane modele można kupić za około 700-800 zł.

Rozsiewacz do trawy w sklepie Krysiak – najlepsze polskie marki

Nasza firma Krysiak powstała w 1990 roku. Od ponad trzydziestu lat sprzedajemy najlepsze urządzenia ogrodowe i oferujemy profesjonalne doradztwo naszym klientom. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat udało nam się stworzyć asortyment, który odpowiada potrzebom zarówno ogrodników-hobbystów i osób, które tylko amatorsko zajmują się pielęgnacją ogrodu, jak również profesjonalistów.

W tej kategorii znajdziesz siewnik do nawozu ogrodowy marek, należących do naszej firmy Krysiak. Oferujemy urządzenia takich firm jak Lider, Handy, Gardyer czy Faworyt. Proponujemy jednak nie tylko siewniki od najlepszych polskich marek. W asortymencie mamy też siewniki do nawozu, trawy i piasku od renomowanych europejskich producentów: Texas czy Grizzly.

Nie wiesz, jaki rozsiewacz ogrodowy kupić? W takim razie skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved