5 produktów

Jak skutecznie usuwać chwasty?

Chwasty są utrapieniem każdego posiadacza ogródka. Ich pojawienie się na trawniku to zagrożenie dla roślinności, a w konsekwencji godziny żmudnej pracy nad ich usuwaniem. Problem ten nie dotyczy jednak tylko trawników i innych terenów roślinnych. Chwasty często pojawiają się również na podjazdach, czy chodnikach, wyrastając np. spomiędzy kostki brukowej. Z tego powodu nawet nowo ułożony chodnik może stać się niezbyt estetycznym elementem przestrzeni, o który należy jak najszybciej zadbać.

Metod usuwania chwastów jest co najmniej kilka, lecz większość z nich jest czasochłonna i nie zawsze skuteczna. Ręczne, mechaniczne usuwanie chwastów, z oczywistych powodów, będzie skuteczne jedynie na niewielkim terenie, czy np. na chodniku w przydomowym ogródku. Im większy teren, tym praca będzie dłuższa i trudniejsza. Amatorscy ogrodnicy często próbują też mnóstwa domowych sposobów takich, jak środki przygotowywane na bazie octu, czy usuwanie chwastów z kostki myjką ciśnieniową. Ta druga metoda może okazać się nie tylko nieskuteczna, ale wręcz szkodliwa, gdyż nieumiejętne wykorzystanie narzędzia może spowodować wypłukanie nie tylko chwastów, ale też fugi. Ostatecznością jest zastosowanie substancji chemicznych, lecz to często kończy się unicestwieniem nie tylko chwastów, ale też innych roślin. Co zatem możesz zrobić, gdy problemem w Twoim ogrodzie lub na innym terenie są chwasty? Polecamy dostępne w naszym sklepie internetowym elektryczne wypalacze chwastów.

Elektryczne wypalacze chwastów

Wypalarki do chwastów to niewielki, lecz bardzo skuteczny sprzęt przeznaczony do usuwania chwastów, jaki możesz odnaleźć w naszej ofercie. Pozwala on na usuwanie roślin spomiędzy kostki brukowej, na powierzchniach utwardzonych, a także na ścianach. Wykorzystasz go również na rabatach i trawnikach w okresie wegetacji. Element grzejny z wirnikiem w dolnej części urządzenia wydmuchuje ciepło o temperaturze 600-650 stopni Celsjusza. Wystarczy, że skierujesz dyszę na roślinę i przytrzymasz w ten sposób przez kilka sekund. Chwast zostanie wypalony aż do korzenia. Nie musisz też całkowicie spalać rośliny, wystarczy kilka sekund podgrzewania, aby ją zniszczyć. To metoda szybka, wygodna, a przede wszystkim, bezpieczna, ponieważ nie używasz pestycydów i innych substancji chemicznych. Praca z użyciem wypalarki do chwastów jest bardzo komfortowa, ponieważ jest to urządzenie o wadze ok. 1-2 kg, a także posiada ono podpórkę, dzięki której bezpiecznie przechowasz sprzęt w czasie jego stygnięcia. Twój wypalacz chwastów może mieć też jeszcze jedną przydatną funkcję! Użyjesz go bowiem do zapalenia węgla drzewnego i brykietów z grilla. Niektóre z dostępnych u nas modeli oprócz standardowej okrągłej dyszy mają jeszcze dodatkową, płaską, przeznaczoną właśnie do grilla.

Koniec problemów z chwastami!

Skończ raz na zawsze swoje problemy z chwastami. Wybierz wygodny sprzęt, jakim jest wypalacz chwastów, aby pozbyć się tych uciążliwych i szkodliwych roślin ze swojego ogrodu lub chodnika. Sprawdź szczegóły i zakup odpowiedni sprzęt w naszym sklepie.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2023 Krysiak. All rights reserved