1 produkt

Przesadzanie kwiatów i drzewek ozdobnych, przygotowanie powierzchni pod siew trawy czy postawienie elementów architektury ogrodowej to czynności, które niewątpliwie dają dużą satysfakcję – zwłaszcza wtedy, gdy później, w szczycie sezonu letniego możemy cieszyć oczy kolorowymi kwiatami, pięknym, zielonym trawnikiem czy eleganckimi ogrodzeniami i pergolami. Jednocześnie prace ogrodowe bywają wymagające, dlatego warto się zaopatrzyć w specjalne urządzenia ogrodnicze, takie jak wiertnica elektryczna.

Wiertnica elektryczna do gleby – co to jest?

Wiertnica elektryczna do gleby to – najogólniej mówiąc – narzędzie, które umożliwia wygodne i szybkie wiercenie otworów w ziemi, która jest na tyle twarda, zbita lub zakorzeniona, że utrudnione (lub praktycznie niemożliwe) okazuje się wykopanie otworów przy użyciu łopaty lub szpadla. Wiertnica glebowa to zasadniczo urządzenie charakteryzujące się długim trzonem, mającym cylindryczny kształt. Na trzonie mocuje się różne końcówki, które umożliwiają wykonanie otworu: wiertła, ale też łączniki i przedłużki, które są stosowane przy konieczności głębszego wiercenia.

Standardowa, najprostsza wiertnica jest narzędziem napędzanym siłą mięśni – jej efektywność zależy zatem w dużej mierze od siły fizycznej operatora oraz jego dokładności. Świder elektryczny jest natomiast urządzeniem wyposażonym w silnik elektryczny, który wprawia w ruch wiertło. Obowiązkiem operatora jest zatem tylko odpowiednie manewrowanie wiertnicą elektryczną, tak, by wykonywany otwór był równy.

Wiertnica do ziemi elektryczna – jakie ma zalety?

Warto pamiętać o tym, modele ręczne i elektryczne to nie jedyne, jakie są dostępne na rynku. Poza nimi dużą popularnością cieszą się również wiertnice spalinowe. Dlaczego zatem właśnie świder glebowy elektryczny może być najlepszym wyborem? Urządzenia na prąd mają kilka ważnych zalet:

  • duża moc – powiedzmy sobie wprost: ręczna wiertnica sprawdzi się tylko w podstawowych, prostych pracach ogrodowych. Przeciętny świder elektryczny do ziemi dysponuje mocą nawet 1200 W, dzięki czemu z jego pomocą łatwo można wywiercić otwory nawet w twardej i zbitej glebie;
  • wygoda użytkowania – wystarczy tylko podłączyć urządzenie do gniazda, wcisnąć przycisk i… gotowe! Wiertnica glebowa elektryczna cechuje się bardzo prostą obsługą, a co więcej, nie wymaga regularnego uzupełniania paliwa, co jest konieczne w przypadku modeli spalinowych;
  • niska waga – wiertnica do ziemi elektryczna jest na ogół znacznie lżejsza niż świder spalinowy, co niewątpliwie wpływa korzystnie na komfort obsługi;
  • wygodna praca – w przeciwieństwie do urządzeń spalinowych wiertnica elektryczna nie emituje hałasu i spalin podczas pracy. Jest więc zatem znacznie mniej uciążliwa dla innych domowników i sąsiadów.

Czy świder ziemny elektryczny ma jakieś wady?

Zasadniczo: nie. Trzeba jednak mieć świadomość tego, jaka jest specyfika mechanizmu elektrycznego. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że urządzenia tego typu wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Co więcej, zasięg działania jest tak daleki, jak daleko sięga przedłużacz elektryczny. Oznacza to, że świder do ziemi elektryczny dobrze sprawdzi się w przydomowym ogrodzie, ale jego użytkowanie będzie niemożliwe na działce wypoczynkowej pozbawionej dostępu do sieci elektrycznej.

Świder elektryczny do ziemi – kup go w sklepie Krysiak

Jeżeli chcesz kupić świder ziemny elektryczny, jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym sklepie internetowym Krysiak znajdziesz wysokiej jakości wiertnice do ziemi elektryczne, od uznanych w branży, europejskich producentów, takich jak Texas.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved