Gdy mowa o urządzeniach ogrodniczych, które przydają się w przydomowym ogrodzie lub na działce wypoczynkowej, najczęściej myślimy niemal wyłącznie o kosiarkach. Warto jednak mieć świadomość tego, że poza kosiarkami jest wiele sprzętów, które również warto mieć w garażu – zwłaszcza wtedy, gdy w ogrodzie mają pojawić się rośliny ozdobne, warzywa czy drzewka owocowe. Właśnie do takich urządzeń należą wertykulatory, nazywane również aeratorami. Na rynku dostępne są różne typy tych urządzeń, a my w tej kategorii przedstawiamy oferowane przez nas wertykulatory elektryczne.

Wertykulator elektryczny – co to jest i do czego służy?

Aeratory nie są tak znane jak wiele innych urządzeń ogrodniczych, takich jak kosiarki, podkaszarki czy glebogryzarki. Dlatego w pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest wertykulator elektryczny i do czego służy?

Wertykulator, znany też jako aerator elektryczny, to urządzenie wyglądem przypominające nieco kosiarkę. Zastosowanie tego sprzętu jest jednak inne. Wertykulatory służą do wykonywania podłużnych nacięć na powierzchni trawnika i w glebie, co w założeniu ma prowadzić do poprawienia gospodarki powietrzno-wodnej w ziemi (gleba łatwiej chłonie wodę i składniki pokarmowe), a tym samym, poprawienia wyglądu trawnika. Dodatkowo, systematycznie przeprowadzana wertykulacja umożliwia usunięcie warstwy źdźbeł, będącej pozostałością po koszeniu, a także mchów czy wyrastających chwastów. Warstwa taka nazywana jest filcem i również utrudnia odpowiedni wzrost trawie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje wertykulatorów – od profesjonalnych maszyn mających formę przyczepek do ciągników, przez zaawansowane modele spalinowe, aż po elektryczne, które cieszą się dużym uznaniem wśród klientów prywatnych.

Jakie zalety ma aerator wertykulator elektryczny?

Dlaczego wertykulator elektryczny jest tak chętnie wybierany przez osoby, które szukają idealnego urządzenia do pracy w ogrodzie lub na prywatnej działce? Decydujące znaczenie mają poniższe czynniki, które powszechnie uznaje się za największe zalety modeli przewodowych na prąd:

  • atrakcyjna cena – podczas gdy wertykulatory spalinowe mogą kosztować nawet 5-6 tysięcy złotych, dobry wertykulator elektryczny można kupić za zaledwie kilkaset złotych. W asortymencie naszego sklepu internetowego Krysiak można kupić modele przewodowe na prąd już za nieco ponad 400 złotych;
  • łatwa obsługa i wygodna praca – modele spalinowe są ciężkie i masywniejsze, a do tego wymagają regularnej konserwacji i uzupełniania paliwa. Pod tym względem aerator elektryczny jest znacznie wygodniejszy. Niewielka waga i łatwa obsługa sprawiają, że praca z modelem elektrycznym jest komfortowa i prosta nawet dla osób mniej doświadczonych w pracach ogrodowych i słabszych fizycznie;
  • tańsza eksploatacja – nie musimy nikogo przekonywać, że paliwo (benzyna) do modeli spalinowych nie jest tanie. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami elektrycznymi. Są one znacznie tańsze w eksploatacji;
  • ekologia i spokój – mówiąc o aspektach, w których modele elektryczne mają przewagę nad spalinowymi, musimy zwrócić uwagę na ekologię. Urządzenia spalinowe podczas pracy emitują do środowiska szkodliwe substancje. Co więcej, są głośne, przez co mogą być uciążliwe dla domowników i sąsiadów.

Wertykulator aerator elektryczny – o czym trzeba pamiętać?

Wiesz już, jakie zalety ma wertykulator aerator elektryczny. Będąc obiektywnym, musimy jednak zaznaczyć, że modele spalinowe nie powinny być traktowane jako „bezwzględnie złe”. Wertykulator do trawy elektryczny znakomicie sprawdzi się w przydomowym ogrodzie lub na prywatnej działce, jednak może być za słaby do pracy w bardziej wymagających warunkach. Pamiętaj, że tego typu urządzenia z założenia dysponują mniejszą mocą niż modele spalinowe, a co więcej – mają ograniczenie w postaci przewodu. Można zatem korzystać z nich tylko tam, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej, i tylko tak daleko, jak sięga kabel.

Dobry wertykulator elektryczny? Tylko w sklepie internetowym Krysiak

Czy warto kupić wertykulator elektryczny? Opinie klientów są jednoznaczne: jak najbardziej! Oczywiście bardzo ważne jest jednak to, by wybierać urządzenia od renomowanych producentów, cieszących się uznaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i profesjonalnych ogrodników. W ofercie naszego sklepu internetowego Krysiak kupisz wertykulator aerator elektryczny marki należącej do naszej firmy Krysiak: Faworyt, Handy czy Lider. Jednocześnie naszym klientom oferujemy również profesjonalne urządzenia od renomowanych europejskich producentów: Grizzly czy Texas. Każdy znajdzie tu coś w sam raz dla siebie!

Nie wiesz, jaki aerator elektryczny wybrać? Skontaktuj się z nami – pomożemy!

Jeżeli nie wiesz, jaki aerator wertykulator elektryczny wybrać, lub masz pytania dotyczące naszej oferty, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś kupić urządzenie, które najlepiej będzie odpowiadało Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved