29 produktów

Odkurzacze i dmuchawy do liści

Coraz chłodniejsze i krótsze dni, pojawiające się pierwsze przymrozki i coraz obficiej spadające z drzew pożółkłe liście oznaczają jedno – kończy się sezon letni, a dużymi krokami nadchodzi jesień. To oczywiście wiąże się z wieloma pracami ogrodowymi: schowaniem mebli ogrodowych, zabezpieczeniem roślin na zimę, a także posprzątaniem zalegających na trawniku liści. Grabienie i zbieranie suchych liści to zajęcie żmudne i – zwłaszcza w przypadku dużych ogrodów – czasochłonne, ale konieczne. Jest jednak sposób na to, by z zadaniem tym uporać się szybciej i łatwiej: pomogą Ci w tym oferowane przez nas odkurzacze i dmuchawy do liści.

Odkurzacz do zbierania liści – praktyczne urządzenie w Twoim ogrodzie

Z pewnością wielu z nas od wielu lat liście, gałązki, kasztany czy orzechy w ogrodzie sprząta w tradycyjny sposób: liście zagrabiając, a następnie ręcznie pakując do worków, a gałązki, orzechy czy kasztany po prostu zbierając ręcznie. Będąc przyzwyczajonym do takich prac ogrodowych, dmuchawę czy odkurzacz do liści łatwo można uznać za urządzenie zbędne, będące swego rodzaju kaprysem.

Jednak każdy, kto choć raz użył odkurzacza lub dmuchawy do sprzątania liści, wie, że jest zupełnie inaczej! Wysokiej jakości odkurzacz lub dmuchawa do liści to praktyczny sprzęt, który znacznie przyspieszy i ułatwi Ci sprzątanie ogrodu na jesień.

Warto jednak pamiętać o tym, że choć nazwy odkurzacz – dmuchawa do liści często są używane zamiennie, w rzeczywistości są to nieco inne urządzenia. Czym się różnią?

  • Dmuchawa do liści – dmuchawa do liści akumulatorowa lub elektryczna, jak sama nazwa wskazuje, służy do zdmuchiwania liści (oraz niewielkich gałązek) w inne miejsce. Urządzenie to dobrze sprawdza się podczas oczyszczania z liści i zabrudzeń ścieżek ogrodowych oraz przy zbieraniu liści w jedno miejsce w celu posprzątania ich. Choć część prac (czyli wrzucenie odpadków do worka lub śmietnika) i tak trzeba w tym przypadku wykonać ręcznie, dobra dmuchawa do trawy znacząco przyspiesza prace ogrodowe. Warto też zwrócić uwagę na to, że dmuchawa jest bardziej poręczna – w ofercie Krysiak można znaleźć modele ważące niewiele ponad 1 kg;
  • Odkurzacz ogrodowy – to urządzenie działa na podobnej zasadzie, co tradycyjny odkurzacz domowy. Zadaniem odkurzacza do liści jest pochłanianie liści, a w przypadku bardziej zaawansowanych modeli także innych zanieczyszczeń nagromadzonych na trawniku. Odpadki trafiają bezpośrednio do pojemnika, a Twoje prace są ograniczone do minimum! Odkurzacze ogrodowe są urządzeniami bardziej uniwersalnymi, ale ich cena jest z reguły wyższa niż dmuchaw.

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe – rodzaje

Tak samo jak wiele innych urządzeń przeznaczonych do prac w ogrodzie, dmuchawa i odkurzacz do liści są dostępne w różnych wariantach, a podstawowym kryterium podziału jest typ zasilania sprzętu. Pod tym względem możemy wyróżnić modele elektryczne, akumulatorowe i spalinowe.

Elektryczny odkurzacz do ogrodu

Elektryczny odkurzacz do ogrodu to model zasilany silnikiem elektrycznym, który wymaga stałego źródła zasilania. Oznacza to, że praca z tym sprzętem jest możliwa tylko wtedy, gdy masz dostęp do sieci elektrycznej. Takie odkurzacz do liści znakomicie sprawdzają się przede wszystkim w małych i średnich ogródkach. Model elektryczny w porównaniu np. do odkurzaczy spalinowych dysponuje najczęściej stosunkowo niską mocą, dlatego zaleca się go stosować tylko do sprzątania liści.

Odkurzacz do zbierania liści na prąd ma jednak swoje zalety, dzięki którym jest chętnie wybierany przez domowych ogrodników. Jest to przede wszystkim urządzenie proste w obsłudze – wystarczy tylko podłączyć je do prądu, by móc oddać się pracom ogrodowym. Atutem jest też niska waga, wynosząca w wielu modelach zaledwie około 4,5 kg. W tej kategorii znajduje się także dmuchawa do liści elektryczna.

Akumulatorowy odkurzacz ogrodowy

Alternatywą dla opisanego wcześniej modelu może być akumulatorowy odkurzacz do liści. Tutaj również jednostką napędową jest silnik elektryczny, jednak jest on napędzany dzięki dołączanemu akumulatorowi. Takie rozwiązanie wyklucza konieczność podłączania urządzania do sieci elektrycznej.

Podstawową zaletą akumulatorowego odkurzacza lub dmuchawy akumulatorowej jest zatem całkowita mobilność, pozwalająca wykonywać prace ogrodowe na dużych przestrzeniach oraz w miejscach pozbawionych dostępu do prądu. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na to, że modele akumulatorowe wymagają regularnego ładowania akumulatora – w innym przypadku urządzenie może po prostu „odmówić posłuszeństwa” w trakcie pracy.

Profesjonalny odkurzacz do liści spalinowy

Jeżeli szukasz urządzenia charakteryzującego się największą mocą, odkurzacz ogrodowy zasilany silnikiem spalinowym będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to urządzenie, które często dobrze sprawdzi się nie tylko przy sprzątaniu liści, ale także miękkich, niewielkich gałązek czy innych miękkich zanieczyszczeń trawnika. To właśnie dlatego taki profesjonalny odkurzacz do liści zazwyczaj jest narzędziem pracy specjalistów pracujących w parkach i ogrodach miejskich oraz profesjonalnych ogrodników.

Taki model jest jednak urządzeniem dość ciężkim (modele spalinowe ważą nawet powyżej 6 kg). Wymaga też odpowiedniej konserwacji i stosowania specjalnej mieszanki benzyny z olejem. Pewnym minusem może też być wydzielanie spalin podczas pracy. Chociaż całkowicie mobilny spalinowy odkurzacz do trawy (oraz najmocniejsza dmuchawa do liści z silnikiem spalinowym) mogą przydać się w dużych ogrodach, zazwyczaj stosuje się je w użytku profesjonalnym.

Dmuchawa i odkurzacz do liści – co wybrać?

W naszym sklepie internetowym Krysiak znajdziesz zarówno dmuchawy, jak i odkurzacze do liści. To, które urządzenie będzie dla Ciebie lepsze, zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań i preferencji. Jeśli potrzebujesz tylko sprzętu, który ma pomóc Ci w zebraniu suchych liści w jednym miejscu w celu sprzątnięcia ich, podstawowa dmuchawa do liści akumulatorowa marki Texas lub 4garden będzie wystarczająca. Takie urządzenia można kupić już za około 250 zł.

Jeśli jednak chcesz kupić sprzęt, który od razu będzie zbierał liście i inne odpadki, lepszym wyborem będzie odkurzacz do liści – nawet w wersji elektrycznej będzie on znakomitą pomocą przy różnych pracach ogrodowych. W naszym sklepie internetowym odkurzacze elektryczne Gardyer czy Lider można kupić już za mniej niż 200 zł.

Odkurzacze do liści w sklepie internetowym Krysiak

Jeżeli nie wiesz, czy lepsza dla Ciebie będzie dmuchawa do liści spalinowa, czy odkurzacz do liści, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie! Możesz też wybrać urządzenie 2 funkcyjne uniwersalne 2w1 czyli odkurzaczo-dmuchawę. Nasz sklep internetowy tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dokonać najlepszego wyboru, tak byś był w stu procentach zadowolony z zakupu. Zapraszamy również do naszego punktu stacjonarnego, który mieści się w Baranowie koło Poznania.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved