2 produktów

Chociaż producenci sprzętu ogrodniczego prześcigają się w produkcji nowych kosiarek, mających sprawić, że systematyczna pielęgnacja trawnika będzie zadaniem jak najbardziej komfortowym i prostym, koszenie trawy i tak bywa uciążliwe. Doskonale zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim właściciele dużych działek, dysponujący sporymi trawnikami. Jednak w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się roboty koszące, które doskonale wpisują się w powszechne obecnie trendy „Smart Home”. Czym jest robot koszący i dlaczego warto na niego postawić? Tego dowiesz się z poniższego opisu!

Robot koszący – co to jest?

Czym jest robot koszący trawę? Niektórym osobom zaznajomionym z urządzeniami z segmentu „Smart Home” kosiarka taka może przypominać z wyglądu roboty sprzątające, stosowane od jakiegoś czasu w domach – niewielkie, automatyczne odkurzacze, które same „zbierają” kurz i zabrudzenia z podłogi. Takie skojarzenia są jak najbardziej słuszne! Robot koszący to bowiem nic innego jak automatyczna kosiarka, która – najprościej mówiąc – całą pracę w ogrodzie wykonuje bez fizycznego zaangażowania domowników. Do obsługi urządzenia niezbędne jest jedynie podłączenie do domowej sieci wi-fi, oraz posiadanie smartfonu, tabletu lub innego sprzętu mobilnego i pobranie niezbędnej aplikacji.

Oczywiście, kosiarka automatyczna nie jest urządzeniem, które nie w każdych warunkach poradzi sobie równie dobrze. Do prawidłowej pracy tego sprzętu niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie powierzchni – zwłaszcza jeśli jest ona zaniedbana i zarośnięta. Wysokie, grube źdźbła trawy i chwasty należy wcześniej usunąć – np. przy pomocy wykaszarki.

Automatyczna kosiarka-robot – jak to działa?

Automatyczny robot do trawy to urządzenie akumulatorowe, wyposażone w akumulator litowo-jonowy. Ma ono zatem funkcjonalności podobne do tych, które są znane choćby z tradycyjnych kosiarek akumulatorowych. Odróżnia je od nich jednak brak uchwytu prowadzącego i wysięgnika oraz obecność czujników i kontrolerów, umożliwiających praktycznie całkowite zautomatyzowanie pracy.

Jak to działa? Po zakupie urządzenia musisz pobrać na swój smartfon lub tablet specjalną aplikację mobilną, w której następnie należy się zarejestrować, wykonując po drodze wszystkie wskazane przez oprogramowanie czynności. Kolejnym krokiem jest sparowanie robota koszącego z domową siecią wi-fi, pamiętając jednocześnie, by do tej samej sieci podłączone było urządzenie mobilne, na którym zainstalowana jest aplikacja. W momencie, gdy oba urządzenia są połączone z tą samą siecią internetową, możliwe jest sparowanie automatycznej kosiarki ze smartfonem.

Mając połączony robot do koszenia trawy z urządzeniem mobilnym, możesz bez problemów sterować nim siedząc, a nawet polecić mu „samodzielną pracę”. Wysokiej jakości kosiarki-roboty, takie jak robot koszący 4garden AR900, oferują różne tryby cięcia: między innymi cięcie proste, spiralne, a także cięcie po krawędzi. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że automatyczne kosiarki cieszą się wśród użytkowników prywatnych coraz większą popularnością.

Aplikacja kosiarki – roboty nie tylko koszą

Produkowane współcześnie roboty koszące trawę mają wiele funkcji, czujników i sterowników, za sprawą których przemieniają się w uniwersalne i bardzo funkcjonalne urządzenia. Wyżej wspomnieliśmy już o różnych trybach pracy: trybie cięcia prostego czy spiralnego oraz funkcji cięcia po krawędzi. To jednak nie wszystko!

Z pewnością docenisz również funkcję koszenia na wielu strefach. Większość modeli oferuje możliwość ustawienia nawet czterech stref koszenia, co umożliwia przypisanie różnych godzin pracy do poszczególnych stref. Dodatkowo, wysokiej jakości robot koszący do trawy posiada również inne funkcje. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie udogodnienia, jak:

  • żyroskop, który umożliwia urządzeniu „orientowanie się” w terenie,
  • możliwość pracy na zboczu – wiele modeli może pracować na powierzchniach mających nachylenie do 20˚ ,
  • GPS – funkcja ta umożliwia łatwe zlokalizowanie urządzenia,
  • czujnik deszczu, dzięki któremu kosiarka automatyczna w porę sygnalizuje, że należy przerwać pracę,
  • wykrywanie przeszkód – laserowy czujnik zderzeniowy zapobiega kolizjom robota koszącego z kamieniami, krawężnikami, płotami czy murami,
  • regulacja wysokości koszenia – tak jak tradycyjne kosiarki, roboty do koszenia trawy mają funkcję regulowania wysokości koszenia, choć ze względu na specyfikę takich urządzeń, możliwości są nieco ograniczone. Model 4garden AR900 dysponuje regulacją wysokości koszenia 20-60 mm.

Roboty koszące trawę – jakie są zalety ich stosowania?

Jak widzisz, roboty koszące mają najróżniejsze funkcjonalności, opcje i dodatki, dlatego nie dziwi fakt, że z roku na rok korzysta z nich coraz więcej osób. Jakie są największe zalety wynikające z użytkowania takiej automatycznej kosiarki? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące aspekty:

  • Robot-kosiarka do trawy to oszczędność energii – zapomnij o wielogodzinnym spacerowaniu z kosiarką po rozległym trawniku w upalne popołudnie. Zamiast tego rozsiądź się wygodnie na leżaku i steruj robotem za pomocą swojego smartfonu lub zaprogramuj urządzenie tak, by całą pracę wykonało samo!
  • Jedno, uniwersalne urządzenie – jeżeli dbasz o trawnik i wymaga on tylko regularnej, podstawowej pielęgnacji, robot do koszenia trawy z powodzeniem zastąpi zarówno standardową kosiarkę, jak i podkaszarkę do ścinania trawy w trudno dostępnych miejscach.
  • Prywatny mobilny organizer – aplikacje obsługujące roboty koszące mają też dodatkowe funkcje, takie jak kalendarz, w którym możesz ustawić harmonogram koszenia trawy. Dzięki temu nigdy nie zapomnisz o koszeniu i zaprogramujesz koszenie w każdej strefie tak, by było jak najlepsze.
  • Łatwość przechowywania – standardowy robot do koszenia zajmuje znacznie mniej miejsca, niż duża kosiarka spalinowa czy akumulatorowa. Niewielkie gabaryty kosiarki automatycznej ułatwiają jej przechowywanie w garażu czy piwnicy, co z pewnością ucieszy osoby nie mające wiele wolnej przestrzeni.

Automatyczne kosiarki w sklepie Krysiak

Nasz sklep z urządzeniami ogrodniczymi Krysiak został założony w 1990 roku. Od ponad trzydziestu lat dostarczamy ogrodnikom-hobbystom i profesjonalistom pracującym w firmach ogrodniczych najlepszy sprzęt. Początkowo naszą ofertę tworzyły klasyczne kosiarki spalinowe i akumulatorowe, jednak obecnie w asortymencie mamy również bardziej nowoczesne urządzenia – firma Krysiak nie tylko bowiem bierze czynny udział w tworzeniu branży sprzętu ogrodniczego, ale też wytacza nowe trendy! Proponujemy między innymi robot ogrodniczy marki 4garden, która należy do naszej firmy Krysiak. Znajdziesz jednak u nas również zaawansowane modele pochodzące od renomowanych, europejskich producentów, takich jak Grizzly.

Ile kosztuje robot koszący? Cena zależy od różnych czynników, jednak trzeba mieć świadomość tego, że ze względu na nowatorskie rozwiązania technologiczne automatyczne kosiarki nie należą do urządzeń najtańszych. Ceny robotów do koszenia trawy w naszym sklepie zaczynają się od nieco ponad 2000 zł, natomiast najlepsze modele marki 4garden kosztują nawet 4000 zł.

Nie wiesz, jaki robot koszący do trawy będzie najlepszy? Pomożemy!

Roboty koszące są urządzeniami stosunkowo nowymi na rynku, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że część osób może mieć problem z określeniem, jaki model będzie dla nich najlepszy. Na szczęście zespół naszego sklepu internetowego tworzą doświadczone osoby, które chętnie podzielą się swoją wiedzą z naszymi klientami.

Dlatego jeśli nie wiesz, jaka kosiarka-robot do trawy będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś dokonał najlepszego wyboru. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved