Przycinanie gałęzi krzewów ozdobnych, przeczesywanie koron drzew i formowanie żywopłotów to prace, dzięki którym przydomowy ogród staje się jeszcze piękniejszy. Jednocześnie jednak są to zajęcia, które generują spore ilości trudnych do składowania odpadów. Jest jednak urządzenie, dzięki które doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie tego problemu. Chodzi oczywiście o rębak elektryczny, który znajdziesz w ofercie naszego internetowego sklepu Krysiak. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i zakupów!

Rozdrabniacz do gałęzi elektryczny – co to jest?

Jeszcze jakiś czas temu rozdrabniacz do gałęzi był kojarzony przede wszystkim ze specjalistycznymi urządzeniami wykorzystywanymi w pracach leśnych oraz w tartakach czy zakładach stolarskich. Elektryczny rębak do gałęzi to urządzenie odpowiadające potrzebom osób prywatnych i ogrodowych hobbystów.

Rozdrabniacz, znany również jako rębak do drewna elektryczny lub mielarka, to urządzenie służące do – jak sama nazwa wskazuje – rozdrabniania gałęzi i kawałków drewnianych na niewielkie elementy, które następnie można łatwo zutylizować lub wykorzystać na kompost lub ściółkę chroniącą ziemię przed chwastami. W rozdrabniaczach do gałęzi wykorzystywane są różne mechanizmy tnące, natomiast w modelach elektrycznych zazwyczaj stosuje się system tarczowy lub frezowy, który doskonale radzi sobie nawet z grubszymi gałęziami.

Solidny elektryczny rozdrabniacz powinien być wyposażony w silnik o mocy przynajmniej 2400 W – takie urządzenie dobrze sprawdzi się podczas podstawowych prac ogrodowych, takich jak formowanie żywopłotu czy przycinanie gałązek drzewek.

Jakie zalety ma rębak elektryczny?

Warto pamiętać o tym, że rębak do gałęzi elektryczny to nie jedyne dostępne na rynku rozwiązanie – sporą popularnością cieszą się również modele spalinowe. Jednak rozdrabniacz do gałęzi elektryczny to dla wielu osób opcja najlepsza. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ma ono zalety, które są doceniane przede wszystkim w użytku prywatnym:

  • rozdrabniacz gałęzi elektryczny jest prosty w obsłudze – urządzenie wystarczy tylko podłączyć do sieci elektrycznej (przedłużacza), wcisnąć włącznik i… można rozpocząć pracę! Nie ma potrzeby regularnego uzupełniania paliwa i przeprowadzania wymagającej konserwacji, co jest minusem modeli spalinowych;
  • rozdrabniacz do gałęzi elektryczny jest urządzeniem lekkim – modele z tej kategorii ważą w większości zaledwie kilkanaście kilogramów, dzięki czemu są wyjątkowo mobilne. To zupełne przeciwieństwo urządzeń spalinowych, które mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów;
  • cicha i ekologiczna praca – rębak elektryczny cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników prywatnych, ponieważ zapewnia cichą i ekologiczną pracę. Nie jest więc tak uciążliwy dla osób postronnych, jak rębak spalinowy.

Elektryczny rozdrabniacz – o czym warto pamiętać?

Jak widzisz, rozdrabniacz do gałęzi elektryczny ma sporo zalet. Należy jednak pamiętać o tym, że urządzenie to wymaga stałego dostępu do sieci elektrycznej. Co za tym idzie, jego użytkowanie jest uzależnione od obecności gniazda elektrycznego, a zasięg jest ograniczony na długość przedłużacza. Urządzenie przewodowe nie będzie zatem dobrym wyborem, jeśli niezbędna jest praca na działce pozbawionej dostępu do prądu.

Warto też mieć na uwadze fakt, że w bardziej wymagających pracach niezbędna może okazać się mielarka spalinowa. Urządzenia tego typu często mogą osiągać bowiem większą moc.

Zamów elektryczny rębak do gałęzi w sklepie internetowym Krysiak

Jeżeli chcesz kupić rozdrabniacz do drewna elektryczny, jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym internetowym sklepie ogrodniczym Krysiak zgromadziliśmy najlepsze urządzenia, które znajdą zastosowanie zarówno w pracach profesjonalnych, jak i hobbystycznych. Kupisz u nas rębak elektryczny do grubych gałęzi prestiżowych marek należących do naszej firmy: Faworyt, Lider, Handy czy 4garden.

Ile kosztuje rębak do gałęzi elektryczny? Najprostsze urządzenia można kupić już za mniej niż 400 złotych. Z kolei modele najbardziej zaawansowane, wyposażone w silnik o mocy 2800 W i pojemnik na ścinki o pojemności 50 litrów, umożliwiające cięcie gałęzi o średnicy nawet 4,5 cm, kosztują około 1200 zł.

Jeżeli nie wiesz, jaki elektryczny rozdrabniacz do gałęzi będzie odpowiedni dla Ciebie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś był całkowicie usatysfakcjonowany dokonanym zakupem!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved