56 produktów

339 zł

165 zł

175 zł

75 zł

539 zł

499 zł

499 zł

465 zł

449 zł

179 zł

75 zł

165 zł

139 zł

115 zł

175 zł

175 zł

175 zł

119 zł

85 zł

475 zł

385 zł

169 zł

449 zł

605 zł

79 zł

75 zł

115 zł

115 zł

Mówiąc o urządzeniach ogrodniczych, dzięki którym można stworzyć piękny, zadbany trawnik, najczęściej myślimy niemal wyłącznie o kosiarce. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, bo funkcjonalna i wydajna kosiarka faktycznie jest urządzeniem niezbędnym w każdym ogrodzie. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że sama kosiarka nie zawsze wystarczy. W ogrodach bogatych w kręte ścieżki, ozdobne krzewy oraz drzewka, bez wątpienia przydadzą się również inne urządzenia: podkaszarki i kosy do trawy. Czym cechują się te sprzęty ogrodnicze, do czego służą i który z nich warto kupić? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zapoznaj się z naszym asortymentem i zamów wybrany model z naszego sklepu internetowego Krysiak!

Kosa a podkaszarka – na czym polegają różnice?

Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia, czym właściwie jest kosa, a czym podkaszarka. Warto bowiem mieć świadomość tego, że choć obie nazwy bywają używane na przemian, a podkaszarki do trawy wyglądem przypominają kosy, oba urządzenia mają nieco inne zastosowanie.

Kosa mechaniczna, znana również jako wykaszarka, to urządzenie przeznaczone do koszenia całych trawników. Pełni zatem podobną funkcję, co tradycyjna kosiarka. Różni się od niej jednak nie tylko budową. Wykaszarki zasadniczo stosowane są tam, gdzie niemożliwe staje się użycie kosiarki – lub tam, gdzie jej wykorzystanie byłoby niepraktyczne. Chodzi tu zatem przede wszystkim o powierzchnie nierówne, na których jest wiele wybojów uniemożliwiających efektywną pracę kosiarce. Ponadto kosa mechaniczna znajdzie zastosowanie w ogrodach zaniedbanych i zarośniętych, na których zdążyły wyrosnąć wysokie, twarde źdźbła, mchy i uporczywe chwasty.

Podkaszarka do trawy pełni funkcję zupełnie inną. Standardowo dysponuje ona nieco mniejszą mocą i jest wykorzystywana raczej jako wsparcie dla tradycyjnej kosiarki. Tego typu urządzenia są używane do podcinania trawy w trudno dostępnych miejscach, do których nie dotrze kosiarka: pod krawężnikami i płotem, pod krzewami i drzewkami ozdobnymi czy na wąskich, pokrytych trawą ścieżkach. Znajdują one zatem zastosowanie zarówno jako wyposażenie profesjonalnych firm ogrodniczych, jak i sprzęt używany przez osoby prywatne.

Wykaszarka – jaką wybrać?

Żeby wybrać sprzęt idealny, nie wystarczy wiedzieć, że wykaszarka i podkaszarka nie są tym samym. Należy mieć świadomość tego, że same kosy mechaniczne są produkowane w różnych wersjach. Klasyczny podział obejmuje wykaszarki elektryczne i spalinowe:

  • Kosa elektryczna – jest to urządzenie zasilane prądem elektrycznym. Taka wykaszarka jest wyposażona w przewód, który wystarczy podpiąć do sieci elektrycznej. Jeżeli chodzi o największe zalety wykaszarki elektrycznej, musimy zwrócić uwagę na łatwość obsługi, niewielką wagę i niską cenę. Co więcej, modele tego typu cechują się cichą pracą i nie emitują szkodliwych dla środowiska spalin. Mają one jednak stosunkowo niewielką moc, więc zazwyczaj wykorzystywane są wyłącznie w przydomowych ogrodach i na prywatnych działkach wypoczynkowych;
  • Kosa spalinowa – porównując modele spalinowe z elektrycznymi, w oczy przede wszystkim rzuca się ich wysoka moc. Wykaszarka spalinowa z łatwością wytnie wysokie trawy i uporczywe chwasty, więc zastosowanie znajduje wśród profesjonalistów, dbających o porządek na łąkach czy w parkach. Inną zaletą „spalinówki” jest całkowita mobilność – urządzenie nie jest ograniczone kablem. Uwagę należy jednak zwrócić na bardziej skomplikowaną obsługę, konieczność uzupełniania paliwa, wyższą cenę oraz emisję spalin i hałas podczas pracy.

Mając świadomość tego, że jest to podział bardzo umowny, możemy przyjąć, że elektryczna kosa do koszenia trawy będzie dobra na użytek prywatny, natomiast spalinowa jest przeznaczona dla doświadczonych profesjonalistów.

Podkaszarki do trawy – dostępne modele

Podkaszarki, podobnie jak kosy, możemy znaleźć w różnych wariantach. Najwięksi producenci w branży produkują te urządzenia w wariancie elektrycznym, akumulatorowym i spalinowym:

  • Podkaszarka elektryczna – jest to urządzenie zasilane prądem elektrycznym, które podpina się do sieci przy pomocy kabla. Sprawia to, że ograniczony jest zasięg urządzenia, choć można go powiększyć, stosując przedłużacz ogrodowy. Taka podkaszarka jest lekka i prosta w użyciu, dlatego z jej obsługą bez problemy poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby. Jest to idealny sprzęt do użytku w przydomowym ogrodzie lub na działce wypoczynkowej;
  • Podkaszarka akumulatorowa – akumulatorowa podkaszarka żyłkowa to w pewnym sensie również model elektryczny, choć niewymagający podłączenia do sieci. Jest on bowiem wyposażony w wyjmowany akumulator, który zasilany jest bateriami. Taki mechanizm gwarantuje całkowitą mobilność urządzenia, jednak trzeba pamiętać o naładowaniu baterii przed rozpoczęciem pracy – w innym przypadku podkaszarka może „odmówić posłuszeństwa” podczas koszenia;
  • Podkaszarka spalinowa – jest to urządzenie dysponujące największą mocą spośród wszystkich trzech. Podobnie jak model akumulatorowy, podkaszarka spalinowa zapewnia całkowitą mobilność. Jest jednak cięższa, bardziej skomplikowana w obsłudze i konserwacji, a do tego droższa, dlatego poleca się ją przede wszystkim profesjonalistom.

Podkaszarka i kosa do trawy? Kup je w sklepie internetowym Krysiak!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podkaszarki czy kosy do trawy, jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym sklepie internetowym Krysiak znajdziesz najwyższej jakości urządzenia ogrodnicze – między innymi od marek należących do naszej firmy Krysiak: Lider, Handy czy Faworyt. Oferujemy jednak również kosy i podkaszarki od uznanych, europejskich producentów, takich jak Grizzly czy Texas. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nie wiesz, jaka kosa do koszenia trawy będzie najlepsza? Pomożemy!

Podkaszarka akumulatorowa czy elektryczna? Kosa do trawy akumulatorowa czy na prąd? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że znalezienie idealnego urządzenia nie jest proste. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, skontaktuj się z naszym działem doradczym mailowo lub telefonicznie. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, rozwieją wątpliwości i profesjonalnie doradzą na każdym etapie dokonywania zakupu. Odezwij się do nas – chętnie pomożemy!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved