5 produktów

205 zł

309 zł

205 zł

255 zł

205 zł

Szukając wysokiej jakości kosiarki do przydomowego ogrodu, najczęściej w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na modele elektryczne, a następnie na akumulatorowe i spalinowe. Warto zatem pamiętać o tym, że nie są to jedyne dostępne na rynku opcje. Do mniejszych ogródków znakomitym rozwiązaniem może być kosiarka ręczna – tania, lekka i prosta w użyciu. Czym cechuje się kosiarka do trawy ręczna, jakie ma zalety i kto powinien ją kupić? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zamów model odpowiedni dla siebie!

Kosiarka ręczna do trawy – co to jest?

Być może do tej pory nie spotkałeś się z ręczną kosiarką i nie wiesz, czym właściwie ona jest. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ urządzenia tego typu rzeczywiście nie są tak popularne, jak kosiarki elektryczne czy akumulatorowe.

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że kosiarka ręczna do trawy to sprzęt, który – w przeciwieństwie do innych modeli – nie jest zasilany ani benzyną, ani prądem. Za pracę tego typu urządzenia odpowiada zasadniczo wyłącznie praca ludzkich mięśni – to właśnie osoba obsługująca sprzęt, prowadząc go, wprawia w ruch zarówno koła, jak i mechanizm tnący z ostrzami. Zazwyczaj w takich urządzeniach występuje mechanizm bębnowy (stąd inna nazwa: kosiarka bębnowa).

Jakie zalety ma ręczna kosiarka do trawy?

Czytając o tym, że kosiarki bębnowe nie mają samoistnego napędu, niektórym osobom ciężko może być przekonać się do zakupu tego urządzenia. I chociaż taka kosiarka manualna faktycznie nie w każdych okolicznościach sprawdzi się najlepiej, ma kilka zalet, które mogą zdecydować o jej zakupie:

  • Ręczna kosiarka do trawy jest tania – to niezaprzeczalny atut, zwłaszcza dla osób, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na sprzęt ogrodniczy. W ofercie naszego sklepu internetowego Krysiak modele tego typu można kupić już za nieco ponad 200 złotych;
  • Kosiarka bębnowa jest lekka i poręczna – taki model jest całkowitym przeciwieństwem masywnych i ciężkich modeli spalinowych. Kosiarka ręczna jest wyjątkowo lekka i prosta w użytkowaniu – bez problemu z jej obsługą poradzą sobie osoby niedoświadczone w pracach ogrodowych i te o mniejszej sile fizycznej;
  • Praca z modelem ręcznym jest bardzo wygodna – zapomnij o wydobywających się spalinach i hałasie podczas koszenia trawnika! Jedną z największych zalet, jakie oferuje kosiarka bębnowa ręczna, jest cicha i ekologiczna praca, która nie uprzykrzy życia innym domownikom i sąsiadom;
  • Modele ręczne są tanie w eksploatacji – pod tym względem prezentowane w tym miejscu urządzenia również wypadają znacznie lepiej niż kosiarki elektryczne i spalinowe. Do pracy nie potrzebują ani prądu, ani drogiego paliwa.

Jak widzisz, kosiarka bębnowa jak najbardziej może być znakomitym rozwiązaniem do Twojego ogrodu. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz model odpowiedni dla siebie.

Ręczne kosiarki bębnowe – gdzie się sprawdzą?

Oczywiście, kupując kosiarkę bębnową, trzeba mieć świadomość tego, że nie w każdych warunkach sprawdzi się ona równie dobrze. Wynika to oczywiście ze specyfiki takiego urządzenia. Ze względu na brak silnika lub akumulatora, kosiarka bębnowa dysponuje znacznie słabszą mocą niż elektryczna czy akumulatorowa, nie wspominając nawet o modelach spalinowych.

Gdzie zatem kosiarka ręczna sprawdzi się dobrze? Przede wszystkim na niewielkich ogródkach, które mają powierzchnię do około 250 m2. Warto też pamiętać o tym, że są to urządzenia przeznaczone do systematycznego koszenia trawy – trawniki zaniedbane, wyrośnięte i obrośnięte uporczywymi chwastami mogą być wyzwaniem zbyt dużym dla kosiarki ręcznej. Modele, które możesz znaleźć w tej kategorii, będą też dobrym wyborem na niewielkie ogródki działkowe.

Kosiarka do trawy ręczna – kup ją w sklepie Krysiak

Czy zatem dobrym rozwiązaniem będzie kosiarka ręczna? Opinie klientów, którzy do tej pory mieli okazję kupić modele z tej kategorii, są jednoznaczne. Oferowane przez nas urządzenia bębnowe są najlepszym potwierdzeniem tego, że dobra i funkcjonalna kosiarka ogrodowa nie musi kosztować majątku i być zaawansowanym sprzętem.

W sklepie internetowym Krysiak dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci mogli w nim kupić wyłącznie urządzenia pochodzące od najlepszych producentów, uznanych zarówno przez profesjonalistów z firm ogrodniczych, jak i osoby prywatne. W tym miejscu zebraliśmy kosiarki ręczne marek, których jesteśmy właścicielem – takich jak Lider czy Handy.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszym asortymentem. Przypominamy również, że w naszej ofercie można znaleźć także urządzenia innego typu, takie jak kosiarka elektryczna czy akumulatorowa.

Nie wiesz, jaka ręczna kosiarka bębnowa będzie dla Ciebie najlepsza? Skontaktuj się z nami – pomożemy!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór idealnej kosiarki nie zawsze jest zadaniem prostym. Dlatego oferujemy profesjonalną pomoc na każdym etapie dokonywania zakupu. Jeżeli nie wiesz, jaka kosiarka ręczna bębnowa najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie, lub masz pytania dotyczące naszej oferty, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wyjaśnimy, dlaczego ręczna kosiarka mechaniczna może być najlepszą opcją dla Ciebie!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved