8 produktów

Wybierając kosiarkę do ogrodu, masz do wyboru kilka możliwości, ponieważ na rynku dostępne są kosiarki elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Warto jednak pamiętać o tym, że powyższa lista nie wyczerpuje dostępnych rozwiązań. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się traktorki do koszenia trawy, które pod wieloma względami przewyższają tradycyjne urządzenia do pielęgnacji trawnika. Czym właściwie jest taki pojazd, jakie ma zalety i kiedy warto na niego postawić? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz ciągnik ogrodowy, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Kosiarka traktorek – co to właściwie jest i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest traktorek ogrodowy i co sprawia, że w ostatnich latach coraz więcej osób wybiera go kosztem tradycyjnych kosiarek. Najprościej mówiąc, ciągniki ogrodowe to specjalne traktorki o niewielkich rozmiarach, które – podobnie jak tradycyjne kosiarki – służą do koszenia trawy i pielęgnowania przydomowego trawnika.

Tego typu traktorki to urządzenia samobieżne, co oznacza, że operator koszący trawę siedzi na urządzeniu w specjalnym siedzisku i manewruje pojazdem. W przeciwieństwie do kosiarek znanych nam od dziesiątek lat, maszyny nie trzeba pchać czy holować. Podobnie jak kosiarki spalinowe, traktorek do trawy jest wyposażony w silnik spalinowy, który zasilany jest paliwem, czyli benzyną.

Nasz sklep ogrodniczy Krysiak działa już od ponad trzydziestu lat. Na własne oczy obserwujemy, jak w ostatnich latach ciągniki do koszenia trawy cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w dużych ogrodach takie urządzenie faktycznie staje się niemalże niezastąpione – zapewnia ono większy komfort pracy, skraca czas koszenia trawnika i gwarantuje wiele dodatkowych możliwości.

Traktor ogrodowy do koszenia trawy – jakie ma zalety?

Skoro poruszyliśmy temat zalet pojazdów ogrodowych, które prezentujemy w tej kategorii, przejdźmy do konkretów. Traktor ogrodowy to urządzenie stosunkowo sporych rozmiarów (zwłaszcza gdy porównamy go ze standardowymi kosiarkami), a do dość kosztowne (traktorki ogrodnicze kosztują zazwyczaj od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych). Jednak atuty tych urządzeń są niepodważalne. Najważniejsze zalety traktorków do koszenia trawy wymieniamy poniżej.

Mini traktorek to maxi moc

Ze względu na niewielkie rozmiary (oczywiście w porównaniu do standardowych ciągników) prezentowane tutaj kosiarki znane są również jako mini traktorki. Niech jednak nikogo nie zmyli ta nazwa! Traktor ogrodniczy spośród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń do pielęgnacji trawnika oferuje największą moc. Dowód?

Przeciętna kosiarka elektryczna dysponuje mocą około 1000-1300 W. W przypadku modeli spalinowych można liczyć na silnik o mocy znamionowej mniej więcej 2500 W. Z kolei mini traktorek ze średniej półki cenowej – czyli kosztujący około 10 000 złotych – może mieć moc nawet ponad 8000 W. W praktyce oznacza to, że traktorek bez problemu poradzi sobie nie tylko z systematycznie przeprowadzaną pielęgnacją przydomowego trawnika, ale także z wycinaniem wyższych i twardszych źdźbeł oraz uporczywych chwastów.

Ze względu na dużą moc traktor do koszenia trawy często jest stosowany nie tylko w ogrodach przez osoby prywatne, ale też przez profesjonalne firmy ogrodnicze i porządkowe, pracujące w parkach czy w innych przestrzeniach miejskich.

Ciągniczek do trawy – ponadprzeciętna wygoda pracy

Spacer z kosiarką po ogrodzie nie jest problemem, jeśli do skoszenia mamy niewielki, prosty przydomowy plac. Znacznie bardziej kłopotliwe jest pchanie kosiarki, gdy do skoszenia jest cały ogród o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Z założenia uznaje się, że kosiarka-traktorek to najlepsza maszyna do ogrodów o powierzchni przynajmniej 800 m2. W ogrodach o powierzchni powyżej 1000 m2 ciągnik uznaje się za swoiste „must have”.

Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim, pchanie kosiarki po tak dużej powierzchni samo w sobie jest męczące. Warto też zwrócić uwagę na  to, że obsługa traktorka ogranicza się tylko do kierowania nim, a sam operator może wygodnie rozsiąść się w komfortowym siedzisku z oparciem. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, należy uznać, że traktorek-kosiarka jest najlepszą opcją na rynku pod kątem wygody pracy.

Ciągniczek ogrodowy – największa pojemność kosza na rynku

Z doświadczenia wiemy, że spora część klientów nie zwraca wystarczająco dużej uwagi na pojemność kosza na skoszone źdźbła w kupowanej kosiarce. Tymczasem zbyt mały pojemnik na trawę może skutkować ciągłym przerywaniem pracy i koniecznością opróżniania kosza. Zachęcamy zatem do zwracania dużej uwagi na pojemność kosza, a także zaznaczamy, że traktorki do trawy wypadają pod tym względem zdecydowanie najlepiej.

Tutaj też warto podeprzeć się konkretnymi przykładami. Kosiarki elektryczne mają zazwyczaj kosze o pojemności 30-50 l, z kolei spalinowe – około 65 l. Jak na ich tle wypadają traktorki ogrodowe? Model Lider TT86M ma pojemność 245 l, czyli prawie czterokrotnie więcej niż przeciętna tradycyjna kosiarka spalinowa.

Tak duża pojemność kosza w traktorkach ogrodowych do koszenia trawy jest kolejnym dowodem na to, że kosiarki-traktorki to maszyny przeznaczone na największe trawniki.

Traktorek do trawy – duże możliwości regulacyjne

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, gdy mówimy o zaletach ciągników ogrodowych do koszenia trawy? Z pewnością dużym udogodnieniem są duże możliwości regulacyjne tego typu pojazdów. Oglądając poszczególne modele, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie aspekty jak:

  • regulacja wysokości koszenia – regulacja wysokości koszenia jest, rzecz jasna, standardem także w standardowych kosiarkach, niemniej raczej nie jest w nich tak rozbudowana jak w traktorach. Oferowane przez nas kosiarki-traktorki należącej do nas marki Faworyt mają siedmiopoziomową regulację koszenia na wysokości 30-90 mm;
  • koszenie wsteczne – to duże udogodnienie, gdy ukształtowanie ogrodu wymusza skomplikowane manewrowanie maszyną. Funkcja ta jest przydatna również w sytuacji, gdy operator zauważy za sobą nieskoszone, pojedyncze źdźbła.

Ciągnik ogrodowy – duża szerokość koszenia to krótsza praca

Mówiąc o zaletach wynikających z koszenia trawy ciągnikiem ogrodowym, musimy też zwrócić uwagę na to, że pozwalają one oszczędzić wiele czasu. Wynika to nie tylko z tego, że kosiarki nie trzeba pchać lub holować, co bywa po prostu męczące – istotny jest również fakt, że traktorek ogrodniczy ma znacznie większą szerokość roboczą niż tradycyjne modele elektryczne, akumulatorowe i spalinowe.

W tym miejscu znów warto odwołać się do konkretnych przykładów. W standardowych kosiarkach elektrycznych, akumulatorowych i spalinowych szerokość robocza wynosi zazwyczaj od 30-50 cm. Szerokość robocza w traktorku ogrodowym może natomiast wynosić nawet prawie 102 cm, czyli nawet dwu-, trzykrotnie więcej niż w tradycyjnej kosiarce. Korzyści większej szerokości roboczej docenią przede wszystkim osoby mające duże ogrody o powierzchni ponad 1000 m2.

Kiedy warto kupić traktor do koszenia trawy?

Jak widzisz, traktorek ogrodowy ma wiele zalet i bez wątpienia dla wielu osób może być znakomitym zakupem. Warto jednak mieć świadomość tego, że kupno takiego pojazdu w niektórych okolicznościach może nie być najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Wybierając kosiarkę do domu, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • powierzchnię ogrodu – koszenie trawy w ogrodach o powierzchni mniejszej niż 800 m2 przy pomocy traktorka może być wbrew pozorom niewygodne. Pamiętaj, że nawet niewielki ciągniczek ogrodowy to urządzenie dość masywne, które potrzebuje odpowiednio dużo miejsca do manewrowania. Jak wspomnieliśmy wcześniej, traktory tego typu najlepiej sprawdzają się w ogrodach o powierzchni 800-1000 m2 i większych;
  • koszty – przeciętnie traktorki-kosiarki są kilka, a nawet kilkanaście razy droższe od tradycyjnych kosiarek. Kupno takiego urządzenia często wiąże się z wydatkiem ponad dziesięciu tysięcy złotych, dlatego warto dobrze zastanowić się, czy faktycznie potrzebujesz takiego pojazdu. Być może w Twoim przypadku lepiej sprawdzi się tradycyjna kosiarka, którą również znajdziesz w naszym asortymencie;
  • gabaryty urządzenia – traktorek ogrodowy wielofunkcyjny to mimo wszystko urządzenie o większych rozmiarach niż zwykła kosiarka, dlatego przed potwierdzeniem zakupu, zastanów się, czy w garażu masz na nie wystarczająco dużo miejsca.

Traktory ogrodowe w sklepie Krysiak

Jeżeli jesteś przekonany do zakupu traktorka ogrodowego, dobrze się składa – nie mogłeś trafić w lepsze miejsce! W ofercie naszego sklepu internetowego Krysiak znajdziesz najlepsze traktory ogrodnicze, które zostały wyprodukowane przez najlepsze polskie marki należące do naszej firmy Krysiak. Polecamy przede wszystkim traktorki marki Lider i Faworyt.

Proponowane przez nas traktorki do koszenia trawy dysponują tak dużą mocą, że bez problemu uporają się nie tylko z trawami rosnącymi w przydomowych, regularnie pielęgnowanych ogrodach. Z powodzeniem można je używać również w parkach, na prywatnych łąkach, przestrzeniach miejskich i terenach zaniedbanych, zarośniętych.

Nie wiesz, jaki traktorek ogrodowy kupić? Skontaktuj się z nami – pomożemy!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że traktory ogrodowe to pojazdy zaawansowane, wyposażone w różne funkcje, a do tego – nietanie. Wiemy, że wybór odpowiedniego modelu może być zadaniem niełatwym, dlatego naszym klientom gwarantujemy profesjonalną pomoc na każdym etapie dokonywania zakupu. Nie wiesz, jaki traktor-kosiarka najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Zastanawiasz się, na co zwracać uwagę, wybierając ciągniczek do trawy? A może masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszego asortymentu? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, byś dokonał idealnego zakupu!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved