Jeżeli w domowym salonie masz tradycyjny kominek, pewnie doskonale wiesz, jak wymagającym i czasochłonnym zadaniem bywa przygotowywanie drewna na opał. To samo można zresztą powiedzieć o rozbijaniu kloców drewna w celu posprzątania ich po przycinaniu gałęzi drzew. Warto zatem pamiętać o tym, że podczas tego typu prac ogrodowych nie jesteś zdany wyłącznie na siłę własnych mięśni! Idealnym rozwiązaniem w takich okolicznościach może być łuparka do drewna elektryczna!

Co to jest elektryczna łuparka do drewna?

Elektryczna łuparka do drewna to nic innego, jak urządzenie mechaniczne, które służy do szybkiego i łatwego rozłupywania klocków drewna (np. grubych gałęzi czy kłód) i rozszczepywania ich na mniejsze elementy. W zależności od mocy przerobowej konkretnego modelu, elektryczne łuparki do drewna można wykorzystywać do:

  • rozłupywania drewna przewidzianego na opał kominkowy,
  • rozbijania gałęzi i słupów na mniejsze elementy, w celu przygotowania ich do późniejszego rozdrobnienia w rozdrabniaczu do gałęzi,
  • przygotowania elementów drewnianych do utylizacji.

Łuparka do drewna elektryczna jest wyposażona w silnik indukcyjny, który zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Standardowo modele tego typu mają moc od 1,5 do 3,5 kW, która jest całkowicie wystarczająca do większości typowych prac wykonywanych w przydomowym ogrodzie.

Łuparka do drewna elektryczna – jakie ma zalety?

Warto mieć świadomość tego, że na rynku dostępne są także inne modele, takie jak łuparka do drewna spalinowa. Dlaczego w takim razie model elektryczny może być najlepszym wyborem? Zwróćmy uwagę na następujące aspekty:

  • elektryczna łuparka do drewna jest urządzeniem łatwym w obsłudze – wystarczy tylko podpiąć sprzęt do gniazda elektrycznego i można pracować! Obsługa i konserwacja takich urządzeń nie jest tak złożona, jak modeli spalinowych,
  • łuparki elektryczne są dostępne w wielu wariantach – najprostsze modele są dostępne już za nieco ponad 1000 zł. Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej zaawansowanego sprzętu, dobra będzie łuparka elektryczna do drewna o mocy 3 kW, która kosztuje około 4000 zł,
  • urządzenie jest wygodne w transportowaniu – dużą zaletą są koła, które umożliwiają wygodne transportowanie sprzętu. Modele takie są też stosunkowo lekkie – ważą zazwyczaj około 100 kg, podczas gdy urządzenia spalinowe mogą ważyć niemalże 250 kg.

Łuparka elektryczna – zamów ją w sklepie internetowym Krysiak

Łuparka do drewna elektryczna to urządzenie, które niewątpliwie przyda się w Twoim przydomowym ogrodzie. Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów model od jednego z renomowanych, uznanych w branży producentów: Texas, Faworyt, Lider czy Handy. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wybraniu odpowiedniego sprzętu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Pomożemy!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved