165 produktów

1205 zł

1049 zł

1325 zł

1595 zł

1719 zł

229 zł

309 zł

229 zł

299 zł

229 zł

Sezon letni tuż-tuż, a meble ogrodowe i grill już uszykowane? W takim razie to już najwyższa pora na to, by zadbać o przydomowy ogród! Jego podstawą jest oczywiście zielony, uporządkowany trawnik. W ofercie sklepu internetowego Krysiak znajdziesz nie tylko różnego rodzaju podkaszarki i wykaszarki, ale również najlepsze kosiarki – urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym garażu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz poniższym opisem, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Kosiarka do trawy – niezbędna w każdym ogrodzie

Mówiąc o urządzeniach ogrodowych, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie, zazwyczaj w pierwszej kolejności myślimy właśnie o kosiarce. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rzeczywiście dobra kosiarka to sprzęt, który swoje zastosowanie znajdzie zarówno w niewielkim ogrodzie położonym na planie kwadratu, jak również w dużym ogrodzie, pełnym nierówności, krętych ścieżek, krzewów i drzewek ozdobnych.

Warto pamiętać o tym, że kosiarka powinna być odpowiednio dopasowana nie tylko do rozmiaru ogrodu, ale też Twoich potrzeb i oczekiwań. Z tego względu oglądając poszczególne modele, należy zwrócić uwagę na aspekty takie jak:

  • regulacja wysokości cięcia – pamiętaj, że koszenie trawy przy samej powierzchni gleby nie zawsze jest korzystne. Najlepszy będzie model, który daje możliwość koszenia trawy na wysokości od 2 do 9 cm. Nieco inne parametry oferują urządzenia automatyczne, takie jak robot koszący;
  • szerokość ostrza – im większy jest ogród, tym szersza powinna być kosiarka. Dzięki temu praca będzie bardziej efektywna. Jednak zwróć uwagę na to, że wąską kosiarką łatwiej manewrować, co może być istotne w przypadku trawników, na których rosną drzewka lub są ustawione klomby;
  • pojemność pojemnika – kosze na trawę mają zazwyczaj pojemność od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. Pamiętaj, że im mniejszy kosz, tym częściej trzeba będzie go opróżniać przy koszeniu dużego trawnika.

Kosiarki do koszenia trawy: jaką wybrać?

Ale parametry to i tak nie wszystko. Obecnie najwięksi producenci urządzeń ogrodniczych produkują kosiarki do trawy w różnych wersjach, a podstawowym kryterium, które powinno decydować o Twoim wyborze, jest rodzaj napędu. Pod tym względem możemy wyróżnić kosiarki elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Która kosiarka ręczna będzie najlepsza dla Ciebie?

Czytaj więcej

Elektryczna kosiarka do trawy

Elektryczna kosiarka do trawy to urządzenie, które – jak wskazuje na to jego nazwa – jest zasilane prądem sieciowym. Oznacza to, że chcąc z niej skorzystać, musisz mieć dostęp do gniazdka elektrycznego. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest niewielka waga urządzenia oraz prostota obsługi – z kosiarką elektryczną poradzi sobie każdy. Z drugiej strony, urządzenia tego typu dysponują stosunkowo niewielką mocą i są ograniczone przewodem.

W porównaniu do innych typów urządzeń elektryczne kosiarki do koszenia trawy cechują się też niższą ceną. Podsumowując, można powiedzieć, że kosiarka elektryczna to idealna opcja do niewielkich ogrodów o równej powierzchni.

Kosiarka do koszenia trawy akumulatorowa

Alternatywą dla kosiarki elektrycznej jest model akumulatorowy, czyli urządzenie zasilane przy pomocy wymiennego akumulatora, który gromadzi prąd elektryczny. Największą zaletą tego urządzenia jest mobilność – kosiarka akumulatorowa nie wymaga stałego podpięcia do sieci elektrycznej, co sprawia, że można ją stosować także w miejscach, które są pozbawione dostępu do prądu. Z drugiej strony trzeba