46 produktów

Kupno kosiarki do ogrodu tylko pozornie jest zadaniem prostym. W rzeczywistości jest to spore wyzwanie, a dużym utrudnieniem może być sam… kłopot bogactwa! To już nie te czasy, gdy można było nabyć jedynie ciężkie i masywne kosiarki wyposażone w silnik spalinowy. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko urządzenia spalinowe, ale także modele zasilane prądem elektrycznym. W tej kategorii można wyróżnić urządzenia z wymiennym akumulatorem oraz kosiarki elektryczne przewodowe, które znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Przeczytaj poniższy opis i dowiedz się, na co zwracać uwagę, kupując kosiarkę na prąd, a następnie zapoznaj się z naszą ofertą i wybierze kosiarkę przewodową, która najbardziej będzie odpowiadała Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Kosiarka elektryczna – czym jest i jak działa?

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest i jak działa kosiarka elektryczna. Jak wskazuje na to nazwa tego urządzenia, kosiarka elektryczna do trawy jest urządzeniem elektrycznym przeznaczonym do pielęgnacji trawnika, które zasilane jest prądem elektrycznym, a nie – jak w przypadku modeli spalinowych – silnikiem  zasilanym benzyną. Zasada działania przedstawianych tu urządzeń jest taka sama, jak w większości sprzętów elektrycznych – zamontowany wewnątrz kosiarki silnik elektryczny wprawia w ruch nóż tnący.

To jednak nie wszystko, co należy wiedzieć. Zasadniczo elektryczne kosiarki do trawy możemy podzielić na dwa podrodzaje: akumulatorowe i przewodowe:

 • kosiarki akumulatorowe – są to modele wyposażone w wymienne akumulatory, które regularnie trzeba ładować;
 • kosiarki do trawy elektryczne przewodowe – to z kolei modele prezentowane w tej kategorii. By je uruchomić, niezbędne jest podłączenie ich do sieci elektrycznej przy pomocy dołączonego kabla.

Mała kosiarka elektryczna to obecnie najczęściej wybierany sprzęt przez osoby, które szukają  modelu do użytku prywatnego, czyli pielęgnacji przydomowego trawnika.

Kosiarka do trawy elektryczna – dlaczego warto na nią postawić i jakie ma zalety?

Sklep Krysiak działa już od ponad trzydziestu lat. Co za tym idzie na własne oczy widzimy, jak dużą popularnością cieszą się duże i małe kosiarki elektryczne z naszej oferty. Dlaczego właśnie model przewodowy może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie?

 • Atrakcyjna cena – zacznijmy od aspektu finansowego. Elektryczne kosiarki do trawy należą do zdecydowanie najtańszych urządzeń do pielęgnacji trawników. Dość powiedzieć, że wysokiej jakości kosiarka elektryczna mała Handy YK1002 lub Lider YK1002 kosztuje już niecałe 300 zł. Co więcej, zaawansowane modele elektryczne można kupić za niecały 1000 złotych, podczas gdy urządzenia akumulatorowe i spalinowe mogą kosztować nawet ponad dwa razy więcej. Mówiąc o korzyściach finansowych, musimy też zaznaczyć, że kosiarka elektryczna jest znacznie tańsza w eksploatacji niż spalinowa, która wymaga regularnego kupowania benzyny;
 • Łatwość obsługi – urządzenia spalinowe są ciężkie i masywne, a do tego dość trudne w obsłudze. W pewnym sensie to samo można powiedzieć o kosiarkach akumulatorowych, które wymagają regularnego wymieniania i ładowania baterii. Takich problemów nie dostarczają dobre i tanie kosiarki elektryczne, które wystarczy tylko podłączyć do gniazdka. Co więcej, mała kosiarka elektryczna to urządzenie lekkie, umożliwiające komfortową pracę nawet osobom słabszym fizycznie i mniej doświadczonym w zajęciach ogrodowych;
 • Cicha praca – w porównaniu do modeli spalinowych kosiarki elektryczne mają jeszcze jedną istotną zaletę, a mianowicie: nie emitują głośnego hałasu podczas pracy. Dzięki temu nie są uciążliwe dla innych domowników oraz potencjalnych sąsiadów. Tutaj warto też zauważyć, że elektryczna kosiarka do trawy jest urządzeniem ekologicznym – w przeciwieństwie do emitującej spaliny kosiarki spalinowej;
 • Wygodne przechowywanie – zwróćmy uwagę na to, że kosiarki elektryczne z reguły są urządzeniami niewielkimi, a przynajmniej mniejszymi od urządzeń spalinowych. Nie wymagają też tak złożonej konserwacji jak te wyposażone w silnik spalinowy. To wszystko sprawia, że łatwiej przechować je w garażu czy w piwnicy – nie tylko na co dzień latem, ale również w sezonie jesienno-zimowym.

Czy kosiarka na prąd ma jakieś wady?

W porównaniu z urządzeniami akumulatorowymi i spalinowymi kosiarka elektryczna niewątpliwie ma wiele wad. Jeżeli jednak chcemy obiektywnie podejść do tematu, musimy odpowiedzieć na pytanie, czy sprzęty tego typu mają jakieś wady?

Zasadniczo aspekty, na które zwracamy uwagę poniżej, trudno rozpatrywać bezwzględnie w kategorii wad. Wynikają one po prostu ze specyfiki urządzeń przewodowych – tym niemniej warto mieć ich świadomość:

 • ograniczony zasięg pracy – jak wspomnieliśmy, kosiarki elektryczne z napędem i bez są zasilane przy pomocy przewodu podłączanego do gniazda elektrycznego. To oznacza, że można z nich korzystać tam, gdzie jest dostęp do sieci i gdzie sięga przewód. Problem ten można oczywiście w pewnym stopniu rozwiązać, korzystając z przedłużacza ogrodowego. Konieczność podłączenia kosiarki do prądu sprawia jednak, że jest ona opcją odpowiednią przede wszystkim do małych i średnich ogrodów;
 • mniejsza moc niż w modelach spalinowych – z reguły nawet mocna kosiarka elektryczna będzie miała mniejszą moc niż model spalinowy ze średniej półki. Taka jest po prostu specyfika tych urządzeń. Nie warto jednak traktować tego jak wadę – choć kosiarki na prąd faktycznie raczej nie poradzą sobie z wysokimi trawami i twardymi chwastami, idealnie sprawdzą się przy przycinaniu przydomowego trawnika.

Są to najważniejsze aspekty, które sprawiają, że kosiarka do trawy elektryczna jest raczej urządzeniem do użytku prywatnego – w ogrodzie lub na działce.

Kosiarki elektryczne do trawy – jakie aspekty są ważne?

Jeżeli uznałeś, że kosiarka elektryczna będzie najlepszym wyborem dla Ciebie, pamiętaj, by zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 • obecność napędu lub jego brak – kosiarka elektryczna z napędem jest nieco droższa, ale zapewnia bardziej komfortową obsługę. Urządzenia nie trzeba bowiem pchać – wystarczy nim manewrować;
 • szerokość robocza – szersze kosiarki lepiej sprawdzą się na trawnikach prostych, położonych na planie prostokąta. Jeżeli w przydomowym ogrodzie masz wiele krzewów, drzew i zakamarków, postaw na węższą kosiarkę;
 • regulacja wysokości koszenia – najtańsze modele mają 3-stopniową regulację wysokości koszenia. W bardziej zaawansowanych stopni może być nawet osiem;
 • obecność kosza – dużym udogodnieniem może być wbudowany kosz na skoszoną trawę. Tu jednak zaznaczmy, że choć takie modele są obecnie standardem, elektryczna kosiarka bez kosza może być rozwiązaniem tańszym.

Elektryczne kosiarki do trawy w sklepie Krysiak

W sklepie internetowym Krysiak już od ponad trzydziestu lat dostarczamy naszym klientom wysokiej jakości, profesjonalne kosiarki na prąd. W naszej ofercie można znaleźć zarówno wiele urządzeń naszych marek, takich jak 4garden, Lider czy Faworyt, ale również urządzenia od renomowanych, europejskich producentów: Grizzly czy Texas. Oferujemy tak wiele modeli, że z pewnością znajdziesz tu urządzenie odpowiadające Twoim potrzebom.

Jeżeli nadal nie wiesz, jaka kosiarka na prąd z naszej oferty będzie dla Ciebie najlepsza, lub masz pytania dotyczące innych produktów z naszego asortymentu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie pod adresem e-mail lub numerem telefonu dostępnymi w zakładce kontaktowej. Nasz zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą i chętnie odpowiedzą na Twoje pytania oraz doradzą tak, byś wybrał najlepszą kosiarkę dla siebie! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów w ogrodniczym sklepie internetowym Krysiak!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved