Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że elegancki i zadbany trawnik może stać się wizytówką każdego przydomowego ogrodu. W końcu to właśnie dlatego każdy z nas trzyma w garażu wydajną kosiarkę, prawda? Jednak dbanie o trawnik nie powinno ograniczać się tylko do regularnego koszenia trawy – równie istotne jest również wytyczenie granic trawnika i oddzielenie go od ścieżek i miejsc wypoczynkowych. To właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w krawędziarkę do trawy.

Krawędziarka do trawy – co to właściwie jest?

Chociaż krawędziarka do trawy jest urządzeniem bardzo praktycznym, nie jest w ogrodach stosowana tak powszechnie jak choćby kosiarka czy podkaszarka. Warto zatem wiedzieć, czym jest krawędziarka do trawnika i dlaczego warto ją kupić.

Krawędziarka, znana także jako obcinarka do krawędzi trawnika, to nic innego jak urządzenie, które służy to wycinania trawy na brzegach trawnika, czyli, innymi słowy, do tworzenia wyraźnych granic między trawnikiem a na przykład chodnikiem, ścieżką, podjazdem czy przestrzenią wypoczynkową. Wyraźne zaznaczenie granic trawnika jest istotne również ze względów estetycznych – cały ogród sprawia wrażenie bardziej uporządkowanego i zadbanego. Co więcej, tworząc swoiste przerwy między trawnikiem a ścieżką czy chodnikiem, można zapobiec rozrastaniu się trawy na koskę brukową, płytki czy żwir.

Krawędziarka do trawnika – jaką wybrać?

Obcinarka do krawędzi trawnika – tak samo, jak choćby kosiarki czy podkaszarki – jest dostępna w różnych wariantach, a największą popularnością cieszą się modele elektryczne i spalinowe. Jaką wybrać do użytku domowego?

Jeżeli szukasz sprzętu do podcinania krawędzi trawnika na przydomowym ogródku lub na działce, bez wątpienia wystarczy Ci elektryczna krawędziarka do trawnika, która wymaga podpięcia do sieci elektrycznej przy pomocy przewodu. Jest to urządzenie lekkie oraz łatwe w obsłudze i choć dysponuje stosunkowo niewielką mocą, w pełni odpowiada potrzebom prywatnym. Z kolei obcinarka spalinowa to model cięższy, bardziej skomplikowany w obsłudze, który polecany jest raczej profesjonalistom. Krawędziarka do trawy spalinowa ma większą moc, która przydaje się przy pracy na większych areałach i w bardziej wymagających warunkach.

Obcinarka do krawędzi trawnika w sklepie Krysiak

Jeżeli nie wiesz, jaka krawędziarka do trawy najbardziej będzie odpowiadała Twoim potrzebom i oczekiwaniom, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved