Przesadzenie kwiatów i krzewów, sianie trawnika czy projektowanie ogrodu i tworzenie architektury ogrodowej… wszystkie te czynności ogrodowe są niezwykle satysfakcjonujące – zwłaszcza wtedy, gdy po skończonej pracy można rozsiąść się w fotelu na tarasie i podziwiać efekty podjętych działań. Jednak z pracami ogrodowymi nie zawsze można uporać się tak łatwo. Gdy ziemia jest twarda i zbita, a standardowy szpadel i Twoje mięśnie nie dają sobie rady, powinieneś postawić na specjalne, profesjonalne urządzenie, takie jak świder do ziemi spalinowy. Dlaczego warto kupić właśnie ten model?

Wiertnica spalinowa – co to jest?

Standardowa wiertnica to to narzędzie służące do wiercenia otworów w ziemi, która z uwagi na swoją twardość uniemożliwia zastosowanie łopaty czy szpadla. Wiertnica glebowa to – najogólniej mówiąc – długi trzon o cylindrycznym kształcie, na którym osadza się różne końcówki: przede wszystkim wiertła, ale, przy konieczności głębszego wiercenia, również przedłużki i łączniki.

Proste wiertnice to narzędzia ręczne, które wprawiane są w ruch siłą mięśni. W przeciwieństwie do nich świder spalinowy do ziemi jest wyposażony w silnik spalinowy, który zasilany jest paliwem: benzyną lub mieszanką benzyny i oleju. Dzięki temu wiercenie jest znacznie prostsze i wygodniejsze, ponieważ zadaniem operatora jest w zasadzie wyłącznie utrzymywanie prawidłowego kierunku wiercenia.

Wiertnica spalinowa do ziemi – jakie ma zalety w porównaniu do innych urządzeń?

Warto mieć świadomość tego, że wiertnica spalinowa i ręczna to nie jedyne modele dostępne obecnie na rynku. Wielu producentów oferuje również urządzenia elektryczne. Dlaczego zatem to właśnie świder spalinowy może być najlepszym wyborem do Twojego ogrodu? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety narzędzi, które znajdują się w tej kategorii.

Wiertnica do ziemi spalinowa – pełna mobilność

Tym, co przede wszystkim przykuwa uwagę, gdy mówimy o świdrach wyposażonych w silnik spalinowy, jest ich całkowita mobilność. O ile urządzenia elektryczne wymagają podpięcia do sieci elektrycznej i mają ograniczony zasięg pracy (co wynika po prostu z długości przewodu), o tyle wiertnica glebowa spalinowa może być użytkowana dosłownie wszędzie: nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale też na działce, na łące, w parku czy działce letniej pozbawionej dostępu do prądu.

Oczywiście, na tej zasadzie można powiedzieć, że całkowicie mobilne są również modele ręczne. Tutaj jednak dochodzimy do kolejnego ważnego aspektu, który przedstawiamy poniżej.

Świder spalinowy – największa moc

Wiertnice spalinowe, tak samo, jak inne urządzenia ogrodnicze zasilane silnikiem spalinowym, dysponują zdecydowanie największą mocą. Podczas gdy model elektryczny osiąga zazwyczaj moc do 1200 W, dobra wiertnica spalinowa, taka jak model Handy Prime TMW52, dysponuje mocą 2,58 koni mechanicznych, co w przeliczeniu daje niemalże 2000 W.

Co to oznacza w praktyce? To, że wiertnica spalinowa do ziemi doskonale radzi sobie z pracą w najbardziej wymagających warunkach. Bez problemów można z jej pomocą wykonywać otwory w twardej, mocno zbitej i zakorzenionej ziemi. Świder glebowy spalinowy doskonale nadaje się też do przygotowywania całych rozległych powierzchni pod prace ogrodowe.

Wiertnica glebowa spalinowa – uniwersalność

Wiertnica do ziemi spalinowa łączy w sobie najlepsze cechy urządzeń ręcznych i elektrycznych. Co za tym idzie, okazuje się być modelem wyjątkowo uniwersalnym! Stosując ją, bez problemu wykonasz różne prace ogrodowe zarówno w miejscach mających dostęp do sieci elektrycznej, jak i tych pozbawionych prądu.

Świder ziemny spalinowy z powodzeniem można wykorzystać do takich prac jak:

  • wykonywanie otworów pod słupki, ogrodzenia i elementy architektury ogrodowej,
  • wiercenie otworów pod przesadzenie pojedynczych roślin,
  • rozkopanie większej powierzchni przeznaczonej pod zasianie trawy,
  • przygotowanie gleby pod przesadzenie większej ilości roślin ozdobnych.

Zamów świder glebowy spalinowy w sklepie Krysiak

Jeżeli chcesz kupić wysokiej jakości, profesjonalny świder spalinowy, jesteś w odpowiednim miejscu. W sklepie internetowym Krysiak zgromadziliśmy najróżniejsze wiertnice spalinowe – przede wszystkim pochodzące od marek, których właścicielem jest nasza firma. Asortyment obejmuje wiertnice marek Handy, Lider czy Faworyt, które są cenione zarówno przez hobbystów ogrodowych, jak i przez profesjonalistów.

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące tego, jaki świder glebowy będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, byś wybrał urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania!

Nie tylko świder ziemny spalinowy – co jeszcze u nas kupisz?

Dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci mogli w sklepie Krysiak znaleźć wszystko, czego potrzebują. Dlatego nasza oferta obejmuje nie tylko wysokiej jakości, profesjonalne wiertnice spalinowe, ale również oryginalne wiertła i przedłużki. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą i zamówienia najlepszych narzędzi ogrodniczych!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved