koparka łańcuchowa
04sty

Koparka łańcuchowa do wykopów – jaką wybrać?

Bardzo często przy zakładaniu ogrodu lub zmianie jego aranżacji konieczne jest wykonanie wykopu o określonej długości. Bez profesjonalnego sprzętu wykonanie tego typu czynności będzie nie tylko wymagało ogromnego wysiłku, ale zajmie także bardzo dużo czasu. W związku z tym warto skorzystać z pomocy wysokiej jakości urządzenia, jakim jest koparka łańcuchowa. Jak działa oraz do jakiego rodzaju prac będzie w szczególności przydatna?

Czytaj dalej
frezarka do pni i korzeni
23gru

Frezarka do pni i korzeni sposobem na usunięcie resztek po wycince drzew

Po wycince – w szczególności dużych, kilkunastoletnich drzew – bardzo często teren pozostaje nierówny i problematyczny do ponownego zagospodarowania. Jak zatem skutecznie i bez wysiłku pozbyć się resztek wystających z ziemi fragmentów? Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie frezarka do pni i korzeni, będąca niezwykle przydatnym urządzeniem, ułatwiającym wykarczowaniem pniaków pozostałych po wyciętych drzewach. Jaki w takim razie model okaże się najskuteczniejszy w Twoim ogrodzie?

Czytaj dalej
nagrzewnice powietrza
15gru

Nagrzewnice powietrza – jaki model będzie dobrym wyborem?

Szukasz urządzenia, które w szybki i efektywny sposób pozwoli na dogrzanie, a nawet całkowite ogrzanie np. garażu, altany czy też domku letniskowego? W takim razie doskonałą opcją będą nagrzewnice powietrza! Wybierając odpowiedni model, można bez problemu dopasować go do metrażu pomieszczenia czy charakteru pracy. Jakie zatem urządzenie kupić i na co zwracać szczególną uwagę?

Czytaj dalej
wykorzystanie myjki ciśnieniowej
30lis

5 sposobów na wykorzystanie myjki ciśnieniowej wokół domu

W ogrodzie oraz wokół domu znajduje się wiele elementów i powierzchni, które wymagają regularnego czyszczenia, aby nie stracić swoich walorów estetycznych. Pomocne przy tego typu zabiegach będzie wykorzystanie myjki ciśnieniowej, która dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem dociera do wszystkich zakamarków, usuwając nawet bardzo duże zanieczyszczenia. Zatem do jakich czynności wokół domu możemy ją wykorzystać?

Czytaj dalej
ostrzałka do łańcucha
29lis

Ostrzałka do łańcucha – jaką wybrać?

Większość osób mających duży ogród czy działkę posiada pilarkę, która pomaga w wykonywaniu przydomowych obowiązków. Niestety po jakimś czasie eksploatacji łańcuch staje się tępy, przez co coraz gorzej radzi sobie z cięciem drewnianych elementów. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się ostrzałka do łańcucha. Jak działa tego typu sprzęt i czy warto w niego zainwestować?

Czytaj dalej
oprysk drzew owocowych
19lis

Oprysk drzew owocowych jesienią krok po kroku

Chcąc przygotować sad do zimy oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób grzybowych w następnym sezonie, warto wykonać oprysk drzew owocowych. W jaki sposób należy wykonać te czynności oraz jakie preparaty stosować? Jakie urządzenia ogrodnicze mogą zdecydowanie usprawnić wykonywanie tych zabiegów? Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej
Konserwacja urządzeń ogrodniczych
03lis

Konserwacja urządzeń ogrodniczych przed zimą

Urządzenia ogrodnicze to dla posiadaczy ogrodu szalenie ważne elementy – w końcu to właśnie one przez cały sezon ułatwiały pracę wokół domu i sprawiały, że stawała się zdecydowanie szybsza. Po całym tym czasie należy je jednak dokładnie przejrzeć, dlatego sprawdź, jak powinna przebiegać konserwacja urządzeń ogrodniczych.

Czytaj dalej
gleba w ogrodzie
02lis

Gleba w ogrodzie – jak przygotować ją do zimy?

Każdy posiadacz ogrodu wie, z jak wieloma obowiązkami musi się zmierzyć podczas przejściowych pór roku. To właśnie jesienne miesiące są idealnym czasem na to, aby przygotować swoją przydomową oazę na nadejście ujemnych temperatur i niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jednym z elementów, na którym należy skupić się szczególnie, jest gleba w ogrodzie.

Czytaj dalej
łuparka do drewna
22paź

Łuparka do drewna – dla kogo to dobry wybór?

Łuparka do drewna to sprzęt, który może mieć bardzo pozytywny wpływ na jakość życia. Jest to inwestycja na lata, która raz na zawsze pozwoli Ci pożegnać się z niebezpieczną i czasochłonną pracą fizyczną, jaką jest obróbka drewna na opał.

Czytaj dalej
jesienne prace w ogrodzie
12paź

Jesienne prace w ogrodzie – jakie urządzenia wybrać?

Posiadanie własnego ogrodu wiąże się z masą pracy o każdej porze roku. Jesienne prace w ogrodzie oznaczają, że należy zadbać o przygotowanie roślin i drzew na nadchodzące przymrozki, uprzątnąć letnie akcesoria i pozbyć się spadających liści. W takiej sytuacji niezastąpione okazują się przeróżne narzędzia, które nie tylko ułatwiają wykonywanie tych działań, ale również je przyspieszają.

Czytaj dalej

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP