Czym kosić na farmie fotowoltaicznej?
12sie

Czym kosić na farmie fotowoltaicznej?

Czy wiesz, że właściwa pielęgnacja zieleni na farmach fotowoltaicznych gwarantuje prawidłowe działanie systemów? Jest oczywiście nieco mniej istotna, niż regularna konserwacja urządzeń, natomiast wciąż ma ogromne znaczenie. Jak zatem prawidłowo kosić tego typu tereny i czym to robić?

Czytaj dalej
Mity na temat pielęgnacji ogrodu
28lip

Mity na temat pielęgnacji ogrodu

Z pielęgnacją ogrodów, podobnie jak niemal ze wszystkim, wiąże się wiele mitów, które są powielane od lat. Warto mieć jednak świadomość, które z nich nie mają nic wspólnego z prawdą i nie kierować się nimi podczas dbania o swoje własne podwórko.

Czytaj dalej
Trawy ozdobne
25lip

Jak dbać o trawy ozdobne?

Trawy ozdobne są coraz częściej wybieraną rośliną dekoracyjną w wielu ogrodach. To element kompozycji, który może grać nawet pierwszoplanową rolę na przydomowym podwórku. Co jednak zrobić, by prezentował się pięknie?

Czytaj dalej
Tarcza czy żyłka tnąca - co wybrać?
28cze

Tarcza czy żyłka tnąca – co wybrać?

Wiosna i lato to czas, kiedy trzeba zmierzyć się z kolejnym obowiązkiem każdego posiadacza ogrodu, czy działki. Mowa rzecz jasna o koszeniu trawy, która, dzięki przycinaniu za pomocą odpowiednich narzędzi, może prezentować się pięknie i schludnie, a co za tym idzie – być prawdziwą ozdobą ogrodu. Podstawowym urządzeniem do pielęgnacji trawnika  poza kosiarką jest rzecz jasna kosa. Pojawia się jednak pytanie: jakie urządzenie wybrać – z żyłką, czy z tarczą tnącą?

Czytaj dalej
frezarka do pni
23cze

Jak pozbyć się wystających pni w ogrodzie?

Wystające pnie w ogrodzie są nie tylko nieestetyczne, ale również niebezpieczne. Stosunkowo łatwo się o nie potknąć, a w dodatku utrudniają wykonywanie innych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak na przykład koszenie. Jak zatem się ich pozbyć?

Czytaj dalej
Rozdrabniacz ogrodowy
21cze

Dlaczego warto kupić rozdrabniacz ogrodowy?

Wiosna i lato to czas licznych prac ogrodowych. Jak wiadomo, generują one sporo odpadów organicznych, z którymi jakoś trzeba sobie poradzić. Niezwykle przydatnym narzędziem jest więc rozdrabniacz, który znacznie ułatwia proces usuwania zalegających gałęzi.

Czytaj dalej
Jak dbać o rośliny ozdobne w ogrodzie?
27maj

Jak dbać o rośliny ozdobne w ogrodzie?

Rośliny ozdobne występują w przeróżnych formach i odsłonach. Poza kwestiami czysto estetycznymi, są również niezwykle funkcjonalne – osłaniają ogród przed spojrzeniami sąsiadów, czy przechodniów, dają cień, a ponadto chronią przed hałasem, wiatrem, czy kurzem. Co zatem zrobić, by pięknie rosły i spełniały swoje funkcje jeszcze lepiej?

Czytaj dalej
Wiosenne porządki w ogrodzie
26maj

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wraz z nadejściem wiosny przychodzi czas na zorganizowanie swojego ogródka na nowo. Porządki, choć przez większość osób nielubiane, są koniecznością. O czym pamiętać i jak je zaplanować, by ogród stał się prawdziwym azylem?

Czytaj dalej
Warzywniak w ogrodzie
23maj

Warzywniak – co robić, by obfitował w plony?

Chyba wszyscy zgodzą się, że warzywa ze swojego ogródka smakują najlepiej. Prawdopodobnie każdy posiadacz kawałka własnej zieleni choć raz pomyślał o tym, że dobrze byłoby zagospodarować część tej przestrzeni i stworzyć na tym terenie warzywniak. Jak jednak zrobić to dobrze i których zasad przestrzegać, by warzywny ogródek obfitował w plony?

Czytaj dalej
29kw.

Jak zadbać o taras na wiosnę?

Szczęśliwi posiadacze tarasu prawdopodobnie nie mogą się już doczekać, aż każdego ranka będą tam pić kawę, a wieczorami relaksować się z książką. Aby czas spędzony w tym miejscu był jeszcze przyjemniejszy, konieczne jest to, by przygotować taras na przyjście słonecznych i ciepłych dni. Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP