02lut

Zasady pielęgnacji małego ogródka

Niestety, nie każdy z nas jest szczęśliwym posiadaczem ogromnej działki, na której może swobodnie pielęgnować swoje rośliny. Nie oznacza to jednak, że wtedy też nie możemy czerpać satysfakcji z tego zajęcia. Nieduża przestrzeń również przyniesie nam wiele radości. Dowiedz się, jak przemienić mały ogród w cudowne miejsce!

Czytaj dalej
20sty

Jak dbać o krzewy ozdobne w ogrodzie?

Wielu z nas pragnie mieć niesamowity ogród, który będzie powodem do dumy. Chcąc uzyskać taki efekt, powinniśmy zainwestować w rośliny, które dodadzą uroku naszej działce. W tym wypadku warto postawić na krzewy ozdobne, których wyjątkowość i piękno będą nieustannie nas zachwycać. Nie zapominajmy jednak o ich odpowiedniej pielęgnacji – tylko wtedy możemy liczyć na spektakularny efekt. Jak dbać o krzewy ozdobne?

Czytaj dalej
17sty

Bezpieczna praca w ogrodzie – jak zapewnić?

Dla wielu z nas praca w ogrodzie to prawdziwa przyjemność. Czerpiemy satysfakcję z wykonywanych czynności i z chęcią zajmujemy się różnymi sprawami związanymi z naszą działką. Jeśli jednak chcemy, aby zajęcie to było w stu procentach pozytywne, powinniśmy upewnić się, czy nasza praca w ogrodzie jest bezpieczna. Jak zapewnić bezpieczeństwo w ogrodzie?

Czytaj dalej
Odśnieżanie - jak to robić skutecznie?
26gru

Odśnieżanie – jak to robić skutecznie?

Śnieg potrafi zachwycić – nadaje uroku otoczeniu oraz wprowadza niezwykły klimat. Jeśli jednak zbyt duża jego ilość zgromadzi się na naszej posesji, może stać się on źródłem irytacji i problemów. Konieczne będzie wtedy odśnieżanie, które powszechnie jest uważane za męczące i nieprzyjemne zajęcie. Możemy jednak postarać się, by wykonać je szybciej i skuteczniej. Jak odśnieżać?

Czytaj dalej
Akumulatorowe nowości w naszym sklepie
21gru

Akumulatorowe nowości w naszym sklepie

Dla wielu osób zajmowanie się ogrodem to prawdziwa pasja. Wkładamy w to serce i poświęcamy dużo czasu, aby nasz teren prezentował się nienagannie. Jeśli zależy nam na tym, by jak najlepiej dbać o ogród, koniecznie musimy być na bieżąco z nowinkami ogrodniczymi – poznaj, jakie są akumulatorowe nowości w naszym sklepie!

Czytaj dalej
16gru

Przygotowanie drewna na opał

Zima nikogo nie oszczędza – niskie temperatury potrafią prawdziwie dać w kość naszemu organizmowi. Aby temu zapobiec, należy odpowiednio przygotować się na zimę, na przykład poprzez zadbanie o coś, co pozwoli nam ogrzać nasz dom. Wiele osób wykorzystuje do tego drewno. Jak zatem skutecznie przygotować drewno na opał?

Czytaj dalej
Susza
02gru

Susza w ogrodzie – co robić?

Upały i susze nie oszczędzają nikogo – również i nasz ogród przez nie cierpi. Wysokie temperatury bardzo negatywnie wpływają na rośliny. Niektóre radzą sobie z nimi lepiej, dla innych jednak przetrwanie suszy to prawdziwe wyzwanie. Jak radzić sobie z suszą w ogrodzie?

Czytaj dalej
Liście
30lis

Co robić, a czego nie ze zgrabionymi liśćmi?

Jesień zachwyca nas pogodą i kolorami, jakie zapewniają usychające liście. Spacery czy spędzanie czasu w takich warunkach jest niezwykle miłe. Niestety, ostatecznie nadchodzi moment, w którym wszystkie liście spadają. Wtedy należy je zgrabić. Co jednak potem – co robić ze zgrabionymi liśćmi?

Czytaj dalej
28lis

Jak zabezpieczyć rośliny na zimę?

Zima to niezbyt dobry czas dla naszego ogródka – wszystko wydaje się wtedy zamierać, pogoda nie jest sprzyjająca, a wszechobecny mróz stanowi zagrożenie dla roślin. Należy dobrze przygotować się na tę porę roku, zabezpieczając nasze kwiaty na zimę. Jak powinno wyglądać zabezpieczenie roślin przed zimą?

Czytaj dalej
Grządki podniesione czy klasyczne?
28paź

Grządki podniesione czy klasyczne?

Nawet jeśli nie posiadamy ogromnego ogrodu, możemy skorzystać z alternatyw, które pozwolą nam uprawiać własne rośliny. Takim rozwiązaniem będą podniesione grządki. Czy jednak okażą się lepsze niż klasyczne? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

SKLEP