Pielęgnacja ogrodu
28lip

Mity na temat pielęgnacji ogrodu

Z pielęgnacją ogrodów, podobnie jak niemal ze wszystkim, wiąże się wiele mitów, które są powielane od lat. Warto mieć jednak świadomość, które z nich nie mają nic wspólnego z prawdą i nie kierować się nimi podczas dbania o swoje własne podwórko.

Czytaj dalej
Trawy ozdobne
25lip

Jak dbać o trawy ozdobne?

Trawy ozdobne są coraz częściej wybieraną rośliną dekoracyjną w wielu ogrodach. To element kompozycji, który może grać nawet pierwszoplanową rolę na przydomowym podwórku. Co jednak zrobić, by prezentował się pięknie?

Czytaj dalej
Tarcza czy żyłka tnąca - co wybrać?
28cze

Tarcza czy żyłka tnąca – co wybrać?

Wiosna i lato to czas, kiedy trzeba zmierzyć się z kolejnym obowiązkiem każdego posiadacza ogrodu, czy działki. Mowa rzecz jasna o koszeniu trawy, która, dzięki przycinaniu za pomocą odpowiednich narzędzi, może prezentować się pięknie i schludnie, a co za tym idzie – być prawdziwą ozdobą ogrodu. Podstawowym urządzeniem do pielęgnacji trawnika  poza kosiarką jest rzecz jasna kosa. Pojawia się jednak pytanie: jakie urządzenie wybrać – z żyłką, czy z tarczą tnącą?

Czytaj dalej
frezarka do pni
23cze

Jak pozbyć się wystających pni w ogrodzie?

Wystające pnie w ogrodzie są nie tylko nieestetyczne, ale również niebezpieczne. Stosunkowo łatwo się o nie potknąć, a w dodatku utrudniają wykonywanie innych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak na przykład koszenie. Jak zatem się ich pozbyć?

Czytaj dalej
Rozdrabniacz ogrodowy
21cze

Dlaczego warto kupić rozdrabniacz ogrodowy?

Wiosna i lato to czas licznych prac ogrodowych. Jak wiadomo, generują one sporo odpadów organicznych, z którymi jakoś trzeba sobie poradzić. Niezwykle przydatnym narzędziem jest więc rozdrabniacz, który znacznie ułatwia proces usuwania zalegających gałęzi.

Czytaj dalej
Jak dbać o rośliny ozdobne w ogrodzie?
27maj

Jak dbać o rośliny ozdobne w ogrodzie?

Rośliny ozdobne występują w przeróżnych formach i odsłonach. Poza kwestiami czysto estetycznymi, są również niezwykle funkcjonalne – osłaniają ogród przed spojrzeniami sąsiadów, czy przechodniów, dają cień, a ponadto chronią przed hałasem, wiatrem, czy kurzem. Co zatem zrobić, by pięknie rosły i spełniały swoje funkcje jeszcze lepiej?

Czytaj dalej
Wiosenne porządki w ogrodzie
26maj

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wraz z nadejściem wiosny przychodzi czas na zorganizowanie swojego ogródka na nowo. Porządki, choć przez większość osób nielubiane, są koniecznością. O czym pamiętać i jak je zaplanować, by ogród stał się prawdziwym azylem?

Czytaj dalej
Warzywniak w ogrodzie
23maj

Warzywniak – co robić, by obfitował w plony?

Chyba wszyscy zgodzą się, że warzywa ze swojego ogródka smakują najlepiej. Prawdopodobnie każdy posiadacz kawałka własnej zieleni choć raz pomyślał o tym, że dobrze byłoby zagospodarować część tej przestrzeni i stworzyć na tym terenie warzywniak. Jak jednak zrobić to dobrze i których zasad przestrzegać, by warzywny ogródek obfitował w plony?

Czytaj dalej
29kw.

Jak zadbać o taras na wiosnę?

Szczęśliwi posiadacze tarasu prawdopodobnie nie mogą się już doczekać, aż każdego ranka będą tam pić kawę, a wieczorami relaksować się z książką. Aby czas spędzony w tym miejscu był jeszcze przyjemniejszy, konieczne jest to, by przygotować taras na przyjście słonecznych i ciepłych dni. Jak to zrobić?

Czytaj dalej
28kw.

Wiosenna pielęgnacja żywopłotu

Żywopłot to jeden z podstawowych elementów dekoracyjnych niemal w każdym ogrodzie. Nie tylko przepięknie wygląda, ale również daje odrobinę prywatności. Aby żywopłot był gęsty i zachowywał odpowiedni kształt, konieczne jest, aby regularnie i odpowiednio go pielęgnować.

Czytaj dalej

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP