Sadzenie iglaków - o tym pamiętaj!
26wrz

Sadzenie iglaków – o tym pamiętaj!

Jeśli planujemy posadzić iglaki, warto wcześniej dowiedzieć się co nieco na ten temat. Drzewa iglaste wymagają odpowiednich warunków, by dobrze wyrosnąć. Zwróćmy uwagę na istotne aspekty, aby potem cieszyć się pięknymi i pokaźnymi drzewami. Nie ma wątpliwości, że iglaki będą się wspaniale prezentowały.

Czytaj dalej
Przygotuj się na jesień w ogrodzie
21wrz

Przygotuj się na jesień w ogrodzie

Jesień tuż za rogiem, a to wiąże się z wieloma obowiązkami, które powinieneś poczynić w Twoim ogrodzie. Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować go na tę deszczową porę roku i późniejsze mrozy, a także zadbać o to, by latem wciąż wyglądał pięknie, przeczytaj nasz wpis a dowiesz się, co robić jesienią w ogrodzie.

Czytaj dalej
Łatwe przycinanie wysokich drzew
16wrz

Łatwe przycinanie wysokich drzew

Wysokie drzewa mogą ciekawie się prezentować i robić wrażenie, jednak dla naszego bezpieczeństwa lepiej trochę je podciąć. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych sytuacji na przykład w razie burzy czy silnych wiatrów. Przycinanie drzew, które są bardzo wysokie, może jednak wydawać się kłopotliwe. Jak się do tego zabrać?

Czytaj dalej
5 kroków do idealnego trawnika!
02wrz

5 kroków do idealnego trawnika!

Wiele osób uważa, że trawnik jest wizytówką ogrodu. Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem – na większości przydomowych terenów to właśnie on zajmuje największą powierzchnię, a tym samym gra pierwsze skrzypce. Aby jednak cieszyć się piękną i zadbaną murawą trzeba się postarać. Oto kilka kroków, dzięki którym Twój trawnik będzie soczyście zielony.

Czytaj dalej
Podstawy pielęgnacji ogrodu
01wrz

Podstawy pielęgnacji ogrodu – o tym nie zapomnij!

Niemal każdy, kto decyduje się na zakup, czy wynajem domu za miastem lub na jego obrzeżach marzy o tym, by działka wokół budynku prezentowała się pięknie i była prawdziwym azylem….

Czytaj dalej
Nawożenie - jak sobie ułatwić?
22sie

Nawożenie – jak sobie ułatwić?

Nawożenie jest jednym z podstawowych obowiązków każdego posiadacza ogrodu. Sam proces wydaje się być prosty, natomiast rzeczywistość często okazuje się być zgoła odmienna. Co zatem zrobić, by ułatwić sobie nieco ten obowiązek?

Czytaj dalej
Czym kosić na farmie fotowoltaicznej?
12sie

Czym kosić na farmie fotowoltaicznej?

Czy wiesz, że właściwa pielęgnacja zieleni na farmach fotowoltaicznych gwarantuje prawidłowe działanie systemów? Jest oczywiście nieco mniej istotna, niż regularna konserwacja urządzeń, natomiast wciąż ma ogromne znaczenie. Jak zatem prawidłowo kosić tego typu tereny i czym to robić?

Czytaj dalej
Mity na temat pielęgnacji ogrodu
28lip

Mity na temat pielęgnacji ogrodu

Z pielęgnacją ogrodów, podobnie jak niemal ze wszystkim, wiąże się wiele mitów, które są powielane od lat. Warto mieć jednak świadomość, które z nich nie mają nic wspólnego z prawdą i nie kierować się nimi podczas dbania o swoje własne podwórko.

Czytaj dalej
Trawy ozdobne
25lip

Jak dbać o trawy ozdobne?

Trawy ozdobne są coraz częściej wybieraną rośliną dekoracyjną w wielu ogrodach. To element kompozycji, który może grać nawet pierwszoplanową rolę na przydomowym podwórku. Co jednak zrobić, by prezentował się pięknie?

Czytaj dalej
Tarcza czy żyłka tnąca - co wybrać?
28cze

Tarcza czy żyłka tnąca – co wybrać?

Wiosna i lato to czas, kiedy trzeba zmierzyć się z kolejnym obowiązkiem każdego posiadacza ogrodu, czy działki. Mowa rzecz jasna o koszeniu trawy, która, dzięki przycinaniu za pomocą odpowiednich narzędzi, może prezentować się pięknie i schludnie, a co za tym idzie – być prawdziwą ozdobą ogrodu. Podstawowym urządzeniem do pielęgnacji trawnika  poza kosiarką jest rzecz jasna kosa. Pojawia się jednak pytanie: jakie urządzenie wybrać – z żyłką, czy z tarczą tnącą?

Czytaj dalej

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP