119 produktów

1205 zł

1049 zł

1325 zł

1255 zł

Mówiąc o urządzeniach ogrodniczych, które powinny znaleźć się w każdym przydomowym garażu, praktycznie każdy z nas w pierwszej kolejności wskaże na kosiarkę. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu idealnie przystrzyżony, równy i zielony trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Jednak wybór idealnego sprzętu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Obecnie na rynku dostępne są różne modele kosiarek: elektryczne, akumulatorowe oraz kosiarki spalinowe bez napędu i z napędem. Dlaczego odpowiednim wyborem może być właśnie model z silnikiem spalinowym? Zapoznaj się z poniższym opisem, a następnie zobacz naszą ofertę i wybierz kosiarkę spalinową, która w największym stopniu odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

Kosiarka spalinowa – co to jest?

Zasadniczo kosiarki spalinowe nie są niczym nowym. Wielu z nas pamięta jeszcze stare urządzenia tego typu z lat 90. XX wieku. Współcześnie – choć dużą popularnością cieszą się również modele elektryczne przewodowe oraz akumulatorowe – kosiarki spalinowe również często są używane przez osoby prywatne i profesjonalne firmy ogrodnicze. Oczywiście produkowane dzisiaj modele są nowocześniejsze i wydajniejsze niż te, które użytkowano jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Kosiarka spalinowa to urządzenie, które wyposażone jest w silnik spalinowy zasilany benzyną. Różni się pod tym względem od modeli elektrycznych i akumulatorowych, które zasilane są przy pomocy prądu elektrycznego. Tak jak inne kosiarki urządzenie z silnikiem spalinowym jest przeznaczone do pielęgnacji trawnika – w ogrodzie i na działce, przed domem, na podjeździe czy w parku. Do uruchomienia kosiarki spalinowej niezbędne jest uzupełnienie zbiornika paliwa zgodnie z zaleceniami producenta.

Obecnie kosiarki spalinowe do trawy dostępne są w wielu wariantach: z napędem i bez napędu czy z koszem na skoszoną trawę i bez niego. Różnią się między sobą także konkretnymi parametrami, a o tym, jak wybrać odpowiedni model przeczytasz niżej.

Jakie zalety mają kosiarki spalinowe do trawy?

Kupno kosiarki wiąże się z wydatkiem rzędu od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Samo urządzenie powinno natomiast bezawaryjnie służyć przez wiele lat, dlatego do zakupu warto podejść z rozwagą. Zastanów się, jaki typ kosiarki w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej: elektryczna, akumulatorowa czy spalinowa. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, które mogą świadczyć o tym, że kosiarka do trawy spalinowa może być najlepszym rozwiązaniem.

Kosiarka spalinowa do trawy a mobilność

Na co należy zwrócić uwagę, porównując kosiarki spalinowe z innymi urządzeniami? Pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy zestawimy sprzęt z silnikiem spalinowym z kosiarką elektryczną, to całkowita mobilność tego pierwszego. Zasadniczo największą wadą kosiarki elektrycznej jest ograniczony zasięg pracy, który zależy od dostępności do sieci elektrycznej, długości przewodu zasilającego oraz ewentualnych przedłużaczy. O ile na niewielkich ogródkach obecność kabla nie jest problemem, o tyle sytuacja może być trudniejsza na większych powierzchniach.

Kosiarka spalinowa do trawy jest natomiast urządzeniem całkowicie mobilnym, wykorzystującym do pracy wbudowany silnik spalinowy. Brak konieczności podpięcia sprzętu do sieci elektrycznej oznacza nie tylko tyle, że z kosiarki można korzystać na dużych ogrodach i działkach, ale także w miejscach pozbawionych dostępu do prądu.

Kosiarki do trawy spalinowe – najwyższa moc

Mówiąc o zaletach urządzeń z tej kategorii, musimy zwrócić uwagę na ich dużą moc. Zasadniczo nawet mała kosiarka spalinowa często dysponuje większą mocą niż modele elektryczne i akumulatorowe o większych rozmiarach. W ramach potwierdzenia tych słów dodajmy, że jedna z tańszych kosiarek spalinowych dostępnych w naszej ofercie, czyli Grizzly BRM4013 BLACK25, dysponuje mocą 1900 W, podczas gdy kosiarki elektryczne często mają moc zaledwie około 1000-1400 W.

Duża moc tego typu urządzeń sprawia, że doskonale sprawdzają się one w pracy w wymagających warunkach. Podczas gdy kosiarka akumulatorowa lub elektryczna jest urządzeniem typowo do pracy w przydomowym ogrodzie, kosiarka spalinowa z rozrusznikiem elektrycznym idealnie nadaje się nie tylko do standardowej pielęgnacji trawnika. Takie urządzenie bez problemu radzi sobie z twardymi chwastami i grubszymi, wyrośniętymi źdźbłami trawy – z tego powodu idealnie nadaje się do pracy w zaniedbanych ogrodach i na zarośniętych działkach, a także w parkach i na łąkach.

Mocna kosiarka spalinowa – różnorodne zastosowanie

Warto zauważyć, że kosiarki spalinowe z napędem to bardzo często urządzenia o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Przede wszystkim, jak wspomnieliśmy wyżej, urządzenia wyposażone w silnik spalinowy doskonale sprawdzą się nie tylko podczas regularnej pielęgnacji przydomowego trawnika, ale także na powierzchniach zarośniętych i zaniedbanych.

To jednak nie wszystko. Oferowane przez nas kosiarki do trawy spalinowe często wyposażone są w dodatkowe elementy i funkcje, umożliwiające na przykład automatyczne zbieranie skoszonej trawy do kosza, koszenie z wyrzutem bocznym lub tylnym, a nawet mielenie skoszonej trawy.

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej aspekty, nie może dziwić fakt, że to właśnie spalinowe kosiarki z napędem zazwyczaj są wybierane przez profesjonalistów pracujących w specjalistycznych firmach ogrodniczych.

Czy kosiarki spalinowe mają jakieś wady?

To pytanie jest jak najbardziej uzasadnione: skoro modele z tej kategorii są tak dobre, to dlaczego wiele osób prywatnych mimo wszystko wybiera kosiarkę elektryczną lub akumulatorową? Wynika to ze specyfiki kosiarki spalinowej – po prostu nie zawsze okazuje się ona zakupem koniecznym. Aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, to przede wszystkim:

  • cena – fakty są takie, że urządzenia zasilane silnikiem spalinowym są z reguły droższe niż elektryczne i akumulatorowe. Nawet tanie kosiarki spalinowe mogą kosztować kilkaset złotych więcej niż „elektryki” z wyższej półki. Oczywiście, za wyższą ceną idzie większa moc i duża wytrzymałość urządzenia, niemniej nie każdy jej potrzebuje. Do standardowej pielęgnacji przydomowego trawnika można wykorzystać tańsze kosiarki, które również znajdziesz w ofercie sklepu Krysiak;
  • emisja spalin i głośna praca – są to aspekty, które niewątpliwie trzeba wziąć pod uwagę, kupując kosiarkę spalinową. Urządzenie jest zasilane benzyną, co oznacza, że podczas pracy emituje do środowiska szkodliwe spaliny, które mogą być nieprzyjemne zarówno dla domowników, jak i dla sąsiadów. Urządzenia tego typu z reguły pracują też głośniej niż kosiarki elektroniczne i akumulatorowe, choć w nowoczesnych modelach różnice pod tym względem nie są już tak zauważalne. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę powyższe aspekty, duże i małe kosiarki spalinowe zaleca się stosować raczej poza centrami miast;
  • konserwacja urządzenia – jeśli chcesz cieszyć się sprawną kosiarką przez długie lata, musisz pamiętać o regularnej konserwacji urządzenia – szczególnie przed nadejściem zimy. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja niezbędna jest także w przypadku modeli elektrycznych i akumulatorowych, jednak w „spalinówkach” jest ona nieco bardziej złożona.

Najlepsze kosiarki spalinowe – na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

Kosiarka spalinowa w wielu sytuacjach bywa jednak niezastąpiona. Jest ona najlepszym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy trzeba zmierzyć się z wyrośniętymi trawami czy chwastami. Idealnie nadaje się też ona do pracy na nierównej powierzchni i w ogrodach o dużych powierzchniach, na których nie jest możliwe doprowadzenie kosiarki przewodowej w każde miejsce.

Poniżej przedstawiamy aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli interesuje Cię kosiarka spalinowa ręczna.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez napędu?

Przede wszystkim pamiętaj, że tego typu modele dostępne są w dwóch wariantach: w naszym asortymencie znajduje się zarówno kosiarka spalinowa z napędem, jak i kosiarka spalinowa bez napędu. Obecność napędu na koła ma głównie wpływ na komfort pracy.

Urządzenie z napędem to nic innego jak kosiarka spalinowa samojezdna – nie trzeba jej pchać, ponieważ wbudowany napęd (oparty na przekładni kątowej) sam wprawia mechanizm w ruch. Twoją rolą jest tylko odpowiednie manewrowanie urządzeniem. Z drugiej strony, warto pamiętać o tym, że modele bez napędu są zazwyczaj tańsze.

Szerokość koszenia

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię kosiarka do trawy z napędem czy bez napędu, zwróć uwagę na szerokość mechanizmu koszącego, która w zależności od modelu może wynosić od 40 do 56 cm. Dlaczego jest to tak ważne?

Chodzi oczywiście o komfort pracy. Szeroka kosiarka z napędem znakomicie sprawdzi się przy koszeniu trawnika położonego na planie prostokąta – praca w takich warunkach będzie wygodna i efektywna. Jeżeli jednak Twój ogród jest bogaty w pokryte trawą place o nieregularnych kształtach, które dodatkowo porośnięte są krzewami, kwiatami i drzewkami ozdobnymi, lepiej postawić na model o mniejszej szerokości roboczej. Manewrowanie mniejszym sprzętem między krzewami i drzewkami jest po prostu bardziej komfortowe.

Regulacja wysokości cięcia

Duże znaczenie ma również regulacja wysokości cięcia. Aktualnie jest ona spotykana w zdecydowanej większości dostępnych na rynku modeli, jednak liczba dostępnych stopni koszenia zależy w dużej mierze od konkretnego urządzenia. Jeżeli chcesz mieć duże możliwości koszenia trawnika, idealnym rozwiązaniem będzie mocna kosiarka spalinowa, taka jak Faworyt WB46N170-3W1. Ma ona aż osiem stopni regulacji wysokości koszenia – od 30 mm do 80 mm.

Kosiarka spalinowa bez kosza czy z koszem?

Urządzenia wyposażone w silnik spalinowy są dostępne w dwóch wersjach: z koszem i bez kosza. To, które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze, powinieneś przeanalizować samodzielnie, biorąc pod uwagę swoje oczekiwania i potrzeby. Zasadniczo możemy powiedzieć, że kosiarka spalinowa bez kosza na trawę jest zazwyczaj tańsza. Kosiarka spalinowa z koszem ma natomiast tę zaletę, że skoszone źdźbła trawy od razu trafiają do przymocowanego pojemnika. Dzięki temu po skończonej pracy nie trzeba grabić trawy.

Moc silnika

Na koniec przypomnijmy o tym, że bardzo ważnym aspektem jest również moc silnika. Generalnie nawet tanie kosiarki spalinowe z napędem dysponują zazwyczaj dość mocnym silnikiem – zwłaszcza, gdy porównamy ich moc do urządzeń elektrycznych i akumulatorowych. Zwróćmy jednak uwagę na to, że im większa jest moc silnika spalinowego, tym droższa jest sama kosiarka – a w tym przypadku „droższa” nie zawsze znaczy „lepsza”. Jeżeli sprzętu potrzebujesz tylko do regularnego pielęgnowania przydomowego trawnika, z pewnością wystarczy Ci tania kosiarka spalinowa z silnikiem o średniej mocy.

Najlepsza polska kosiarka spalinowa? Kup ją w sklepie Krysiak

Nasza firma istnieje od 1990 roku – oznacza to, że już od ponad trzydziestu lat nasz sklep internetowy dostarcza wysokiej jakości urządzenia ogrodnicze klientom prywatnym i profesjonalistom pracującym w firmach ogrodniczych. W tej kategorii zgromadziliśmy najlepsze, wydajne i funkcjonalne kosiarki spalinowe z napędem i bez napędu.

Modele, które można znaleźć w naszym asortymencie, są najlepszym potwierdzeniem tego, że polska kosiarka spalinowa może być równie dobra, co zagraniczna. Znajdziesz tutaj najlepsze kosiarki spalinowe naszych marek, takie jak Handy, Lider czy Faworyt. Zagraniczną alternatywą dla tych urządzeń może być kosiarka spalinowa z koszem od renomowanego europejskiego producenta: Grizzly czy Texas. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Kosiarki spalinowe – ceny

Ile kosztują w naszym sklepie kosiarki spalinowe? Ceny są różne i zależą od wielu czynników, takich jak moc silnika, dodatkowe funkcjonalności oraz obecność kosza na trawę czy napędu. Dbamy jednak o to, by ceny kosiarek spalinowych w naszym sklepie były jak najatrakcyjniejsze. Ceny urządzeń spalinowych zaczynają się od około 700 złotych, a kończą na około 2500 zł.

Pamiętaj, że w naszym sklepie regularnie organizowane są promocje na kosiarki spalinowe, dzięki czemu najlepsze sprzęty możesz kupić w jeszcze atrakcyjniejszej cenie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego sklepu internetowego Krysiak.

Nie wiesz, jaka będzie najlepsza kosiarka spalinowa dla Ciebie? Pomożemy!

Nie wiesz, jaka będzie najlepsza kosiarka spalinowa z rozrusznikiem i napędem lub bez dla Ciebie? W takim razie skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś był w stu procentach zadowolony z dokonanego zakupu!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved