Gdy mówimy o urządzeniach ogrodniczych, które znajdują zastosowanie w przydomowym ogrodzie, prywatnej działce lub w sadzie, w pierwszej kolejności myślimy o kosiarkach, podkaszarkach i kosach do trawy. Warto jednak mieć świadomość tego, że bardzo przydatne – zarówno w użytku profesjonalnym, jak i amatorskim – są wertykulatory. Do czego służą te urządzenia, nazywane również aeratorami? I w jakich okolicznościach sprawdzi się wertykulator spalinowy? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zapoznaj się z naszą ofertą i wybierze model najlepszy do Twojego ogrodu!

Wertykulator spalinowy – co to jest i do czego służy?

Z doświadczenia wiemy, że wiele osób nie do końca wie, czym są wertykulatory spalinowe, a co za tym idzie, nie potrafi docenić ich zalet. Dlatego w pierwszej kolejności odpowiedzmy krótko na pytanie, czym właściwie jest wertykulator i jakie ma zastosowanie?

Z wyglądu wertykulator – powszechnie znany również jako aerator – to urządzenie przypominające standardową kosiarkę. I tak jak kosiarka, służy ono do pielęgnacji trawnika. Mówiąc najogólniej, aerator spalinowy (ale także elektryczny czy akumulatorowy) służy do wykonywania podłużnych nacięć – przechodzących zarówno przez powierzchnię trawnika, jak i warstwę gleby. Regularnie przeprowadzana wertykulacja trawnika służy następującym celom:

  • poprawia gospodarkę powietrzno-wodną ziemi – po przeprowadzeniu prac gleba lepiej chłonie wodę i składniki pokarmowe, ponadto do ziemi dostaje się więcej powietrza, co stwarza lepsze warunki wzrostu roślin;
  • umożliwia usunięcie filcu z powierzchni ziemi – filcem nazywamy warstwę skoszonej, suchej trawy, mchu czy wyrastających chwastów, które „zabierają” cenne miejsce zasadzonym roślinom, blokują dostęp do promieni słonecznych i pobierają składniki pokarmowe;
  • poprawia estetykę trawnika – finalnie celem wertykulacji jest poprawienie kondycji trawnika, a co za tym idzie, jego wyglądu. Z tego względu aerator wertykulator spalinowy, elektryczny lub akumulatorowy powinno się stosować w każdym ogrodzie.

Aerator wertykulator spalinowy – jakie ma zalety?

Tutaj oczywiście pojawia się pytanie: skoro na rynku dostępne są modele elektryczne, akumulatorowe i spalinowe, to dlaczego dobrym rozwiązaniem mogą być właśnie te ostatnie? Przede wszystkim dlatego, że wertykulator do trawy spalinowy ma kilka niepodważalnych zalet:

  • aerator spalinowy dysponuje największą mocą – bez dwóch zdań to największy atut przedstawianych tutaj modeli. Nawet urządzenie spalinowe ze średniej półki cenowej dysponuje większą mocą niż wertykulator elektryczny lub akumulatorowy. Co za tym idzie, z powodzeniem można go stosować nawet tam, gdzie występują twarde, zbite gleby;
  • wertykulator aerator spalinowy jest urządzeniem całkowicie mobilnym – to z pewnością duża zaleta, gdy porównamy tego typu urządzenie z modelem elektrycznym. Aeratory spalinowe nie są ograniczone ani kablem, ani koniecznością podpięcia ich do sieci elektrycznej. Oznacza to, że można z nich korzystać na ogrodach o dużych powierzchniach, a także w miejscach pozbawionych dostępu do prądu;
  • wertykulator spalinowy z napędem zapewnia komfortową pracę – generalnie urządzenia z silnikiem spalinowym uznaje się za ciężkie, masywne i dość niekomfortowe. Lepiej pod tym względem wypadają szczególnie modele elektryczne, które są bardzo lekkie. Jednak wertykulator spalinowy z napędem jest zaprojektowany tak, by do zdań użytkownika należało wyłącznie manewrowanie urządzeniem. Wbudowany napęd sam wprowadza koła w ruch.

Wertykulator do trawy spalinowy – gdzie się sprawdzi?

Jak widzisz, wertykulator spalinowy ma wiele zalet. Jednak podczas dokonywania zakupu, pod uwagę trzeba wziąć również inne kwestie. Pamiętaj, że wertykulator spalinowy profesjonalny jest urządzeniem ciężkim, wymagającym regularnej konserwacji i systematycznego uzupełniania paliwa. W porównaniu do „elektryków” i modeli akumulatorowych cechuje się również głośniejszą pracą, a co więcej, emituje spaliny do środowiska.

Powyższe aspekty sprawiają, że aeratory spalinowe mają bardzo konkretny zakres zastosowania: używa się ich niemal wyłącznie na ogrodach o bardzo dużych powierzchniach oraz tam, gdzie skomplikowane warunki glebowe uniemożliwiają zastosowanie modeli elektrycznych i akumulatorowych o słabszej mocy. Podsumowując, można powiedzieć, że aerator wertykulator spalinowy to sprzęt dla doświadczonych ogrodników i profesjonalistów!

Aerator spalinowy w sklepie Krysiak

W ofercie naszego sklepu internetowego możesz kupić aeratory spalinowe od najlepszych polskich i zagranicznych producentów, takich jak Faworyt, Lider, Handy, Grizzly czy Texas.

Ile kosztuje wertykulator spalinowy? Cena zależy od wielu czynników, ale można przyjąć że dobry model kupisz już za nieco ponad 1200 złotych. Najlepsze, zaawansowane urządzenia mogą natomiast kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Jeżeli nie wiesz, jaki wertykulator spalinowy wybrać lub zastanawiasz się, czy lepszą opcją dla Ciebie nie będzie aerator elektryczny, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dokonać najlepszego wyboru!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved