Do czego potrzebne są nagrzewnice?

Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju urządzenia służą do nagrzewania powietrza do pożądanej temperatury. Przydają się głównie w branży budowlanej, przede wszystkim w zamkniętych obiektach, gdzie pomagają osuszać pomieszczenia. Z tego powodu są cenione zwłaszcza przez fachowców, którzy wykonują prace wykończeniowe. Nagrzewnice mają także inne praktyczne zastosowania. Są całkowicie bezpieczne i praca w ich otoczeniu nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnościami. Wręcz przeciwnie, znacząco zwiększają komfort pracowników, poprzez zapewnienie im optymalnej temperatury w pomieszczeniu, w którym ci wykonują zlecenie. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli nagrzewnic, różniących się od siebie między innymi sposobem zasilania. Zapoznaj się ze szczegółami dostępnymi na podstronach produktowych, a na pewno znajdziesz sprzęt, który w stu procentach spełni Twoje oczekiwania!

Nagrzewnice powietrza - jakie wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz urządzenia do nagrzewania zasilane elektrycznie, gazowo oraz olejowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, które warto poznać przed dokonaniem zakupu. Nagrzewnice powietrza elektryczne są przede wszystkim bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy podłączyć je za pomocą przewodu wszędzie tam, gdzie znajduje się dostęp do prądu. Nie emitują one szkodliwych gazów, dlatego świetnie nadają się do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, w których przebywają ludzie. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie do ogrzania nie tylko miejsc takich jak garaże czy warsztaty, ale także niskopowierzchniowych sklepów czy biur. Nagrzewnice powietrza zasilane gazem świetnie sprawdzają się na placach budowy, gdzie nie ma jeszcze gotowych instalacji grzewczych. Są bardzo wydajne, dlatego z powodzeniem można używać ich w dużych halach magazynowych i produkcyjnych. Jednakże przez wzgląd na wykorzystywane paliwo, nagrzewnice gazowe muszą pracować w pomieszczeniach o sprawnej wentylacji. Bardzo wydajną opcją są nagrzewnice powietrzne olejowe, które korzystają z oleju opałowego albo napędowego. Nadają się one nie tylko do zamkniętych wnętrz, ale także do przestrzeni otwartych i półotwartych. Jeżeli nie jesteś pewien, który sprzęt będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Chętnie pomożemy Ci dobrać nagrzewnice odpowiednią do Twoich potrzeb!

Dmuchawy ciepłego powietrza - pozostałe parametry

Wybierając odpowiednią nagrzewnicę powietrzną, zwróć uwagę na jej moc. Przykładowo, oferowane w naszym sklepie dmuchawy ciepłego powietrza zasilane elektrycznie charakteryzują się mocą na poziomie od 2 do 3 kW. Z kolei najmocniejszy model olejowy ma w tym parametrze wartość 50 kW. Przekłada się to na przepływ powietrza, który mogą osiągnąć. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Nagrzewnice powietrza o niższych parametrach doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, z kolei duże hale będą wymagały zainwestowania w urządzenie o większej mocy. Odpowiednie dopasowanie dmuchawy ciepłego powietrza do pomieszczeń, które mają być nagrzewane, pozwoli Ci na zoptymalizowanie kosztów eksploatacji.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved