22 produktów

Zaniedbany i zarośnięty trawnik na prywatnej działce wypoczynkowej? Mniszek lekarski, gwiazdnica pospolita i inne uporczywe chwasty wyrastające na przydomowym trawniku i sprawiające, że trawnik nie prezentuje się tak efektowanie, jakbyś chciał? W niektórych sytuacjach standardowa kosiarka elektryczna lub akumulatorowa może nie wystarczyć! Wówczas należy sięgnąć po mocniejsze i wydajniejsze urządzenie – na przykład takie, jak  kosa spalinowa. Dlaczego warto po nią sięgnąć? Zapoznaj się z poniższym opisem i zamów model, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

Czym jest kosa spalinowa?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest kosa spalinowa i dlaczego warto ją kupić? Mówiąc najogólniej, kosa – znana również jako wykaszarka spalinowa – to urządzenie przenośne przeznaczone do koszenia trawy. Jej zastosowanie jest zatem niemal takie samo jak tradycyjnej kosiarki, jednak z uwagi na inną budowę kosy spalinowe wykorzystuje się w nieco innych okolicznościach.

Profesjonalna kosa spalinowa składa się z kilku podstawowych elementów: uchwytu, silnika, wysięgnika oraz mechanizmu tnącego. Najczęściej jest ona wyposażona w silnik dwusuwowy, który zapewnia nie tylko dostatecznie dużą moc, ale także szybki rozruch i łatwą obsługę. Urządzenia, które prezentujemy w tej kategorii, są zasilane paliwem płynnym mieszanką benzyny i oleju.

W tym miejscu można oczywiście spytać: „skoro kosa spalinowa ma takie samo zastosowanie jak kosiarka, to po co ją kupować”? Najprościej mówiąc, dlatego, że wykaszarki spalinowe znakomicie radzą sobie tam, gdzie koszenie trawy tradycyjną kosiarką jest uciążliwe lub zwyczajnie niemożliwe. Dobrze radzą sobie one z wyrośniętymi, wysokimi trawami, krzewami i chwastami, a co więcej – umożliwiają łatwe manewrowanie i koszenie pod kątem, dlatego doskonale nadają się do koszenia nierównych powierzchni.

Wykaszarka a podkaszarka spalinowa – różnice

W tym miejscu warto odpowiedzieć na pytanie, czym różni się podkaszarka spalinowa od kosy. Oba urządzenia wyglądają bowiem podobnie, a ich nazwy często używane są zamiennie. Pamiętaj jednak, że kosy i podkaszarki spalinowe to dwa różne urządzenia.

Zasadniczo największa różnica polega na tym, że kosa jest większa, cięższa i dysponuje większą mocą. Mała podkaszarka spalinowa ma słabszy silnik i jest przeznaczona nie do pielęgnowania całych powierzchni, a bardziej do prac kosmetycznych: podcinania trawy w trudno dostępnych miejscach, przy krawężnikach i pod krzewami czy drzewkami – tam, gdzie nie można dotrzeć tradycyjną kosiarką. Podkaszarki spalinowe to zatem urządzenia pełniące przede wszystkim funkcję „uzupełnienia” kosiarki.

Dlaczego wykaszarka spalinowa będzie dobrym rozwiązaniem?

Pytanie jest jak najbardziej zasadne. Na rynku poza modelami spalinowymi są dostępne bowiem także urządzenia elektryczne i akumulatorowe, dlatego jest z czego wybierać! Wiele osób nadal uznaje jednak za najlepsze kosy spalinowe – i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mają one wiele zalet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze atuty wykaszarek spalinowych.

Mocna kosa spalinowa – największa moc

Tym, za co przede wszystkim ceni się kosy spalinowe, jest ich moc. Wypadają one pod tym względem zdecydowanie lepiej w porównaniu zarówno z urządzeniami elektrycznymi, jak i akumulatorowymi. Wykaszarka wyposażona w silnik spalinowy z łatwością poradzi sobie nie tylko z wysokimi trawami, ale również z uporczywymi chwastami i ich mocnymi łodygami oraz krzewami.

To właśnie z uwagi na dużą moc i wydajność, wykaszarka spalinowa jest ceniona nie tylko przez hobbystów ogrodowych i ogrodników-amatorów pielęgnujących swoje przydomowe ogródki. Po urządzenia prezentowane w tej kategorii często sięgają również profesjonaliści – osoby doświadczone w ogrodnictwie oraz pracownicy specjalistycznych firm ogrodniczych. Kosa spalinowa to najlepsza opcja, jeśli potrzebujesz sprzętu do pracy w bardzo wymagających warunkach!

Wykaszarki spalinowe – całkowita mobilność

Porównując wykaszarki z silnikiem spalinowym z urządzeniami elektrycznymi, łatwo można zauważyć ich kolejną zaletę – całkowitą mobilność. Podczas gdy kosa elektryczna wymaga podpięcia do sieci elektrycznej i zawsze w pewien sposób zakres jej pracy jest ograniczony obecnością przewodu, nawet małe i tanie kosy spalinowe są urządzeniami w stu procentach mobilnymi, z których można korzystać dosłownie wszędzie.

Brak konieczności podpięcia sprzętu do sieci elektrycznej sprawia, że dobra kosa spalinowa może być z powodzeniem stosowana zarówno w przydomowym ogrodzie (nie tylko małym, ale także bardzo dużym), jak i na ogródku działkowym czy na działce letniskowej, pozbawionej dostępu do prądu. To właśnie ten aspekt decyduje o tym, że urządzenia spalinowe chętnie są wykorzystywane przez specjalistów pracujących na terenach miejskich, w parkach i na łąkach.

Dobra kosa spalinowa to uniwersalność

Już biorąc pod uwagę powyższe aspekty, łatwo zauważyć, że mocna kosa spalinowa jest po prostu urządzeniem bardzo uniwersalnym, które znajdzie zastosowanie zarówno w użytku prywatnym, jak i profesjonalnym.

Kosy z silnikami z napędem spalinowym są z jednej strony poręczne i wygodne, a z drugiej – wyjątkowo wydajne i wytrzymałe. Łączą zatem w sobie najlepsze cechy tradycyjnych kosiarek i podkaszarek. Istotny jest też fakt, że choć zasadniczo kosa i podkaszarka spalinowa to dwa odmienne urządzenia, to kosa jak najbardziej nadaje się także do pielęgnacji miejsc trudniej dostępnych, zakamarków w ogrodzie i przestrzeni pod krzewami i zaroślami.

Profesjonalna kosa spalinowa – o czym należy pamiętać podczas zakupu?

Czy dobrym wyborem będzie kosa spalinowa? Opinie użytkowników tego typu urządzeń są niemalże jednogłośne – taka wykaszarka to sprzęt będący gwarantem wydajnej, szybkiej i wygodnej pracy. Jednak chcąc zachować pełen obiektywizm, musimy zwrócić uwagę na pewne aspekty związane z użytkowaniem modeli spalinowych:

  • koszty eksploatacji – ze względu na to, że modele spalinowe są zasilane benzyną i olejem, koszty eksploatacji mogą być nieco większe niż w przypadku urządzań akumulatorowych i elektrycznych;
  • specyfika pracy – generalnie kosa spalinowa cechuje się nieco większym poziomem hałasu emitowanego podczas pracy. Sprawia to, że przy częstym stosowaniu w środowisku miejskim może być uciążliwa dla sąsiadów i reszty domowników. Warto też zwrócić uwagę na emitowane przez nią spaliny;
  • waga – zasadniczo wykaszarka spalinowa jest urządzeniem cięższym, niż akumulatorowa czy elektryczna. Najprostsze modele ważą około 7 kg, ale bardziej zaawansowany sprzęt może ważyć nawet ponad 10 kg. Urządzenia takie wyposaża się oczywiście w szelki mające zwiększyć komfort pracy i przenieść obciążenia na inne partie ciała, niemniej kosy spalinowe raczej nie są odpowiednie dla osób słabszych fizycznie;
  • cena – większa wydajność, moc i możliwości mają swoje odbicie w cenie. Urządzenia te kosztują na ogół więcej niż modele elektryczne i akumulatorowe.

Chociaż urządzenia spalinowe są bardzo wszechstronne, do podstawowych prac pielęgnacyjnych dobrym wyborem może być tania i prosta podkaszarka do trawy elektryczna lub akumulatorowa, które również znajdziesz w naszym asortymencie.

Najlepsze kosy spalinowe w sklepie internetowym Krysiak

Od momentu rozpoczęcia działalności w 1990 roku nasza firma stała się jednym z czołowych polskich dostawców sprzętu ogrodniczego dla ogrodowych hobbystów i profesjonalistów. Obecnie w naszym asortymencie można znaleźć wiele modeli spalinowych marek należących do naszej firmy: Handy, Lider czy Faworyt. Oferujemy jednak również wykaszarki spalinowe od czołowych, europejskich producentów, takich jak Texas.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty lub nie wiesz, jaka kosa spalinowa będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie pod adresem e-mail lub numerem telefonu, które są dostępne na podstronie kontaktowej. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś był w stu procentach zadowolony z dokonanego zakupu!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved