Opryskiwacze ogrodowe

Własny, przydomowy ogród to niewątpliwie duża korzyść. Z jednej strony daje on możliwość wypoczynku w otoczeniu drzew i krzewów, a z drugiej – umożliwia uprawę wielu roślin, zarówno ozdobnych drzewek i kwiatów, jak i warzyw czy owoców. O ogród trzeba jednak odpowiednio dbać – niezależnie od tego, czy mówimy o trawie, ozdobnych krzewach, owocach, warzywach czy ziołach. W uprawie roślin oraz ochronie ich przed chwastami mogą pomóc Ci oferowane przez nas urządzenia, takie jak opryskiwacze ogrodowe.

Opryskiwacz – co to jest i do czego służy?

Czym jest i do czego w ogóle służy opryskiwacz? Już sama nazwa tego urządzenia dobrze opisuje jego zastosowanie. Mówiąc najogólniej, opryskiwacz jest urządzeniem przeznaczonym do spryskiwania roślin w celu ich pielęgnacji. Chociaż wielu osobom opryskiwacze mogą kojarzyć się przede wszystkim z zaawansowanymi, specjalistycznymi urządzeniami wykorzystywanymi wyłącznie na polach uprawnych, w rzeczywistości sprzęt taki przyda się także w użytku amatorskim i prywatnym: zarówno w ogrodzie i na mniejszych grządkach warzywnych, jak i w sadzie czy szklarni.

Opryskiwacze do ogrodu to bardzo szeroka grupa produktowa: znajdziesz wśród nich zarówno niewielkie modele ręczne, przeznaczone do stosowania doraźnego, jak również urządzenia większe, takie jak opryskiwacz plecakowy spalinowy. Szeroka oferta urządzeń przeznaczonych do wykonywania oprysków sprawia, że dokonanie zakupu powinno być poprzedzone dokładnym researchem. To pomoże wybrać opryskiwacz do roślin idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań.

W jakich dokładnie sytuacjach może przydać się opryskiwacz ogrodowy? Znajduje on zastosowanie w takich okolicznościach jak:

  • nawadnianie – mając dobry opryskiwacz do trawnika, z łatwością można ręcznie przeprowadzić nawadnianie gleby, w której zasiano trawę, warzywa lub inne rośliny;
  • zraszanie – w niektórych sytuacjach niezbędne jest zraszanie roślin, co pomaga dostarczyć im większe ilości wody i składników odżywczych. Jest to konieczne przede wszystkim w okresie wegetacyjnym. Jeśli wybierzesz odpowiedni rozpylacz ogrodowy, bez problemu przeprowadzisz zraszanie liści;
  • nawożenie – opryskiwacz plecakowy często stosuje się w celu nawożenia dolistnego różnego rodzaju roślin. Taka forma nawożenia pozwala szybciej pozyskać roślinie niezbędne składniki odżywcze;
  • likwidowanie szkodników – opryskiwacze do ogrodu bywają niezwykle przydatne w użytkowaniu doraźnym, gdy trzeba pozbyć się szkodników lub poradzić sobie z chorobami roślin.

Jak widzisz, opryskiwacz ogrodowy jest urządzeniem niezwykle przydatnym. Pamiętaj jednak, że opryskiwacze dostępne są w różnych rodzajach, dlatego warto dobrze przeanalizować, który będzie najlepszy dla Ciebie.

Opryskiwacze do ogrodu – rodzaje

Tak jak wiele innych urządzeń ogrodniczych, również opryskiwacze ogrodowe dostępne są w różnych rodzajach, gdzie podstawowym kryterium podziału staje się sposób zasilania. Na tej podstawie można wyróżnić modele akumulatorowe oraz spalinowe. Jakie mają one zalety i wady?

Opryskiwacz ogrodowy akumulatorowy

Opryskiwacz ogrodowy akumulatorowy jest urządzeniem, w którym jednostką napędową jest silnik elektryczny zasilany akumulatorem. Dzięki temu – w przeciwieństwie do sprzętów ogrodniczych elektrycznych z kablem – możliwa jest praca z nim w dowolnym miejscu, nawet tam, gdzie nie ma stałego dostępu do sieci elektrycznej. Taki opryskiwacz plecakowy znajdzie zatem zastosowanie zarówno w dużych ogrodach, jak i w sadach czy na ogródkach działkowych.

Jedyne, o czym trzeba pamiętać w przypadku tego modeli, to regularne ładowanie baterii – w innym przypadku urządzenie może „odmówić posłuszeństwa” podczas pracy.

W ofercie sklepu Krysiak można znaleźć między innymi akumulatorowy opryskiwacz z długą lancą marki 4garden z pojemnikiem o pojemności 15 litrów oraz 3 litry.

Spalinowy opryskiwacz do trawnika

Spalinowy opryskiwacz ogrodniczy to – jak sama nazwa wskazuje – urządzenie, w którym rolę jednostki napędowej pełni silnik spalinowy. Takie modele wyposażone są w silnik dwusuwowy o mocy ponad 2 KM, co gwarantuje wyrzut na odległość nawet 12 metrów. Z tego względu taki opryskiwacz – 10 l lub więcej – często znajduje zastosowanie w dużych ogrodach na polach uprawnych.

Spalinowe opryskiwacze plecakowe – podobnie jak modele akumulatorowe – są w pełni mobilne. Trzeba jednak pamiętać, że są one zdecydowanie cięższe niż modele akumulatorowe, więc dla osób słabszych fizycznie mogą być problematyczne. Co więcej konserwacja i obsługa takiego sprzętu dla części osób może być zbyt skomplikowana. Podsumowując, opryskiwacz spalinowy to raczej sprzęt dla doświadczonych ogrodników i profesjonalistów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując opryskiwacz do trawy?

Trzeba pamiętać o tym, że kupując opryskiwacz 5 l, 10 l lub 15 l, wybór nie jest ograniczony do urządzeń akumulatorowych i spalinowych. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując opryskiwacz do chwastów, trawy i drzew?

Mały opryskiwacz ogrodowy ręczny czy mechaniczny?

Warto mieć świadomość tego, że modele akumulatorowe i spalinowe to nie jedyne opryskiwacze, które można u nas kupić. Choć bywają one użyteczne w dużych ogrodach i na polach uprawnych, w małym ogródku, na grządkach warzywnych na działce czy w szklarni nie zawsze są one niezbędne. Osobom, które poszukują tańszego, mniejszego i bardziej poręcznego sprzętu, proponujemy mały ręczny opryskiwacz 2 l. Opryskiwacz ręczny to dobra opcja do amatorskiego użytku w przydomowym ogrodzie i pielęgnacji roślin doniczkowych.

Opryskiwacz plecakowy – kiedy warto na niego postawić?

Opryskiwacz na plecy przyda się przede wszystkim osobom, które prace pielęgnacyjne muszą przeprowadzać na większych powierzchniach. Sprawdzi się on zatem zarówno w dużych ogrodach, jak i na polach uprawnych. Jeszcze raz podkreślamy jednak, że spalinowe opryskiwacze plecakowe są dość ciężkie. Osoby słabsze fizycznie powinny postawić na urządzenia zasilane silnikiem elektrycznym, czyli na opryskiwacz akumulatorowy.

Opryskiwacz z długą lancą – zalety

Jak można zauważyć, wiele z oferowanych przez nas opryskiwaczy jest wyposażonych w długą lancę. Dotyczy to przede wszystkim większych modeli ręcznych. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste: opryskiwacz z długą lancą umożliwia opryskiwania i zraszanie roślin znajdujących się w dalszej odległości od Ciebie. To z kolei przyspiesza pracę i sprawia, że staje się ona bardziej efektywna. Warto jednak zauważyć też, że urządzenie wyposażone w długą lancę można wykorzystać również jako opryskiwacz do drzew.

Jaką pojemność powinien mieć opryskiwacz do roślin?

Opryskiwacze do roślin dostępne w naszym asortymencie mają bardzo różne pojemności. Małe, ręczne modele mogą mieć pojemność zaledwie 1 lub 2 l. Takie urządzenia najlepiej sprawdzają się w pielęgnacji roślin doniczkowych i małych grządek warzywnych. Większy opryskiwacz do trawy o pojemności od 5 do 10 l może już mieć postać urządzenia plecakowego i z powodzeniem znajdzie zastosowanie w sadzie, średnim ogrodzie czy na ogródku działowym. Duży opryskiwacz plecakowy, wyposażony w pojemnik o pojemności kilkunastu litrów, to już odpowiedni wybór do dużego ogrodu czy na pole uprawne.

Zamów opryskiwacz ogrodniczy w sklepie internetowym Krysiak

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie idealnego urządzenia spośród tak wielu modeli nie należy do zadań najprostszych. Dlatego zapewniamy profesjonalną pomoc na każdym etapie dokonywania zakupu. Sklep Krysiak jest tworzony przez zespół doświadczonych specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące konkretnego modelu lub masz ogólne pytania związane z naszą ofertą, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomożemy, ponieważ zależy nam na tym, być kupił opryskiwacz, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved