Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że elektryczna, akumulatorowa lub spalinowa pilarka łańcuchowa to swoiste „must have” w przydomowym ogrodzie. Jest to urządzenie niezbędne do pielęgnowania żywopłotów, a także przycinania gałęzi drzew owocowych i ozdobnych oraz krzewów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na skutek eksploatacji łańcuch pilarki ulega naturalnemu zużyciu. To właśnie dlatego w garażu lub ogrodowej altanie powinna znajdować się wysokiej jakości ostrzałka do łańcuchów. Najlepsze ostrzałki do łańcuchów znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego Krysiak – zapraszamy!

Ostrzałka do łańcuchów – elektryczna czy ręczna?

Ostrzałka do łańcucha piły łańcuchowej to – najogólniej mówiąc – urządzenie służące do ostrzenia łańcuchów pilarek elektrycznych, akumulatorowych i spalinowych, które na skutek użytkowania ulegają stępieniu lub rozluźnieniu. Systematyczne ostrzenie łańcucha z jednej strony usprawnia pracę (ostry łańcuch łatwiej radzi sobie z twardym drewnem), a z drugiej – wydłuża żywotność posiadanego sprzętu i zapobiega konieczności kupowania nowego modelu (co również jest ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wysokiej jakości piła łańcuchowa nierzadko kosztuje sporo).

Zasadniczo ostrzałki do pił łańcuchowych możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje: modele ręczne i elektryczne. Te pierwsze są przede wszystkim tanie, lekkie i kompaktowe, jednak to ostrzałka elektryczna do łańcuchów zapewnia większą wydajność i efektywność. Ostrzałka elektryczna zapewnia też dokładność i odpowiednie kąty ostrzenia niemożliwe do uzyskania w ostrzałce ręcznej. Urządzenia z tej kategorii są też wygodniejsze w obsłudze, ponieważ silnik elektryczny wykonuje całą pracę za nas.

Obecnie maszynki elektryczne są wykorzystywane zarówno przez ogrodników-hobbystów, jak i profesjonalistów – dlatego to właśnie je znajdziesz w naszym sklepie Krysiak.

Elektryczna ostrzałka do łańcuchów – zalety

Skoro powiedzieliśmy już, że modele elektryczne są lepszym wyborem niż ręczne, zatrzymajmy się  przy nich dłużej. Jakie konkretne zalety ma ostrzałka do łańcucha na prąd?

  • Ostrzałka do łańcuchów elektryczna to wygodniejsza praca – jak wspomnieliśmy wyżej, ostrzałki ręczne bazują na pracy ludzkich mięśni, co oznacza, że końcowy efekt zależy w dużej mierze od siły fizycznej użytkownika. Elektryczna maszynka do ostrzenia łańcucha wszystko robi za niego, co sprawia, że praca jest znacznie bardziej komfortowa;
  • Ostrzenie łańcucha jest niezawodne – korzystając z ostrzałki elektrycznej, eliminujesz czynniki losowe i indywidualne (jak np. siła fizyczna użytkownika). Dobra elektryczna ostrzałka do łańcuchów zawsze pracuje z tą samą wydajnością i efektywnością. Urządzenie jest po prostu niezawodne;
  • Na rynku dostępne są różne modele elektryczne – oznacza to, że z łatwością znajdziesz model, który odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom. Jeżeli korzystasz z prostej pilarki elektrycznej, wybierz tanią, podstawową ostrzałkę za niespełna 150 zł. Używasz zaawansowanego sprzętu spalinowego? Droższa ostrzałka za kilkaset złotych sprawdzi się znakomicie!

Ostrzałka do piły łańcuchowej – jak wybrać najlepszą?

Chociaż pozornie może się wydawać, że kupno ostrzałki do łańcucha jest zadaniem prostym, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Obecnie na rynku jest wiele modeli, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Kupując maszynkę do ostrzenia łańcucha, zwracaj uwagę przede wszystkim na aspekty, które wymieniliśmy poniżej.

Ostrzałka do piły – moc

Jednym z najważniejszych elementów, świadczących o wydajności i dokładności pracy całego urządzenia, jest moc silnika ostrzałki. Generalnie mówiąc, im większa jest moc silnika, tym łatwiej z jego pomocą można naostrzyć łańcuch, nawet często eksploatowany. Przyjmuje się, że uniwersalną wartością jest moc na poziomie 150-230 W – urządzenie z silnikiem o takiej mocy będzie odpowiednie dla większości osób. Jeżeli posiadasz piłę spalinową, której często używasz do profesjonalnych, wymagających prac, lepsza może być profesjonalna ostrzałka do łańcuchów o mocy ponad 300 W.

Ostrzałka do łańcucha – napięcie

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas kupowania ostrzałki do łańcuchowy, jest napięcie. Co prawda nie powinno być tutaj większych problemów, bo zdecydowana większość ostrzałek uwzględnia standardowe napięcie 230V/50Hz, które znajduje się w klasycznych gniazdkach, niemniej warto mieć ten parametr na uwadze.

Średnica tarczy ostrzałki do pił łańcuchowych

Dobrze jest również zwrócić uwagę na średnicę tarczy ostrzałki do pił łańcuchowych – jeżeli średnica traczy będzie zbyt mała, może się okazać, że nie będzie ona pasowała do ostrzenia łańcucha, w który wyposażona jest Twoja piła łańcuchowa. W bardziej podstawowych modelach tarcza ma wymiary np. 100x3,2x10 mm, ale bardziej uniwersalnym rozwiązaniem może się okazać ostrzałka do łańcucha piły spalinowej lub elektrycznej wyposażona w tarczę o wymiarach 145x3,2x22 mm.

Profesjonalna ostrzałka do łańcuchów? Tylko w sklepie internetowym Krysiak

Nasza firma współtworzy branżę sprzętów ogrodniczych i leśnych już od ponad trzydziestu lat. Na własne oczy obserwujemy, z jakimi problemami najczęściej borykają się specjaliści pracujący w profesjonalnych firmach ogrodniczych oraz hobbyści-ogrodnicy. Dlatego doskonale wiemy, że elektryczna ostrzałka do łańcuchów jest rozwiązaniem znacznie bardziej komfortowym, niż ręczna.

W asortymencie naszego internetowego sklepu Krysiak można znaleźć profesjonalne maszynki do ostrzenia łańcuchów pił spalinowych i elektrycznych. Proponujemy między innymi urządzenia marek należących do naszej firmy: Handy, Lider czy Faworyt.

Jaka jest najlepsza ostrzałka do łańcuchów? Opinie klientów będą z pewnością podzielone, ponieważ wiele zależy od indywidualnych preferencji i posiadanej pilarki. Najprostsza maszynka do ostrzenia łańcucha piły jest dostępna już za nieco ponad 100 zł, natomiast bardziej rozbudowane modele kosztuję około 500 zł.

Nie wiesz, jaka ostrzałka łańcucha piły będzie najlepsza? Odezwij się do nas!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie najlepszej ostrzałki do łańcucha nie jest zadaniem prostym. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jaka ostrzałka łańcucha piły będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Nasz zespół tworzą doświadczeni eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą, co wybrać, byś był w stu procentach zadowolony z dokonanego zakupu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved