Opryskiwanie roślin

Pracując nad kondycją roślin w swoim ogrodzie lub sadzie, wykonujesz na nich szereg różnych zabiegów, mających poprawić ich kondycję, przyspieszyć wzrost, czy zwiększyć odporność na szkodniki oraz choroby. Czynność należąca do tej grupy to opryskiwanie roślin. Opryskujemy je różnymi substancjami, np. środkami ochrony roślin oraz nawozami. Jak jednak odpowiednio podejść do takiej pracy? W jaki sposób należy opryskiwać rośliny, aby było to nie tylko skuteczne i pożyteczne dla roślin, ale też wygodne dla Ciebie? Pomogą Ci w tym ręczne opryskiwacze ciśnieniowe z naszej oferty.

Ręczne opryskiwacze ogrodowe

Opryskiwacze ręczne to proste narzędzia, które posłużą Ci do zaaplikowania na swoje rośliny środków ochrony roślin lub płynnych nawozów. Można wyróżnić zarówno opryskiwacze amatorskie, jak i profesjonalne, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, do jakich zadań i jakiej intensywności pracy mają posłużyć nam zakupione akcesoria. Najprostsze ręczne opryskiwacze ogrodowe działają na tej samej zasadzie, co butelka z płynem do mycia szyb i są dostępne zaledwie za cenę kilku/kilkunastu złotych. Profesjonalne opryskiwacze można stosować również w innych celach, niż tylko w ogrodnictwie. Korzystają z nich zarówno firmy z branży budowlanej, jak i przemysłowe. Można użyć tego typu akcesoriów również do deratyzacji oraz dezynfekcji. Ich działanie polega na ręcznym pompowaniu tłokiem, co wytwarza ciśnienie robocze. Po uruchomieniu zaworu przy lancy wytwarza się mgiełka oprysku z pożądanym płynem o zasięgu nawet kilku metrów.

Oferujemy zarówno amatorskie, jak i profesjonalne ręczne opryskiwacze ciśnieniowe, dzięki czemu możesz wybrać akcesorium odpowiednie do swoich potrzeb. Waga tych urządzeń, w zależności od zastosowania i możliwości, waha się od 0,1 kg do nawet 6 kg. Opryskiwacze niskociśnieniowe wykonywane są z tworzywa i osiągają ciśnienie robocze do 3 bar. Opryskiwacze wysokociśnieniowe to już 6 bar ciśnienia roboczego i konstrukcja ze stali. Standardowo dostępne są modele w kształcie cylindra, lecz dla wygody pracy możesz wybrać model płaski plecakowy do noszenia na szelkach. Dobierzesz też opryskiwacz ręczny w zależności od substancji, z jaką będzie on miał za zadanie pracować – dostępne są opryskiwacze do zwykłych oprysków, jak też opryskiwacze olejo-, kwaso- i zasadoodporne. Ciśnienie w poszczególnych modelach wytwarzane jest ręcznie lub za pomocą kompresora. Dla jeszcze większej wygody i bezpieczeństwa możesz postawić na model z zaworem bezpieczeństwa i wskaźnikiem ciśnienia. Oprócz tego ręczne opryskiwacze ciśnieniowe różnią się kształtem dyszy, a także kątem strumienia oprysku, co również może mieć znaczenie przy doborze modelu do charakteru pracy, jaką zamierzasz przy jego pomocy wykonywać.

Akcesoria dla domowych ogrodników, a także profesjonalistów

Oferujemy opryskiwacze ręczne przeznaczone zarówno dla amatorów i domowych miłośników ogrodnictwa, jak też do profesjonalnego wykorzystania. Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty i rozpocznij zakupy do swojego ogrodu!

Sprawdź także dostępne w naszym sklepie opryskiwacze spalinowe.
Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2023 Krysiak. All rights reserved