Opryskiwacze ręczne

Opryskiwacz ciśnieniowy jest urządzeniem, które kojarzy Ci się wyłącznie z profesjonalnym zastosowaniem w rolnictwie i uprawie roślin? W rzeczywistości jest zupełnie inaczej! Tego typu urządzenia bardzo często przydają się również w przydomowym ogrodzie, w sadzie, na działce wypoczynkowej, a nawet… na balkonie czy w domu. Przeczytaj poniższy opis, dowiedz się, dlaczego warto kupić opryskiwacz ręczny, a następnie zamów model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Krysiak!

Czym jest ręczny opryskiwacz ciśnieniowy i gdzie się przyda?

Zasadniczo opryskiwacze można podzielić na dwa podstawowe typy: urządzenia mechaniczne, które są wyposażone w jednostkę napędową (silnik elektryczny z akumulatorem lub silnik spalinowy), oraz opryskiwacze ręczne ciśnieniowe, które obsługiwane są siłą mięśni. Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy wymaga sprężenia powietrza przy pomocy specjalnej pompki, a następnie uwolnienie znajdującego się w zbiorniku płynu poprzez naciśnięcie dźwigni znajdującej się na rękojeści.

W praktyce obsługa tego typu urządzeń jest bardzo prosta. Potwierdzeniem tych słów może być fakt, że opryskiwacze ręczne znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach – zarówno w użytku profesjonalnym, jak i amatorskim, domowym. Oto przykłady zastosowań tych urządzeń:

  • nawadnianie gleby – duży opryskiwacz ręczny, na przykład model Tukan 1600, znakomicie sprawdza się przy nawadnianiu gleby w ogrodzie, przeznaczonej pod zasadzenie trawy czy uprawę warzyw lub innych roślin,
  • zraszanie roślin – w zależności od tego, jaki ręczny opryskiwacz wybierzesz, możesz go użyć do zraszania roślin w okresie wegetacyjnym – zarówno w ogrodzie i na działce, jak i w domu (do zraszania roślin doniczkowych dobrze sprawdzi się np. opryskiwacz ręczny Tukan 1 l,
  • nawożenie – odpowiednio dobrany opryskiwacz ręczny można wykorzystać do nawożenia dolistnego, co powoduje szybsze wchłanianie składników odżywczych przez liście,
  • likwidowanie szkodników i leczenie roślin – opryskiwacz ciśnieniowy ręczny znakomicie nadaje się do doraźnego stosowania w celach leczniczych i zapobiegawczych.

Powyżej wskazaliśmy tylko na zastosowanie opryskiwaczy ręcznych w pracach ogrodowych. Warto jednak pamiętać o tym, że opryskiwacze ciśnieniowe wykonane ze stali nierdzewnej, takie jak oferowane przez nas urządzenia marki Gloria, mogą być stosowane również przy sprzątaniu obór czy myciu elewacji.

Jakie zalety ma opryskiwacz ręczny?

W ofercie naszego internetowego sklepu Krysiak możesz znaleźć także opryskiwacze akumulatorowe i spalinowe. Dlaczego w takim razie ręczny opryskiwacz ciśnieniowy może być najlepszym rozwiązaniem? Do najważniejszych zalet urządzeń z tej kategorii możemy zaliczyć:

  • Uniwersalność – prezentowana kategoria jest bardzo szeroką grupą produktową. To właśnie tutaj znajdziesz zarówno mały opryskiwacz domowy do roślin doniczkowych i balkonowych, uniwersalny opryskiwacz ręczny 5 l, jak i opryskiwacz plecakowy do upraw w ogrodzie i sadzie. W tej kategorii mamy również wydajne opryskiwacze do sprzątania pomieszczeń i czyszczenia elewacji, a także do malowania i impregnowania.
  • Cena – niewątpliwie bardzo dużym atutem opryskiwaczy ręcznych jest atrakcyjna cena, z reguły niższa niż w przypadku podobnych urządzeń akumulatorowych i spalinowych. Opryskiwacz ciśnieniowy 5 l Tukan można kupić już za mniej niż 100 zł.
  • Komfort pracy – zasadniczo urządzenia z tej kategorii są bardzo proste w obsłudze, co przekłada się na duży komfort pracy. Co więcej, nie emitują one podczas pracy hałasu, a przede wszystkim szkodliwych spalin – co ma miejsce w przypadku modeli spalinowych.

Jak widzisz opryskiwacz ręczny, choć nie wykorzystuje tak zaawansowanych rozwiązań jak silnik spalinowy czy elektryczny, ma swoje zalety i jak najbardziej może dobrze sprawdzić się w ogrodzie, sadzie, na działce, a nawet w domu lub na balkonie.

Wybierz ręczny opryskiwacz w sklepie Krysiak

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mały opryskiwacz ciśnieniowy, czy duży plecakowy opryskiwacz ręczny 10 l, znajdziesz go w naszym sklepie internetowym Krysiak. W tej kategorii znajdziesz produkty od najbardziej uznanych producentów, takich jak Gloria czy Tukan.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Jeżeli nie wiesz, jaki opryskiwacz ciśnieniowy wybrać, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, tak byś kupił opryskiwacz ręczny, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved