Piękny, zadbany, zielony trawnik to ozdoba każdego przydomowego ogrodu – to właśnie z tego powodu w garażu każdego z nas stoi funkcjonalna kosiarka. Jednak sama kosiarka nie zawsze wystarczy! W wielu przypadkach niezbędne okazuje się skorzystanie z dodatkowych urządzeń, takich jak dostępne w naszym sklepie internetowym Krysiak podkaszarki i kosy akumulatorowe. Do czego służą tego typu sprzęty i kiedy warto je kupić? Zapoznaj się z poniższym opisem i naszą ofertą, a następnie zamów urządzenie, którego potrzebujesz!

Kosa a podkaszarka akumulatorowa – czym są oba urządzenia?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest podkaszarka akumulatorowa, a czym kosa – bo choć oba urządzenia wyglądają nieco podobnie, a ich nazwy często używane są zamiennie, w rzeczywistości są przeznaczone do innych zadań. Zarówno kosa akumulatorowa, jak i podkaszarka, to urządzenia wyposażone w wyjmowany akumulator i zasilane bateriami. Na czym zatem polegają różnice?

Zasadniczo kosa – znana również jako wykaszarka akumulatorowa – jest urządzeniem o większej mocy i przeznaczonym do koszenia trawy. Można zatem uznać, że jej zastosowanie jest poniekąd takie samo, jak tradycyjnej kosiarki, z zastrzeżeniem, że używa się jej właśnie tam, gdzie standardowa kosiarka elektryczna, akumulatorowa czy spalinowa nie daje sobie rady. Wykaszarek używa się zatem przede wszystkich w zaniedbanych ogrodach, powierzchniach zarośniętych uporczywymi chwastami oraz na terenach nierównych, na których praca kosiarką jest nieefektywna.

Podkaszarka akumulatorowa to z kolei sprzęt dysponujący nieco słabszą mocą. Nie jest to jednak jego wadą – mała podkaszarka akumulatorowa znakomicie odnajduje się jako „dodatek” do zwykłej kosiarki. Służy ona do koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach, do których tradycyjna kosiarka nie dotrze – czyli pod krzewami i drzewkami ozdobnymi oraz przy krawężnikach i w ogrodowych zakamarkach.

Mała podkaszarka akumulatorowa czy mocna kosa akumulatorowa – co wybrać?

Wiedząc, do czego służą kosy, a do czego podkaszarki akumulatorowe, łatwiej odpowiedzieć na pytanie: co kupić? Najogólniej mówiąc, możemy uznać, że podkaszarka jest typowym sprzętem do użytku prywatnego w ogrodzie. Jeżeli masz problemy z koszeniem trawy przy krawężnikach lub pod płotem oraz pod drzewami i krzewami, postaw na podkaszarkę.

W użytku prywatnym kosa akumulatorowa jest potrzebna stosunkowo rzadko. Sprzęt ten częściej jest stosowany przez profesjonalne firmy ogrodnicze. Prywatnie przyda się praktycznie tylko wtedy, gdy zaczynamy prace w zaniedbanym ogrodzie, obrośniętym wysoką trawą i chwastami.

Jakie zalety mają kosy i podkaszarki akumulatorowe?

Chcąc kupić sprzęt ogrodniczy do pielęgnacji trawnika, trzeba mieć świadomość tego, że prezentowane w tej kategorii urządzenia są dostępne także w innych rodzajach. Na rynku można znaleźć również podkaszarki i wykaszarki elektryczne oraz spalinowe. Dlaczego właśnie akumulatorowa podkaszarka i kosa mogą być najlepszym wyborem? Warto zwrócić uwagę na największe zalety urządzeń wyposażonych w akumulator:

  • całkowita mobilność – zarówno kosy, jak i podkaszarki akumulatorowe są urządzeniami całkowicie mobilnymi. Do ich uruchomienia nie jest potrzebny ani przewód, ani dostęp do sieci elektrycznej, co oznacza, że można z nich korzystać również w miejscach pozbawionych dostępu do prądu. Można oczywiście powiedzieć, że modele spalinowe również są urządzeniami mobilnymi – oczywiście, jest to prawda. Jednak zwróćmy uwagę na to, że urządzenia wyposażone w akumulator są z reguły lżejsze, a co za tym idzie – bardziej poręczne;
  • ekologiczna praca – skoro już jesteśmy przy porównywaniu modeli akumulatorowych ze spalinowymi, zwróćmy uwagę na to, że te drugie podczas pracy wydzielają do środowiska szkodliwe spaliny. Podkaszarki i wykaszarki akumulatorowe cechują się natomiast bardzo ekologiczną pracą;
  • wygoda – bez wątpienia trzeba też zauważyć, że dobra podkaszarka akumulatorowa oraz kosa z akumulatorem jest po prostu wygodna. Dużą zaletą jest z jednej strony niższa waga niż w modelu spalinowym – o czym wspominaliśmy już wcześniej – a z drugiej: brak przewodu, który bez wątpienia również potrafi utrudniać pracę. Mówiąc o komforcie użytkowania urządzeń akumulatorowych, warto też zauważyć, że nie emitują one spalin i hałasu, które mogą przeszkadzać zarówno innym domownikom, jak i sąsiadom.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, łatwo można zauważyć, jak dobrym rozwiązaniem może być kosa lub podkaszarka akumulatorowa. Opinie wielu naszych klientów to potwierdzają: z pełną świadomością możemy potwierdzić, że modele te należą do najchętniej wybieranych w naszym sklepie internetowym.

Podkaszarki i wykaszarki akumulatorowe – o czym należy pamiętać?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem urządzeń znajdujących się w tej kategorii, musisz sobie zdawać sprawę z ich specyfiki. Bo chociaż na tle modeli spalinowych i elektrycznych faktycznie mają one wiele zalet, to niektóre ich cechy mogą przyczyniać się do pewnych trudności. O czym zatem należy pamiętać, kupując kosę lub wykaszarkę z akumulatorem?

  • Przede wszystkim, miej świadomość tego, że wbudowany akumulator wymaga regularnego ładowania. Ładowanie baterii w tego typu urządzeniach trwa zazwyczaj kilka godzin (dokładny czas zależy od konkretnego modelu), a brak naładowania akumulatora przed rozpoczęciem pracy może skutkować tym, że urządzenie „odmówi posłuszeństwa” podczas użytkowania. Zasadniczo urządzenia akumulatorowe nie sprawdzają się jako sprzęty sprzyjające spontanicznemu koszeniu trawy.
  • Inną kwestią, którą należy mieć na uwadze, jest moc urządzenia. Zarówno kosy, jak i podkaszarki akumulatorowe, dysponują nieco mniejszą mocą niż ich odpowiedniki spalinowe. Nie powinno to być dużym utrudnieniem w warunkach domowych (zwłaszcza gdy trawnik jest systematycznie pielęgnowany), ale na bardzo zaniedbanych powierzchniach, łąkach i ogrodach niepielęgnowanych od lat lepszym rozwiązaniem może być kosa spalinowa.

Najlepsza podkaszarka akumulatorowa lub kosa? Tylko w sklepie Krysiak

Nasza firma działa już od 1990 roku. Oznacza to, że od ponad trzydziestu lat osobom prywatnym i klientom firmowym dostarczamy profesjonalne urządzenia ogrodnicze, które znajdują zastosowanie zarówno w przydomowych ogrodach i na działkach wypoczynkowych, jak również w pracach podejmowanych przez specjalistyczne firmy ogrodnicze. W tej kategorii zgromadziliśmy najlepsze wykaszarki i podkaszarki akumulatorowe. Opinie naszych klientów jasno wskazują na to, że to właśnie w sklepie Krysiak kupisz wysokojakościowy, wydajny sprzęt ogrodniczy.

Oferujemy między innymi urządzenia marek należących do nas: odpowiednim rozwiązaniem może być podkaszarka akumulatorowa Lider lub Faworyt, albo mocna kosa akumulatorowa Handy. Z drugiej strony, w ofercie mamy również wiele urządzeń od uznanych, europejskich producentów, takich jak podkaszarka do trawy akumulatorowa Texas lub Grizzly.

Masz pytania dotyczące naszej oferty? Nie wiesz, jaka będzie najlepsza podkaszarka akumulatorowa dla Ciebie? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – pomożemy!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved