2 produktów

Opryskiwacze akumulatorowe

Być może część osób opryskiwacze kojarzy przede wszystkim z dużymi urządzeniami rolniczymi, montowanymi do ciągników i używanych na polach uprawnych. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu urządzenia, choć oczywiście w o wiele mniejszej wersji, są stosowane również w użytku domowym: w przydomowym ogrodzie, w sadzie czy na działce wypoczynkowej. Szukając opryskiwacze do takiego użytku, warto zwrócić uwagę na opryskiwacz akumulatorowy. Dlaczego może on być najlepszym wyborem? Zapoznaj się z poniższym opisem, a następnie wybierz opryskiwacz ogrodowy akumulatorowy, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Opryskiwacz akumulatorowy – jak działa i do czego służy?

Standardowe opryskiwacze ogrodowe ręczne są obsługiwane całkowicie ręcznie – to operator urządzenia dba o moc i kierunek oprysku. Nieco na innej zasadzie działają opryskiwacze mechaniczne, czyli akumulatorowe i spalinowe. W ich przypadku ciśnienie robocze jest wytwarzane samoistnie przy pomocy wbudowanej jednostki napędowej. Nie ma zatem konieczności pompowania oprysku poprzez wciskanie dźwigni ręcznej.

Opryskiwacz na baterie jest wyposażony w silnik elektryczny, który czerpie energię z dołączanego akumulatora. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, a jego jedyny mankament polega na tym, że akumulator wymaga regularnego ładowania (powoduje to, że dość problematyczna może być spontaniczna praca bez wcześniejszego naładowania baterii).

Niemniej opryskiwacz plecakowy akumulatorowy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród ogrodników i osób uprawiających warzywa czy owoce – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Jest to bowiem urządzenie bardzo proste i wygodne w obsłudze, a zarazem wszechstronne. Opryskiwacz plecakowy na akumulator można bowiem zastosować do:

  • nawadniania gleby przygotowywanej pod uprawy lub ziemi, w której zasadzono już trawę, warzywa czy inne rośliny,
  • zraszania roślin, które w okresie wegetacyjnym mogą potrzebować większych ilości wody niż standardowo,
  • nawożenia dolistnego, co często pozwala roślinom szybciej pozyskać niezbędne do wzrostu i rozwoju składniki mineralne,
  • likwidowania szkodników oraz zapobiegania różnego rodzaju chorobom roślin i usuwaniu ich.

Opryskiwacz na baterie – dlaczego jest lepszy niż spalinowy?

Jak widzisz, opryskiwacz akumulatorowy jest urządzeniem bardzo przydatnym i uniwersalnym. W tym miejscu mógłbyś oczywiście zadać pytanie: skoro zarówno opryskiwacze akumulatorowe, jak i spalinowe służą do tego samego i działają w podobny sposób, to dlaczego warto wybrać właśnie opryskiwacz na akumulator? Tego rodzaju urządzenia mają bowiem kilka zalet:

  • Opryskiwacz akumulatorowy jest lżejszy – jest to oczywista zaleta dla osób nie mających dużego doświadczenia w tego typu pracach ogrodowych oraz osób słabszych fizycznie. Wysokiej jakości opryskiwacz plecakowy na akumulator dostępny w naszej ofercie waży zaledwie około 2-4,5 kg, podczas gdy modele spalinowe osiągają ciężar nawet kilkunastu kilogramów. Jak widzisz, różnica pod tym względem jest spora,
  • Opryskiwacz na baterie jest łatwiejszy w obsłudze – niezależnie od tego, czy chodzi o opryskiwacz akumulatorowy 10 l, czy mniejszy, zawsze będzie on łatwiejszy w obsłudze od modelu spalinowego, który wymaga regularnej konserwacji,
  • Akumulatorowy opryskiwacz jest urządzeniem bardziej ekologicznym – urządzenia ogrodnicze wyposażone w silnik spalinowy zawsze podczas pracy emitują do środowiska spaliny, dlatego dla osób przywiązujących dużą wagę do kwestii ekologicznych opryskiwacz akumulatorowy jest bardziej odpowiednią opcją. Urządzenia na baterie cechują się też cichszą pracą,
  • Opryskiwacz plecakowy akumulatorowy jest tańszy – jeżeli tylko sporadycznie zamierzasz przeprowadzać opryski, w dodatku na niewielkim terenie, nie ma sensu, żebyś wydawał duże pieniądze na opryskiwacz spalinowy. Modele na akumulator można kupić już za około 200-300 złotych, podczas gdy spalinowe kosztują zazwyczaj przynajmniej dwa razy więcej.

Zamów opryskiwacz plecakowy akumulatorowy w sklepie internetowym Krysiak

Dokładamy wszelkich starań, by w naszym sklepie internetowym z urządzeniami ogrodniczymi można było kupić wyłącznie najlepsze opryskiwacze akumulatorowe. Dlatego w tej kategorii znajdziesz urządzenia do przeprowadzania oprysków pochodzące od renomowanych marek, cieszących się dużym uznaniem wśród profesjonalnych ogrodników i rolników. Proponujemy na przykład opryskiwacz akumulatorowy 3 l model AS421, a także model 4garden AS1621, który dysponuje pojemnikiem na płyny o pojemności aż 15 l. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem!

Jeżeli nie wiesz, jaki opryskiwacz plecakowy najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące naszej oferty lub konkretnego produktu. Służymy profesjonalną pomocą na każdym etapie dokonywania zakupu.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego punktu stacjonarnego, który jest zlokalizowany w Baranowie koło Poznania w województwie wielkopolskim.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved