30 produktów

629 zł

205 zł

Pompy do wody

Podlewanie kwiatów, krzewów i drzewek ozdobnych, regularne zraszanie trawników w sezonie letnim, a także pielęgnacja roślin doniczkowych znajdujących się w domu… to tylko kilka z wielu przykładów prac ogrodowo-domowych, do których może być użyta zmagazynowana deszczówka. Pobieranie wody deszczowej z dużych zbiorników i studni nie zawsze jest zadaniem prostym, jednak może takie być! Funkcjonalna pompa do deszczówki jest urządzeniem, które do swoich ogrodów kupuje coraz więcej osób chcących maksymalnie wykorzystać wodę opadową. Jeżeli Ty także należysz do tych odpowiedzialnych ogrodników, jesteś w odpowiednim miejscu – w internetowym sklepie Krysiak znajdziesz najróżniejsze pompy do wody. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Pompa do wody w ogrodzie – co to jest i czy warto ją kupić?

Mniej doświadczonym ogrodnikom może się wydawać, że pompa do zbiornika na deszczówkę jest urządzeniem niezwykle skomplikowanym i kosztownym. W rzeczywistości jest jednak inaczej, choć oczywiście wiele zależy od specyfiki konkretnego modelu. Zasadniczo jednak każda ogrodowa pompa do wody to po prostu urządzenie mechaniczne przeznaczone do pobierania wody z różnych źródeł, takich jak studnie, zbiorniki deszczowe czy stawy i przesyłania jej do różnych celów w ogrodzie.

Urządzenia te składają się z kilku podstawowych elementów, takich jak wirnik, wlot i wylot oraz zewnętrzna obudowa. Sercem każdej pompy jest natomiast silnik, który generuje energię potrzebną do pompowania wody. Zazwyczaj pompy wyposażone są w elektryczną jednostkę napędową, ale w asortymencie naszego sklepu można też znaleźć modele wyposażone w silnik spalinowy. Pompy ogrodowe do wody mogą mieć różne rozmiary i moce, w zależności od potrzeb użytkownika oraz ilości wody, którą należy przepompować. Istnieją również różne rodzaje pomp ogrodowych, takie jak pompa zanurzeniowa, która jest umieszczana w wodzie. Wybór odpowiedniej pompy zależy od konkretnych potrzeb i warunków panujących w ogrodzie.

Faktem jest jednak, że pompa do wody brudnej lub czystej jest urządzeniem, które przyda się w każdym ogrodzie. Przydaje się ona bowiem do takich czynności jak podlewanie roślin, zraszanie trawników, pobieranie deszczówki ze zbiorników, napełnianie fontann czy stawów oraz opróżnianie oczek wodnych czy basenów ogrodowych.

Pompa do deszczówki – elektryczna czy spalinowa?

Jak wspomnieliśmy wyżej, pompy do wody brudnej i czystej mogą być wyposażone w silnik elektryczny lub spalinowy. Te pierwsze modele działają na zasilanie elektryczne, czyli najczęściej z gniazdka będącego źródłem prądu, a spalinowe są zasilane benzyną lub innymi paliwami. Jaka pompa do wypompowania wody z basenu czy zbiornika do deszczówkę będzie najlepsza dla Ciebie?

Elektryczna pompa wody charakteryzuje się cichą pracą oraz łatwością obsługi. Dzięki braku emisji spalin i innych substancji szkodliwych dla środowiska jest ona bardziej ekologiczna niż model spalinowy. Pompy elektryczne sprawdzają się doskonale w mniejszych ogrodach i zastosowaniach domowych, takich jak podlewanie roślin, opróżnianie oczek wodnych czy pobieranie wody opadowej ze zbiorników. Niskie koszty eksploatacji i prostota obsługi pomp na prąd sprawiają, że są one popularnym wyborem dla wielu osób.

Spalinowe pompy do wody, jak powiedzieliśmy, korzystają z napędu spalinowego, co zapewnia im większą moc i wydajność w porównaniu do elektrycznych. Dzięki temu są one bardziej odpowiednie do prac wymagających większej mocy. Pompy spalinowe oferują także większą mobilność, ponieważ nie są zależne od dostępu do źródła prądu. Ze względu na swoją trwałość i solidną konstrukcję są one bardziej polecane do zastosowań w trudniejszych warunkach, takich jak przepompowywanie wody z większych zbiorników. Ich niezależność od zasilania elektrycznego sprawia, że mogą być używane nawet w sytuacjach, gdy prąd jest niedostępny – na przykład na pozbawionej dostępu do sieci elektrycznej działce wypoczynkowej. Należy jednak pamiętać o tym, że choć spalinowa pompa ogrodowa dysponuje dużą mocą, wszystkie modele dostępne w naszym sklepie są przeznaczone do użytku domowego, a nie ciągłej pracy i użytku komercyjnego.

Pompa do wody deszczowej a hydrofor – na czym polegają różnice?

W sklepie internetowym Krysiak dokładamy wszelkich starań, by każdy z naszych klientów mógł znaleźć tutaj urządzenie, którego potrzebuje. Dlatego w tej kategorii zgromadziliśmy nie tylko standardowe pompy do wody czystej i lekko zabrudzonej, ale też hydrofory, które idealnie sprawdzą się w miejscach, w których potrzebny jest zapas wody – na działkach czy w domkach letniskowych.

Hydrofor to specjalna pompa wykorzystująca zbiornik ciśnieniowy do przechowywania wody pod ciśnieniem. Działa na zasadzie zasysania wody z jednego źródła (na przykład studni lub zbiornika wodnego) i dostarczania jej do systemu wodociągowego z zachowaniem odpowiedniego ciśnienia. W przeciwieństwie do zwykłej pompy, która działa tylko w momencie, gdy jest uruchomiona, hydrofor utrzymuje stałe ciśnienie w systemie poprzez automatyczne włączanie i wyłączanie się pompy w zależności od poziomu wody w zbiorniku ciśnieniowym. To pozwala na szybsze i bardziej stabilne dostarczanie wody do domu lub ogrodu, nawet w przypadku zmiennego ciśnienia w źródle.

Hydrofory są szczególnie przydatne tam, gdzie potrzebne jest stabilne ciśnienie wody, na przykład w domach, ogrodach czy gospodarstwach. Urządzenia te umożliwiają bowiem efektywne i, co ważne, ciągłe wykorzystanie dostępnych zasobów wody, zapewniając równomierne i niezawodne rozprowadzanie jej do różnych punktów użytkowych. Są one również często wykorzystywane w systemach nawadniania ogrodów, gdzie stałe ciśnienie jest kluczowe dla skutecznej pracy zraszaczy.

O czym należy pamiętać, kupując pompy do wody czystej?

Jak widzisz, pompa do wody deszczowej zdecydowanie jest urządzeniem, które warto mieć w swoim ogrodzie. Jednocześnie zwracamy uwagę na to, że niezależnie od tego, czy decydujesz się na kupno modelu elektrycznego, czy też interesuje Cię pompa spalinowa do wody, urządzenia znajdujące się w tej kategorii to modele przeznaczone do użytku domowego i nienadające się do pracy ciągłej i komercyjnej.

Przypominamy też, że oferowana przez nas pompa do oczka wodnego Lider, Faworyt czy Gardyer jest przeznaczona dopompowania wody czystej, ewentualnie – w przypadku niektórych modeli – delikatnie zabrudzonej. Urządzeń znajdujących się w tej kategorii nie należy używać do pompowania wody pitnej oraz cieczy o właściwościach korozyjnych, łatwopalnych czy niebezpiecznych.

Nie wiesz, jaka pompa do wody czystej najbardziej będzie odpowiadała Twoim potrzebom i oczekiwaniom? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wyjaśnimy, czym cechuje się konkretna pompa do czystej wody.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved