Akumulatorowe nożyce do żywopłotu

Niezależnie od tego, czy masz w ogrodzie żywopłot formowany, czy dziki, musisz o niego odpowiednio zadbać. Nawet w przypadki żywopłotu nieformowanego niezbędne jest cykliczne usuwanie pędów chorych, nadłamanych czy zamarzniętych. Jednak oferowane przez nas nożyce akumulatorowe z pewnością przydadzą się nie tylko posiadaczom pięknych żywopłotów. Dowiedz się, dlaczego warto mieć w garażu nożyce do żywopłotu akumulatorowe i zamów w sklepie Krysiak model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

Nożyce akumulatorowe – jak działają i do czego służą?

Część osób, czytając o nożycach do roślin, może sobie wyobrazić narzędzie przypominające bardziej ręczny sekator. Jednak nożyce do trawy akumulatorowe, które można znaleźć w tej kategorii, nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi nożycami. Każdy oferowany przez nas tutaj model to zasadniczo zmechanizowana piła do żywopłotu akumulatorowa, która zapewnia komfortowe i łatwe przycinanie gałęzi roślin.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu są wyposażone w silnik elektryczny, pełniący funkcję jednostki napędowej. To właśnie elektryczny silnik wprowadza w szybki ruch ostrza. Do jego uruchomienia nie jest jednak potrzebny stały dostęp do źródła zasilania (jak w modelach przewodowych), ponieważ silnik korzysta z energii skumulowanej w dołączanym akumulatorze.

Zasadniczo podstawowym zastosowaniem nożyc akumulatorowych jest przycinanie żywopłotu – znakomicie sprawdzają się one zarówno podczas jego formowania, jak i regularnej pielęgnacji. Jednak nożyce do żywopłotu na akumulator można stosować także do przycinania gałązek krzewów i drzewek ozdobnych, gałęzi większych drzew owocowych (tutaj najlepiej sprawdzą się nożyce na wysięgniku) oraz podcinania trawy w trudno dostępnych miejscach (z takiej roli świetnie wywiązuje się model Lider ANT360, który jest wyposażony w dwa wymienne ostrza: do żywopłotu i trawy).

Nożyce ogrodowe akumulatorowe – jakie mają zalety?

Jeśli uważnie zapoznałeś się z ofertą naszego sklepu, być może zauważyłeś, że urządzenia do przycinania gałęzi są dostępne także w innych wariantach: elektrycznym oraz spalinowym. Dlaczego to właśnie nożyce akumulatorowe do żywopłotu mogą być najlepszym rozwiązaniem? Warto zwrócić uwagę na następujące zalety:

  • całkowita mobilnośćnożyce do żywopłotu akumulatorowe, tak jak modele elektryczne, są wyposażone w silnik elektryczny. Jednak w przeciwieństwie do urządzeń przewodowych, nie wymagają one stałego dostępu do sieci elektrycznej. Zastosowanie akumulatora pozwala używać nożyc praktycznie wszędzie – nawet w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej. Urządzenia z tej kategorii znajdą zatem zastosowanie nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również np. na działce wypoczynkowej,
  • komfort pracy – oczywiście można powiedzieć, że nożyce spalinowe również są całkowicie mobilne. Jest to oczywiście prawda. Zaletą modeli akumulatorowych jest jednak duży komfort pracy: nie emitują one spalin i hałasu, tak jak ma to miejsce w przypadku urządzeń wyposażonych w silnik spalinowy,
  • stosunkowo niewielka waga – na ogół pod tym względem najlepiej wypadają modele elektryczne przewodowe. Jednak porównując urządzenia bezkablowe – czyli akumulatorowe i spalinowe – zdecydowanie korzystniej wyglądają te pierwsze. Wiele zależy to oczywiście od specyfiki konkretnych modeli, jednak faktycznie podczas gdy urządzenie spalinowe może ważyć nawet około 6 kg, nożyce ogrodowe akumulatorowe ważą często zaledwie nieco ponad 3 kg. Niewielka waga jest dużym udogodnieniem – zwłaszcza podczas dłuższej pracy i u osób słabszych fizycznie,
  • cena – porównując ceny urządzeń elektrycznych, akumulatorowych i spalinowych, ponownie najlepiej wypadają te pierwsze. Jednak biorąc pod uwagę tylko modele bezprzewodowe, górą są nożyce do żywopłotu na baterie. W naszym sklepie nożyce akumulatorowe z kilkudziesięciocentymetrowym ostrzem kupisz już za niecałe 200 zł.

Czy piła do żywopłotu akumulatorowa ma jakieś wady?

Kupując nożyce do żywopłotu, musisz mieć świadomość tego, że niezależnie od tego, na jaki typ urządzenia postawisz, będziesz musiał pójść na pewne kompromisy. Czy nożyce do trawy akumulatorowe mają jakieś wady?

Trudno właściwie mówić o wadach. Niemniej specyfika tego urządzenia może sprawić, że nie każdemu przypadnie ono do gustu. Pamiętaj bowiem, że nożyce akumulatorowe do krzewów wymagają regularnego ładowania baterii, co w większości modeli zajmuje kilka godzin. Oznacza to, że do pracy sprzęt trzeba odpowiednio przygotować, a spontaniczne przycinanie gałęzi może okazać się problematyczne. W przypadku braku naładowania nożyc przed rozpoczęciem pracy, mogą one „odmówić posłuszeństwa” w trakcie prac pielęgnacyjnych.

Najlepsze nożyce akumulatorowe do krzewów w sklepie Krysiak

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu to swego rodzaju kompromis między modelem elektrycznym a spalinowym. Sprawia to, że nożyce akumulatorowe do trawy są chętnie wybierane zarówno przez ogrodników-amatorów, jak i profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się pielęgnacją ogrodów i terenów zielonych w miastach.

Jeżeli masz wątpliwości, jakie nożyce do żywopłotu akumulatorowe będą dla Ciebie odpowiednie, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, jakie akumulatorowe nożyce do trawy wybrać!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved