Przycinanie gałęzi rozrastających się krzewów i drzewek ozdobnych, przeczesywanie koron drzew owocowych w celu zapewnienia owocom lepszych warunków do dojrzewania, a nawet najzwyklejsze formowanie żywopłotu… Wszystkie te prace ogrodowe generują trudne do zutylizowania lub składowania odpady. Problem ten może jednak być w łatwy sposób zażegnany – rozwiązaniem jest oferowany przez nas rozdrabniacz do gałęzi spalinowy! Co to za urządzenie i dlaczego warto postawić właśnie na nie? Zapoznaj się z poniższym opisem, a następnie zamów urządzenie najlepsze dla Ciebie!

Rębak spalinowy – co to jest i do czego służy?

Rębak spalinowy to urządzenie, które jeszcze do niedawna było kojarzone niemal wyłącznie ze specjalistycznymi pracami przeprowadzanymi w lasach, tartakach czy zakładach stolarskich. Jednak obecnie coraz częściej można je znaleźć także w przydomowych ogrodach i na prywatnych ogródkach działkowych.

Rozdrabniacz spalinowy to urządzenie, które – jak wskazuje na to jego nazwa – przeznaczone jest do rozdrabniania gałązek i elementów drewnianych o konkretnej grubości. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich mechanizmów tnących. W modelach spalinowych najczęściej występuje bębnowy system tnący lub połączenie mechanizmu bijakowego i tarczowego.

Rozdrabniarka do gałęzi spalinowa jest wyposażona w silnik spalinowy, który zasilany jest benzyną. Na tle urządzeń elektrycznych rozdrabniacz spalinowy do gałęzi cechuje się przede wszystkim bardzo dużą mocą: modele z niższej półki cenowej mają moc nawet 3,8 kW, natomiast najdroższe sprzęty osiągają moc nawet 8,2 kW.

Jakie zalety ma rozdrabniacz do gałęzi spalinowy?

Chociaż na rynku dostępne są również rębaki elektryczne, w wielu przypadkach to właśnie rozdrabniacz gałęzi spalinowy będzie najlepszym wyborem. Urządzenia wyposażone w silnik spalinowy mają bowiem konkretne zalety, które stanowią o ich przewadze nad innymi modelami:

  • Rębak spalinowy do gałęzi to największa moc – jest to fakt, z którym trudno polemizować. Jak wspomnieliśmy wyżej, modele tego typu nierzadko mają moc na poziomie nawet 8,2 kW, co jest praktycznie nieosiągalne dla modeli elektrycznych. Rozdrabniacz do gałęzi elektryczny z wyższej półki cenowej może osiągnąć moc na poziomie 2,8 kW;
  • Rębak do drewna spalinowy jest urządzeniem całkowicie mobilnym – w przeciwieństwie do urządzeń elektrycznych, rozdrabniarka spalinowa nie jest ograniczona długością kabla i nie wymaga stałego dostępu do sieci elektrycznej. Dzięki temu można z niej korzystać w dużym ogrodzie, na działce pozbawionej dostępu do prądu i… praktycznie w każdym innym miejscu;
  • Rębak do gałęzi spalinowy jest urządzeniem uniwersalnym – ze względu na dużą moc oraz pełną mobilność urządzenia z tej kategorii znakomicie sprawdzają się zarówno w pracach przeprowadzanych w przydomowym ogrodzie, jak również w lasach czy tartakach. Spalinowy rozdrabniacz do gałęzi idealnie nadaje się do użytku amatorskiego i profesjonalnego.

Rębak spalinowy do gałęzi – o czym należy pamiętać?

Ze względu na powyższe aspekty, rębaki spalinowe cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Szukając rozdrabniarki do drewna, warto jednak mieć na uwadze specyfikę modeli z tej kategorii, która dla niektórych osób może być kłopotliwa. Zwracamy uwagę przede wszystkim na następujące aspekty:

  • cena – zasadniczo modele spalinowe są droższe niż urządzenia elektryczne. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy faktycznie potrzebujesz urządzenia o tak dużej mocy;
  • specyfika pracy – rozdrabniacz do gałęzi spalinowy pracuje głośniej niż elektryczny i emituje do środowiska spaliny. Z tych względów może być uciążliwy dla osób trzecim przy częstym użytkowaniu;
  • trudniejsza obsługa – modele spalinowe bywają nieco trudniejsze w obsłudze niż elektryczne, a ponadto wymagają regularnej konserwacji. Z tego względu są polecane przede wszystkim osobom doświadczonym i profesjonalistom.

Pamiętaj, że w asortymencie naszego sklepu internetowego Krysiak znajdziesz również elektryczne rębaki do drewna.

Zamów spalinowy rozdrabniacz do gałęzi w sklepie Krysiak

Jeżeli jesteś przekonany, że rębak spalinowy jest tym, czego potrzebujesz, jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym sklepie internetowym Krysiak znajdziesz najwyższej jakości rębaki z napędem spalinowym, które pochodzą od uznanych w branży producentów: Faworyt, Handy czy Lider. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i zakupów! Oferujemy też profesjonalną pomoc i doradztwo na każdym etapie dokonywania zakupu.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved