3 produktów

Opryskiwacze spalinowe

Pielęgnacja trawy, uprawa roślin ozdobnych, a także warzyw czy owoców nie może ograniczać się tylko do regularnego podlewania. Bardzo często w ogrodzie, na działce czy w sadzie konieczne jest również przeprowadzanie oprysków. W tym celu warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości opryskiwacz spalinowy. Czym jest takie urządzenie, do czego można je wykorzystać i dlaczego warto postawić na spalinowy opryskiwacz plecakowy, a nie inny? Przeczytaj poniższy tekst, zapoznaj się z naszą ofertą i zamów model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Opryskiwacz spalinowy – jak działa i do czego służy?

Opryskiwacz spalinowy to urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia wygodne i efektywne przeprowadzanie oprysków roślin w ogrodzie, na niewielkich grządkach warzywnych, drzewek owocowych w sadzie czy na działce wypoczynkowej. W przeciwieństwie do modeli ręcznych, których działanie opiera się na pracy mięśni, opryskiwacze spalinowe są wyposażone w silnik spalinowy pełniący funkcję jednostki napędowej. Dzięki temu przeprowadzanie oprysków staje się wyjątkowo proste.

Opryskiwacz ogrodowy spalinowy można wykorzystać do takich czynności jak:

  • nawadnianie gleby pod posadzenie trawy czy uprawę różnego rodzaju roślin,
  • zraszanie trawnika, co jest szczególnie istotne w trakcie upalnych okresów letnich,
  • dolistne nawożenie roślin, co może zapewnić szybsze i efektywniejsze wchłanianie składników odżywczych,
  • usuwanie szkodników niszczących rośliny oraz leczenie chorób roślin i zapobieganie im.

Szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że opryskiwacz plecakowy spalinowy jest chętnie wykorzystywany zarówno przez ogrodników-amatorów, jak profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się pielęgnacją roślin.

Jakie zalety ma opryskiwacz ogrodowy spalinowy?

W ofercie naszego internetowego sklepu ogrodniczego Krysiak można znaleźć także opryskiwacze ręczne i akumulatorowe. Dlaczego w takim razie opryskiwacz spalinowy może być najlepszym wyborem? Do jego zalet należy m.in.:

  • duża moc – dwusuwowy silnik o mocy ponad 2 kW gwarantuje daleki wyrzut, mogący wynieść nawet 12 metrów. Dzięki temu opryskiwacze spalinowe znakomicie sprawdzają się podczas prac pielęgnacyjnych na dużych przestrzeniach, zarówno w ogrodach, jak i w sadach czy na polach uprawnych,
  • brak konieczności ładowania – zarówno opryskiwacz plecakowy spalinowy, jak i akumulatorowy są urządzeniami w pełni mobilnymi. Jednak w przypadku tych drugich istnieje ryzyko rozładowania się baterii podczas dłuższej pracy. Tego problemu nie ma przy opryskiwaczach spalinowych, które wystarczy tylko napełnić mieszanką benzyny i oleju.

Mimo swoich zalet, opryskiwacz spalinowy nie jest urządzeniem dla każdego. Duża waga (nawet ponad dwukrotnie wyższa niż modeli akumulatorowych) oraz konieczność przeprowadzania regularnych konserwacji sprawiają, że jest to sprzęt przeznaczony niemal wyłącznie dla profesjonalnych ogrodników, rolników i doświadczonych specjalistów.

Zamów spalinowy opryskiwacz plecakowy w sklepie Krysiak

W ofercie naszego sklepu znajdziesz opryskiwacze takich marek jak Lider, Faworyt czy Handy. Jeżeli nie wiesz, który opryskiwacz spalinowy plecakowy wybrać, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dokonać najlepszego wyboru. Zapraszamy również do naszego punktu stacjonarnego w Baranowie koło Poznania.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved