6 produktów

Dmuchawy i odkurzacze spalinowe do liści

Coraz krótsze i chłodniejsze dni oraz żółte, czerwone i brązowe liście pokrywające coraz większe części trawników mówią jasno – sezon letni chyli się ku końcowi, a jesień nadciąga coraz większymi krokami. To zatem odpowiedni moment na to, by złapać ostatnie promienie słońca i korzystać z cieplejszych dni, ale też by pomyśleć o niezbędnych pracach ogrodowych, które trzeba przeprowadzić przed nadejściem jesieni. Należy do nich oczywiście sprzątnięcie zalegających na trawniku liści. W tym celu warto wyposażyć się w oferowaną przez nas dmuchawę lub specjalny odkurzacz do liści spalinowy.

Dmuchawa a odkurzacz spalinowy do liści – na czym polegają różnice?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym w ogóle jest odkurzacz, a czym dmuchawa do liści spalinowa. Chociaż nazwy obu urządzeń często są używane zamiennie, w rzeczywistości dmuchawa i odkurzacz ogrodowy są sprzętami różnymi pod wieloma względami – zasadniczo łączy je tylko to, że są zasilane silnikiem spalinowym i służą do sprzątania liści w ogrodzie.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej obu urządzeniom:
  • Dmuchawa spalinowa to urządzenie, z pomocą którego możliwe jest zdmuchnięcie zalegających liści w jedno miejsce. Korzystając z dmuchawy, możesz zatem szybko i wygodnie umieścić liście w jednym miejscu, ale część prac – a dokładniej zapakowanie ich do worka lub wrzucenie do śmietnika – i tak będzie trzeba wykonać samodzielnie. Niemniej przy prostych pracach i w niewielkich ogrodach spalinowa dmuchawa do liście sprawdza się znakomicie.
  • Odkurzacz spalinowy jest z kolei urządzeniem, które do złudzenia przypomina tradycyjny odkurzacz, z jakiego korzysta się w domu. Co więcej, działa on na podobnej zasadzie. W przeciwieństwie do dmuchawy, nie wydmuchuje on powietrza na zewnątrz, ale zasysa je do środka wraz z odpadkami, takimi jak liście czy niewielkie gałązki. W przypadku tego urządzenia „praca ręczna” ogranicza się do regularnego opróżniania pojemnika z liści.

Odkurzacz i dmuchawa spalinowa – jakie ma zalety?

Urządzenia, które możesz znaleźć w tej kategorii, dostępne są również w wersji elektrycznej i akumulatorowej. Dlatego, oczywiście biorąc pod uwagę różnice między oboma sprzętami, możemy wymienić zalety modeli spalinowych w porównaniu do ich odpowiedników wyposażonych w silnik elektryczny. Jakie zalety zatem ma odkurzacz i dmuchawa spalinowa do liści?

  • Dmuchawy i odkurzacze spalinowe do liści dysponują dużą mocą – oczywiście trudno jednoznacznie opisać dokładną moc takich urządzeń, ponieważ może ona być inna w zależności od modelu. Jednak faktem jest to, że silnik spalinowy zapewnia z reguły większe możliwości niż silnik elektryczny, w który wyposażone są sprzęty na prąd i akumulatorowe. To oczywiście przekłada się na większą wydajność urządzenia, które lepiej radzi sobie z większymi gałązkami i liśćmi znajdującymi się w trudno dostępnych miejscach;
  • Dmuchawa i odkurzacz ogrodowy spalinowy są całkowicie mobilne – zastosowanie silnika spalinowego powoduje, że nie do użytkowania sprzętu nie ma wymogu stałego dostępu do źródła zasilania. Owszem, to samo można powiedzieć o dmuchawach akumulatorowych, jednak – jak już wspomnieliśmy – modele spalinowe mają atut w postaci większej mocy;
  • Odkurzacz do liści spalinowy dysponuje bardziej pojemnym workiem – to oczywiście pewne uogólnienie. Jednak rzeczywiście urządzenia spalinowe zazwyczaj są większe, dzięki czemu dysponują większym workiem na liście. W przypadku oferowanych przez nas modeli jest to zazwyczaj 40 litrów, podczas gdy urządzenia akumulatorowe mają najczęściej worki o pojemności 30-35 litrów. Duży pojemnik na liście i zanieczyszczenia docenią przede wszystkim właściciele dużych ogrodów.

Czy spalinowy odkurzacz do liści ma jakieś wady?

Niestety nie wynaleziono jeszcze urządzenia, które byłoby idealne pod każdym względem i trzeba mieć świadomość tego, że w przypadku dmuchaw i odkurzaczy nie jest inaczej. Zarówno odkurzacze, jak i spalinowe dmuchawy do liści mają pewne charakterystyczne cechy, które dla części użytkowników mogą być dość problematyczne.

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wagę, która jest nieco większa niż w przypadku większości modeli elektrycznych i akumulatorowych, a także konieczność przeprowadzania regularnej konserwacji i stosowanie specjalnej mieszanki benzyny z olejem. Te aspekty sprawiają, że spalinowy odkurzacz do liści i dmuchawa są raczej urządzeniami przeznaczonymi dla osób o silniejszych fizycznie i mających odpowiednie doświadczenie. Warto też pamiętać o tym, że urządzenia spalinowe podczas pracy emitują do środowiska spaliny.

Spalinowa dmuchawa do liści czy odkurzacz ogrodowy spalinowy – co wybrać?

Jeżeli potrzebujesz zaawansowanego sprzętu do bardziej wymagających prac, dmuchawa do liści spalinowa lub odkurzacz z silnikiem spalinowym będzie dla Ciebie odpowiedni. Czy lepszym wyborem będzie dmuchawa, czy odkurzacz spalinowy do liści?

Odpowiedź na to pytanie zależy od Twoich osobistych preferencji, oczekiwań i wymagań. Jeżeli masz problem z określeniem, jaki odkurzacz czy dmuchawa do liści spalinowa najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Możesz też wybrać urządzenie 2 funkcyjne uniwersalne 2w1 czyli odkurzaczo-dmuchawę. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dokonać odpowiedniego wyboru!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved