Zraszacze i końcówki do węża ogrodowego

Piękny, gęsty i zielony trawnik to bez wątpienia ozdoba każdego ogrodu. Jednak utrzymanie trawnika w dobrym stanie latem, zwłaszcza w okresach wzmożonych upałów, nie jest zadaniem tak prostym, jak pozornie mogłoby się wydawać. Wysokie temperatury, słońce i brak opadów mogą przyczynić się do szybkiego wysychania i żółknięcia trawy. To właśnie dlatego tak ważne jest regularne podlewanie trawnika. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria: specjalny pistolet do węża ogrodowego lub zraszacz ogrodowy. Oba te produkty znajdziesz w ofercie naszego internetowego sklepu Krysiak!

Końcówka do podlewania – dlaczego warto ją kupić?

Podstawowym akcesorium, które dla części klientów bez wątpienia będzie rozwiązaniem wystarczającym, jest pistolet ogrodowy. Jest to nic innego, jak specjalna końcówka do węża ogrodowego, która umożliwia ustawienie mocy i zasięgu strumienia, a także pozwala dobrać odpowiedni strumień wody: od silnego, skoncentrowanego strumienia do rozproszonej, delikatnej mgiełki.

Taka końcówka węża ogrodowego nie jest produktem drogim – większość modeli kosztuje mniej niż 50 zł. Warto ją kupić, ponieważ niewielkim kosztem, możesz w ten sposób zwiększyć funkcjonalność posiadanego węża. Możliwość wybrania różnych strumieni pozwala wykorzystać wąż ogrodowy między innymi do:

  • obfitego podlewania kwiatów;
  • wygodnego i skutecznego podlewania trawnika;
  • zraszania roślin ozdobnych i trawy;
  • mycia samochodu;
  • czyszczenia tarasu.

Pamiętaj jednak, że sama dysza do węża ogrodowego nie wystarczy. Aby skutecznie przymocować ją do gumowego węża, potrzebujesz specjalnych akcesoriów – takich jak dostępna u nas złączka do węża ogrodowego.

Zraszacz do trawnika – jakie wybrać?

Końcówki do podlewania bez wątpienia są akcesoriami praktycznymi i uniwersalnymi, jednak mają pewną wadę: chcąc podlać trawnik, krzewy czy kwiaty, musisz i tak zrobić to samodzielnie. To natomiast może być niezbyt wygodne, gdy przychodzi do przeprowadzania czynności pielęgnacyjnych w dużym ogrodzie. W takich okolicznościach lepszym wyborem może być specjalny zraszacz do trawnika, który nie musi być obsługiwany przez ogrodnika. Sklep Krysiak oferuje różne zraszacze do wody.

Statyczny zraszacz ogrodowy

Statyczny zraszacz ogrodowy to niewielkie, uniwersalne akcesorium, które znajdzie zastosowanie nie tylko w dużym ogrodzie, ale przede wszystkim w małym! Taki zraszacz wystarczy tylko przypiąć do węża, wykorzystując na przykład złączki mosiężne, a następnie położyć na trawniku w wybranym miejscu.

Statyczny zraszacz, taki jak oferowany przez nas model Cono G.F., jest przeznaczony do równomiernego podlewania małych obszarów, na których wymagany jest miękki i nebulizowany strumień. Warto pamiętać o tym, że modele statyczne często są zaprojektowane tak, by zraszanie odbywało się na 360°. Jest to ważne, ponieważ pozostawienie włączonego zraszacza na dłuższy czas może doprowadzić do przelania roślin, a w konsekwencji do ich obumarcia.

Zraszacz wahadłowy

Nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem jest zraszacz wahadłowy, który najczęściej pozwala podlewać powierzchnię w dwóch kierunkach. Z tego względu bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie zraszacza i wyregulowanie jego ramion tak, by woda padała w pożądane miejsca. Zaletą tego urządzenia jest fakt, że ma pewne możliwości regulacyjne. Przykładem może być zraszacz firmy G.F., model Sideral, który umożliwia płynne regulowanie łuku zraszania od 20° do 100°.

Cicha praca i różne tryby nawadniania sprawiają, że wahadłowe zraszacze idealnie nadają się do pokrywania wodą zarówno małych, jak i dużych powierzchni – najczęściej położonych na planie prostokąta. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że zraszacz wahadłowy kosztuje nieco więcej, niż model statyczny. Ceny zaczynają się od około 50 zł i mogą sięgać nawet 100 zł – co oczywiście i tak nie jest wygórowaną kwotą, jeśli weźmiemy pod uwagę zalety tego modelu.

Pulsacyjny zraszacz ogrodowy

Dobrym rozwiązaniem może też być zraszacz pulsacyjny. Ten specyficzny model wyposażony jest zaprojektowany tak, by napór wody wydostającej się z dyszy powodował odchylanie ramienia. Dzięki temu strumień wody wypada ze zraszacza w pulsacyjny sposób, równomiernie podlewając przestrzeń dookoła.

Pulsacyjny zraszacz trawnika występuje w różnych rodzajach. Dostępne są zarówno modele pracujące jednokierunkowo w systemie pełnego koła (jak zraszacz statyczny dookolny), sekatorowo w trybie lewo-prawo, lub w systemie przesuwnym okrężnym. Co więcej, w naszym asortymencie można znaleźć nie tylko zraszacz bezpośrednio wbijany w ziemię, ale też model montowany na trójnogu. Cena takiego urządzenia może być różna, jednak zazwyczaj kosztują one około 100 zł.

Pistolety do węża ogrodowego i zraszacze do wody w sklepie Krysiak

Zarówno końcówki do węża ogrodowego, jak i montowany w ziemi zraszacz do węża ogrodowego, nie są akcesoriami drogimi, a – jak już wspomnieliśmy – dzięki nim wąż ogrodowy staje się znacznie bardziej funkcjonalny. Dlatego zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą i zamówienia produktów, które najbardziej odpowiadają Twoim wymaganiom i oczekiwaniom.

Jednocześnie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem nie jest łatwo określić jednoznacznie, czy lepszym wyborem będzie zraszacz wahadłowy, czy prosta końcówka do podlewania. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące konkretnych produktów, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem i pomożemy dokonać najlepszego wyboru!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved