Agregaty prądotwórcze

Kosiarki, podkaszarki, glebogryzarki czy wertykulatory… to tylko niektóre z wielu urządzeń ogrodowych, które często są wyposażone w silnik elektryczny i zasilane są przy pomocy przewodu podłączanego do gniazdka elektrycznego. O ile użytkowanie ich w niewielkim, przydomowym ogrodzie zazwyczaj jest bezproblemowe, o tyle komplikacje mogą wystąpić wtedy, gdy chcesz użyć taki sprzęt w ogrodzie o dużej powierzchni lub na działce wypoczynkowej. To właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości wydajny agregat prądotwórczy, który możesz znaleźć w ofercie sklepu internetowego Krysiak.

Generator prądu – co to jest?

Generator prądu, znany również jako agregat prądotwórczy, jest urządzeniem zaprojektowanym do przekształcania energii mechanicznej w energię elektryczną. Składa się z kilku kluczowych elementów, w tym silnika spalinowego, który wytwarza ruch obrotowy, zamieniany następnie w energię elektryczną. Tak powstały prąd elektryczny może być używany do zasilania różnych urządzeń elektrycznych, takich jak oświetlenie, urządzenia AGD, oraz wszelkiego rodzaju narzędzia elektryczne.

Generator prądu może być wykorzystywany w różnych sytuacjach, od zapewniania awaryjnego zasilania podczas przerw w dostawie prądu, po zasilanie urządzeń podczas kempingu, budowy czy innych wydarzeń na zewnątrz. Dostępność prądotwórczych agregatów o różnej mocy i rozmiarze sprawia, że są one wszechstronnym narzędziem w przypadkach, gdy konieczne jest niezależne źródło energii elektrycznej.

Agregaty prądotwórcze – rodzaje

Chcąc odpowiedzieć na oczekiwania i potrzeby wszystkich naszych klientów, w sklepie internetowym Krysiak zgromadziliśmy różne agregaty prądotwórcze. Dzięki temu komfortowo możesz tutaj wybrać taki model, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim wymaganiom.

Agregat jednofazowy

Agregat prądotwórczy jednofazowy to rodzaj agregatu prądotwórczego, który generuje jedną fazę prądu zmiennego. Dostarcza on energię elektryczną z jednym obwodem prądowym, co oznacza, że może zasilać urządzenia, które wymagają jednofazowego zasilania. Mowa tu przede wszystkim o większości urządzeń gospodarstwa domowego, a także elektronarzędziach czy oświetleniu.

Agregaty jednofazowe są często wykorzystywane do użytku domowego, gdzie przydają się w czasie ewentualnych przerw w dostawie prądu. Ze względu na kompaktowe wymiary używa się ich również na kempingach, na placach budowy, podczas wydarzeń plenerowych czy na działkach, na których do pracy potrzebne jest przenośne źródło zasilania do niewielkich obciążeń elektrycznych.

Agregat trójfazowy

Agregat trójfazowy to urządzenie, które generuje trzy fazy prądu zmiennego. Dostarcza on energię elektryczną z trzema oddzielnymi obwodami prądowymi, co pozwala na zasilanie urządzeń, które wymagają trójfazowego zasilania. Urządzenia, do których zasilania niezbędny może być agregat prądotwórczy 3-fazowy, to między innymi silniki elektryczne o większej mocy, systemy wentylacyjne, kompresory powietrza czy piece przemysłowe. Agregaty trójfazowe są szeroko stosowane w przemyśle, budownictwie, rolnictwie, a także w miejscach, gdzie wymagane jest zasilanie o większej mocy i stabilności dla różnych urządzeń i maszyn.

Agregat prądotwórczy inwerterowy

W ofercie sklepu internetowego Krysiak możesz też znaleźć agregat prądotwórczy inwerterowy. Agregat inwerterowy poza podstawowymi elementami, jest wyposażony także właśnie w inwerter, czyli falownik, który pozwala generować bardziej stabilny i czysty prąd elektryczny, następnie zamieniany na prąd stały. Dzięki takiemu mechanizmowi do urządzenia można podłączyć urządzenia, które są wrażliwe na skoki napięcia, czyli między innymi żarówki LED, routery WiFi, systemy alarmowe czy komputery.

Ile kosztuje agregat prądotwórczy do domu?

Koszt agregatu prądotwórczego do domu może znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak moc, marka, jakość wykonania oraz funkcje dodatkowe. Podstawowy, mniejszy, jednofazowy generator prądu do domu kosztuje około 1300 zł. Jednak kupno bardziej zaawansowanych i wydajnych modeli, takich jak agregat prądotwórczy 3-fazowy Gardyer G5600T, wiąże się już z wydatkiem około 3000 zł. Dokonując zakupu, warto też wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne, takie jak paliwo i konserwacja, aby dokładniej oszacować pełny koszt posiadania agregatu prądotwórczego. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować różne opcje dostępne w naszym sklepie internetowym, aby znaleźć agregat prądotwórczy do domu, który najlepiej spełni Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Agregat prądotwórczy jednofazowy lub trójfazowy – zamów go w sklepie Krysiak

Jeżeli chcesz kupić generator prądu, jesteś w odpowiednim miejscu. W szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego Krysiak znajdziesz wysokiej jakości urządzenia marek takich jak Gardyer i Faworyt, które są gwarancją niezawodności i efektywności, dzięki czemu cieszą się dużym uznaniem wśród ogrodników-amatorów i profesjonalistów.

Proponowane przez nas generatory prądu jednofazowe są doskonałym rozwiązaniem do domu czy małych firm, zapewniając stabilne zasilanie dla podstawowych urządzeń elektrycznych. Natomiast agregaty prądotwórcze trójfazowe, które również znajdziesz w naszym sklepie, są idealne dla większych przedsiębiorstw czy gospodarstw, gdzie potrzebna jest większa moc.

Jeśli nie wiesz, jaki agregat prądotwórczy trójfazowy lub jednofazowy wybrać, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Pomożemy!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved