Narzędzia do usuwania chwastów

Każdy posiadacz przydomowego ogrodu doskonale wie, jak uporczywym problemem mogą być chwasty. Są bardzo wytrzymałe i silne, zabierają miejsce i „podkradają” składniki odżywcze trawie i roślinom ozdobnym, a do tego rosną w zastraszającym tempie. Ich plewienie jest wymagającym zadaniem, do którego potrzeba czasu, wytrwałości i cierpliwości. Dlatego warto zaopatrzyć się w oferowane przez nas narzędzie do usuwania chwastów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego internetowego sklepu Krysiak.

Przyrząd do usuwania chwastów – dlaczego się przyda?

Nie ma wątpliwości co do tego, że chwasty są bardzo niepożądanym gościem w przydomowym ogrodzie. Choć niektóre z tych roślin są stosowane w ziołolecznictwie, w ogrodzie większe znaczenie dla nas mają ich negatywne cechy. Rośliny takie jak mniszek lekarski, mlecz, ostrożeń polny czy chaber bławatek mogą „podkradać” wodę i składniki odżywcze innym roślinom i poprzez swój rozrost zabierać im miejsce, utrudniając tym samym rozwój rabat kwiatowych czy drzewek ozdobnych i owocowych. Nie można zapomnieć też o względach estetycznych – choć niektórym chwastom trudno odmówić uroku, niekoniecznie pożądany jest ich widok na zielonym trawniku, na podjeździe czy na tarasie.

Oczywiście, chwasty można wyrywać ręcznie, jednak nie można zaprzeczyć temu, że jest to zadanie bardzo czasochłonne, wymagające cierpliwości i pewnej wytrzymałości fizycznej. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w oferowane przez nas urządzenie do usuwania chwastów, które sprawi, że praca będzie:

  • prosta i sprawna,
  • komfortowa,
  • efektywna i precyzyjna.

Walka z chwastami w ogrodzie bywa zadaniem trudnym, dlatego warto je sobie ułatwić, wybierając wysokiej jakości urządzenie do wyrywania chwastów.

Jakie urządzenie do wyrywania chwastów wybrać?

Dokładamy wszelkich starań, by naszym klientom oferować najlepsze urządzenia ogrodnicze, dopasowane do ich potrzeb i wymagań. Dlatego w sklepie internetowym Krysiak możesz znaleźć różne narzędzia do usuwania chwastów. Dzięki szerokiej, zróżnicowanej ofercie z łatwością wybierzesz sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania.

Wycinak do chwastów z kostki brukowej

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wycinak do chwastów z kostki brukowej. Jest to poręczne, lekkie urządzenie wyposażone w silnik elektryczny, które umożliwia usuwanie chwastów ze szczelin w kostce brukowej. Idealnie nadaje się zatem do oczyszczania parkingów, chodników, podjazdów czy tarasów.

Taki elektryczny wycinak do chwastów jest dostępny w dwóch wariantach:

  • standardowe elektryczne urządzenie do usuwania chwastów jest wyposażone w przewód, przy pomocy którego sprzęt można podłączyć do gniazdka. Trzeba jednak pamiętać, że do użytkowania tego modelu niezbędny jest bezpośredni dostęp do sieci elektrycznej;
  • akumulatorowe narzędzie do usuwania chwastów z kostki brukowej – taki model jest wyposażony nie tylko w silnik elektryczny, ale też w akumulator. Dzięki temu nie ma konieczności podłączania sprzętu do sieci. Jest to urządzenie całkowicie mobilne, jednak przed rozpoczęciem pracy niezbędne jest naładowanie baterii.

Elektryczny przyrząd do usuwania chwastów jest wyposażony w ergonomiczny uchwyt, który zwiększa komfort pracy. Narzędzia tego typu można kupić za około 100-200 zł.

Urządzenie do usuwania chwastów poprzez wypalanie

Innym praktycznym, funkcjonalnym rozwiązaniem może być wypalarka do chwastów. Tak samo jak urządzenie omawiane wyżej, wypalarka jest sprzętem zasilanym przy użyciu silnika elektrycznego, jednak zamiast po prostu wyrywać chwasty, wypala je za pomocą promienia cieplnego o temperaturze o wysokości kilkuset stopni Celsjusza. Najlepiej sprawdzają się wypalarki, które wytwarzają promień cieplny o temperaturze do 600 °C, jak na przykład model Handy DW2001.

Wypalarki do chwastów umożliwiają bardzo precyzyjne usuwanie wszelkiego rodzaju inwazyjnych roślin. Dzięki temu z powodzeniem można je używać zarówno przy walce z chwastami wyrastającymi spomiędzy kamieni i kostki brukowej, jak i tymi, które porastają trawniki i rabaty w czasie wegetacji.

Takie narzędzie do niszczenia chwastów można u nas kupić już za kilkadziesiąt złotych. Bardziej zaawansowane modele kosztują około 150-250 zł.

Maszyna do wyrywania chwastów – zamów ją w sklepie Krysiak

Każdy przyrząd do usuwania chwastów, o którym wspomnieliśmy wyżej, idealnie nada się do użytku prywatnego i podstawowych prac ogrodowych, a jego kupno nie nadszarpnie zanadto domowego budżetu. Jednak w ofercie sklepu Krysiak można znaleźć także profesjonalne urządzenie do wyrywania chwastów, takie jak modele Texas Pro Weed czy Limpar. Taka maszyna do wyrywania chwastów jest przeznaczona do bardziej wymagających zadań, a chcąc ją kupić, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, a w przypadku niektórych modeli – nawet ponad 10 000 zł.

W asortymencie posiadamy też różnego rodzaju akcesoria do narzędzi do wyrywania chwastów oraz inne urządzenia pielęgnacyjne. Przykładem może być szczotka do czyszczenia kostki brukowej. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved