1 produkt

Chcesz przygotować ziemię pod posadzenie kwiatów lub warzyw w równym rzędzie? A może planujesz zamontować w ogrodzie instalację elektryczną lub system nawadniania i musisz wykonać w tym celu przekop? Są to prace, które oczywiście można wykonać własnoręcznie, ale… po co właściwie miałbyś się przemęczać? Na rynku dostępne są urządzenia ogrodnicze, które mają na celu sprawić, by Twoja praca była jeszcze bardziej komfortowa i efektywna. Do takich urządzeń należy między innymi koparka łańcuchowa.

Koparka łańcuchowa – co to jest i do czego służy?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest koparka łańcuchowa? Najprościej mówiąc, jest to urządzenie, które umożliwia szybkie wykonanie podłużnych wykopów w ziemi. Głębokość i szerokość takich rowków zależy oczywiście w dużej mierze od możliwości konkretnego modelu, jednak można założyć, że standardowo wykopy mają szerokość kilku (do 10 cm) i głębokość do 60 cm (choć warto zaznaczyć, że koparka łańcuchowa posiada możliwość regulacji głębokości: np. 20-40-60 cm).

Generalnie koparka ogrodowa manualna nie jest urządzeniem szczególnie dużym. Nie jest też bardzo skomplikowana w obsłudze – duże koła oraz zamontowana na uchwycie kierownica sprawiają, że wykonywanie rowków jest bardzo proste.

Do czego koparka łańcuchowa może być wykorzystana? Jak powiedzieliśmy na początku, z jej pomocą można przygotować wykopy pod sadzenie kwiatów czy warzyw, a także wykonać rowki pod instalację elektryczną lub systemy nawodnieniowe. Uniwersalność koparek sprawia, że z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością.

Spalinowa koparka ogrodowa – najlepszy wybór?

W kategorii koparek ogrodowych do wykonywania wykopów warto szczególną uwagę zwrócić na urządzenia spalinowe. Spalinowa koparka łańcuchowa przede wszystkim zapewnia całkowitą mobilność – bez problemów może być stosowana zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce pozbawionej dostępu do sieci elektrycznej.

Dużą zaletą jest też moc urządzeń spalinowych. Koparki łańcuchowe idealnie nadają się do prac ogrodowych przeprowadzanych nawet w twardej, zbitej ziemi. Przykładem takiego sprzętu jest koparka łańcuchowa Faworyt SK600 – dysponuje ona mocą aż 9 kW i umożliwia wykonywanie wykopów na głębokości 60 cm.

Nie wiesz, jaką koparkę wybrać? Pomożemy!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie idealnej koparki łańcuchowej nie jest zadaniem prostym. Dlatego zapewniamy profesjonalną pomoc na każdym etapie dokonywania zakupu. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie pod adresem e-mail lub numerem telefonu, które dostępne są na podstronie kontaktowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved