33 produktów

369 zł

459 zł

425 zł

425 zł

Mówiąc o pracach ogrodowych, najczęściej myślimy przede wszystkim o pielęgnacji trawnika: koszeniu i podlewaniu trawy czy grabieniu liści. Trzeba zatem pamiętać, że bardzo istotne jest nie tylko dbanie o to, co znajduje się pod naszymi stopami, ale również o to, co znajduje się ponad naszymi głowami. Regularne przycinanie gałęzi krzewów i drzew sprawia, że mogą one odpowiednio wzrastać, a co więcej, cały ogród prezentuje się wówczas znacznie lepiej. W ofercie naszego internetowego sklepu ogrodniczego Krysiak można znaleźć piły spalinowe, akumulatorowe i elektryczne. Dlaczego dobrym rozwiązaniem mogą być te pierwsze? Przeczytaj poniższy opis, zapoznaj się z naszą ofertą i zamów urządzenie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Czym są piły spalinowe?

W pierwszej kolejności odpowiedzmy na pytanie, czym w ogóle jest piła spalinowa. Ogólnie mówiąc, jest to pilarka należąca do segmentu pił łańcuchowych – czyli takich, których działanie opiera się na zębatym łańcuchu umieszczonym na prowadnicy. Tego typu urządzenia łańcuchowe dzielą się na modele wyposażone w silnik elektryczny (do tej grupy zaliczamy piły elektryczne i akumulatorowe) oraz piły posiadające silnik spalinowy – właśnie do tej grupy zaliczamy piły łańcuchowe spalinowe.

Spalinowa piła motorowa ma wbudowany silnik spalinowy (zazwyczaj jest to silnik dwusuwowy), który zasilany jest płynnym paliwem: mieszanką benzyny i oleju (zalecenia dotyczące rodzaju paliwa znajdują się w instrukcji dołączonej do konkretnego modelu). Obecnie na rynku dostępne są zarówno rozbudowane, jak i podstawowe, małe piły spalinowe – tak duża różnorodność modeli sprawia, że „spalinówki” stosowane są zarówno w użytku amatorskim, ogrodowym, jak i profesjonalnym.

Piła spalinowa do gałęzi – główne zalety

Sklep ogrodniczy Krysiak prowadzimy już od ponad trzydziestu lat. Na własne oczy obserwujemy, jak od lat 90. XX wieku piły spalinowe nieustannie cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów – i to mimo wypuszczania na rynek coraz bardziej zaawansowanych modeli akumulatorowych i elektrycznych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dobra piła spalinowa do gałęzi pod wieloma względami przewyższa urządzenia z silnikiem elektrycznym.

Nawet mała piła spalinowa to duża moc

Najważniejszą zaletą „spalinówek” jest ich duża moc – z reguły znacznie wyższa niż modeli elektrycznych i akumulatorowych. Profesjonalne piły spalinowe, takie jak Faworyt RG5345X1-A5, dysponują mocą na poziomie 2,7 KM, co w przeliczeniu na moc w kW daje wynik niemal 2 kW. Dla porównania dodajmy, że małe pilarki elektryczne mają zazwyczaj moc na poziomie około 1,6 kW. Oczywiście, najlepsi producenci oferują specjalistyczne piły spalinowe o jeszcze większej mocy – nawet do 5 KM, czyli 3,7 kW.

Co duża moc oznacza w praktyce? Zasadniczo tyle, że pilarka spalinowa zapewnia większe możliwości oraz większy komfort pracy. O ile przycinanie niewielkich gałązek będzie równie proste z wykorzystaniem „elektryka” i „spalinówki”, o tyle przy ścinaniu grubszych gałęzi różnica z pewnością będzie zauważalna. Podsumowując, możemy powiedzieć, że spalinowe piły motorowe – ze względu na dużą moc – ułatwiają i przyspieszają prace ogrodowe.

Pilarka spalinowa – całkowita mobilność

Innym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, mówiąc o zaletach „spalinówek”, jest ich całkowita mobilność. Urządzenia elektryczne są cenione ze względu na niewielką wagę, ale ich działanie jest uzależnione od dostępu do sieci elektrycznej. Wymagają podpięcia do gniazdka, a sam zasięg pracy jest ograniczony długością przedłużacza ogrodowego. Tego problemu nie ma w przypadku modeli tu prezentowanych – piła łańcuchowa spalinowa jest wyposażona w silnik spalinowy zasilany paliwem. Oznacza to, że można z niej korzystać nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale także na prywatnej działce wypoczynkowej czy w innym miejscu, które jest pozbawione dostępu do sieci elektrycznej.

Można oczywiście powiedzieć, że podobne właściwości ma pilarka akumulatorowa, która również jest urządzeniem bezprzewodowym. I jest to oczywiście prawda. Zaznaczmy jednak, że modele akumulatorowe wymagają regularnego ładowania baterii przed rozpoczęciem pracy – w innym przypadku może się okazać, że akumulator wyczerpie się w trakcie pracy. Jeżeli zatem jesteś zwolennikiem spontanicznych prac ogrodowych, piła do drewna spalinowa będzie lepszym wyborem dla Ciebie.

Piły łańcuchowe spalinowe – uniwersalność

Biorąc pod uwagę wszystkie opisane wyżej czynniki, warto podkreślić jeszcze jedną rzecz: piła spalinowa łańcuchowa jest po prostu urządzeniem znacznie bardziej uniwersalnym. Podczas gdy modele elektryczne i akumulatorowe sprawdzą się niemal wyłącznie przy podcinaniu krzewów i cienkich gałązek drzew oraz formowaniu żywopłotów, mocne urządzenia spalinowe mają znacznie szersze zastosowanie.

Oczywiście wiele zależy tu od specyfiki konkretnego modelu, jednak generalnie można powiedzieć, że najlepsze piły spalinowe idealnie nadają się nie tylko do kosmetycznych prac i podstawowej pielęgnacji krzewów, drzew czy żywopłotów. Ze względu na dużą moc oraz – w wielu przypadkach – dłuższą prowadnicę (w niektórych modelach jest to nawet 50 cm, podczas gdy standardem w „elektrykach” jest prowadnica o długości 30-40 cm) łatwiej jest nimi ciąć grubsze gałęzie i wykonywać głębsze cięcia. Pilarka łańcuchowa spalinowa może być też wykorzystana do cięcia grubszych kawałków drewna – na przykład na opał.

Czy piła łańcuchowa spalinowa na pewno będzie najlepszym wyborem – czyli na co zwrócić uwagę, kupując pilarkę do ogrodu?

Jak łatwo można zauważyć, biorąc pod uwagę powyższe aspekty, piła spalinowa ma wiele zalet i jest bardzo praktyczna. Potwierdzeniem tego jest duża liczba zamówień w naszym sklepie właśnie produktów z tej kategorii. Niemniej należy mieć świadomość tego, że nie w każdych okolicznościach jej kupno będzie rozwiązaniem optymalnym. Jeżeli planujesz kupno pilarki do ogrodu, weź pod uwagę następujące czynniki:

  • koszt zakupu i eksploatacji – generalnie spalinowa piła motorowa kosztuje nieco więcej, niż modele elektryczne i akumulatorowe. Jeżeli nie potrzebujesz urządzenia o wysokiej mocy, zastanów się, czy lepszą opcją nie będzie inna piła łańcuchowa z naszej oferty: elektryczna lub akumulatorowa. Trzeba też pamiętać o tym, że eksploatacja modelu z silnikiem spalinowym jest nieco droższa, ponieważ jest uzależniona od aktualnych cen paliwa;
  • większa waga urządzenia – powiedzmy to wprost: chociaż nowoczesne modele spalinowe są wyposażone w systemy mające zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika, nie są to urządzenia dla amatorów i osób słabszych fizycznie. Pilarki spalinowe nierzadko ważą nawet 6-7 kg. Waga modeli elektrycznych zazwyczaj wynosi od 3,5-5 kg;
  • konieczność konserwacji – oczywiście, dbać należy również o inne urządzenia. Jednak konwersacja pilarki spalinowej bywa nieco bardziej złożona, niż elektrycznej lub akumulatorowej;
  • specyfika pracy – urządzenia spalinowe są dość specyficzne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę współczesne standardy technologiczne. Mówiąc konkretnie, podczas pracy emitują one do środowiska spaliny, które mogą przeszkadzać niektórym osobom. Pilarki spalinowe są też głośniejsze niż te wyposażone w silnik elektryczny, co również może powodować dyskomfort u innych domowników i sąsiadów.

Polska piła spalinowa – kup ją w sklepie internetowym Krysiak

Jeżeli jesteś przekonany, że piła spalinowa gałęziówka jest tym, czego szukasz, jesteś w odpowiednim miejscu. Nasz sklep z piłami spalinowymi jest najlepszym potwierdzeniem tego, że polska piła spalinowa może być urządzeniem najwyższej jakości, cieszącym się powodzeniem zarówno wśród ogrodników-amatorów, jak i profesjonalistów.

W tej kategorii zgromadziliśmy między innymi pilarki spalinowe marek należących do nas, takich jak Faworyt, Lider, Handy. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z tym asortymentem!

Nie wiesz, jaka piła spalinowa do drewna będzie najlepsza dla Ciebie? Pomożemy!

Dbamy o to, by urządzenia ogrodnicze znajdujące się w naszym sklepie Krysiak były dostępne w jak najatrakcyjniejszych cenach. Oczywiście, najbardziej zaawansowane modele, takie jak piła motorowa Faworyt Pro SP27 X kosztują prawie 700 złotych, jednak dobre pilarki możesz kupić już za niespełna 400 złotych. Co więcej, regularnie organizujemy wyprzedaże i promocje, podczas których najlepsze urządzenia możesz dostać w jeszcze niższych cenach. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej krysiak.pl.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że znalezienie idealnej pilarki nie zawsze jest zadaniem prostym. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące naszej oferty lub chcesz spytać o konkretny model, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie pod adresem e-mail lub numerem telefonu, które są dostępne w zakładce kontaktowej. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy co wybrać, byś był w stu procentach usatysfakcjonowany z dokonanego zakupu.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved