29 produktów

135 zł

185 zł

225 zł

99 zł

44 zł

465 zł

359 zł

265 zł

129 zł

35 zł

69 zł

475 zł

339 zł

115 zł

515 zł

279 zł

389 zł

195 zł

149 zł

Węże ogrodowe i zwijacze

Mówiąc o podstawowym, niezbędnym sprzęcie ogrodowym, najczęściej mamy na myśli przede wszystkim kosiarki, podkaszarki czy wyrywacze do chwastów. Tymczasem bardzo ważną rolę w pielęgnacji trawników i rabatek odgrywa także wysokiej jakości, odpowiednio dobrany do potrzeb domowników wąż ogrodowy. W firmie Krysiak doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego naszym klientom możemy zaproponować najlepsze węże ogrodowe, a także specjalny zwijacz do węża ogrodowego i inne akcesoria. Przeczytaj poniższy opis, z którego dowiesz się, jak wybrać idealny wąż do ogrodu, a następnie zamów odpowiedni model.

Wąż ogrodowy – dlaczego warto go kupić?

Wbrew temu, co pozornie może się wydawać, wąż ogrodowy zwijany jest bardzo uniwersalnym przyrządem i bez wątpienia może przydać się praktycznie każdemu. Warto się w niego zaopatrzyć tym, bardziej, że nie jest on produktem drogim – najtańsze modele kosztują już około 100 zł, natomiast zwijak na wąż ogrodowy wiąże się najczęściej z wydatkiem rzędu 100-200 zł. Nie nadwyrężając zanadto domowego budżetu, możesz zatem kupić uniwersalny sprzęt, który przyda się w wielu sytuacjach. Wąż ogrodowy można wykorzystać między innymi do:

  • podlewania trawników – to jedno z podstawowych zastosowań tych produktów. Wąż ogrodowy idealnie nadaje się do podlewania trawników w ogrodzie, a także roślin ozdobnych i drzewek owocowych;
  • zraszania roślin – innym zastosowaniem węża ogrodowego może być zraszanie roślin w sezonie letnim, podczas panujących upałów. Dolistne zraszanie i nawożenie roślin sprzyja efektywniejszemu wchłanianiu przez nie składników odżywczych. Oczywiście, do tego niezbędna jest odpowiednia końcówka do węża ogrodowego;
  • napełniania oczka wodnego lub basenu – mając w ogrodzie oczko wodne lub basen, z powodzeniem możesz wykorzystać wąż ogrodowy na bębnie do napełniania zbiornika wodą. Ale to nie wszystko! Ten sprzęt przyda się też do czyszczenia oczka lub basenu i wypłukiwania z niego zanieczyszczeń;
  • mycia samochodu – przecież nie zawsze trzeba korzystać z myjni samochodowej. Węże ogrodowe często wykorzystywane są do mycia samochodu na prywatnej posesji;
  • czyszczenia tarasu – wąż ogrodowy przyda się również do czyszczenia tarasu. Korzystając z końcówki wypuszczającej jeden strumień pod dużym ciśnieniem, możesz zmyć różne zabrudzenia, a używając zraszacza – spłukać ewentualne chemikalia.

Jak widzisz, jest wiele okoliczności, w których przydają się węże ogrodowe. By w pełni wykorzystać potencjał tych akcesoriów, warto zaopatrzyć się też w różne końcówki i złączki mosiężne do węży.

Na co zwracać uwagę, wybierając wąż ogrodowy zwijany?

Zarówno wąż, jak i bęben na wąż ogrodowy mogą okazać się niezwykle przydatnymi akcesoriami na Twojej posesji. Żeby jednak móc w 100% wykorzystać możliwości tych produktów, trzeba wybrać właściwy model. Dokonując zakupu, musisz zatem zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które opisujemy poniżej.

Wąż ogrodowy na bębnie – jaka długość będzie odpowiednia?

Pierwszym aspektem, jaki należy przeanalizować, wybierając wąż ogrodowy, jest jego długość. Jest ona ważna dla komfortu pracy, a także dla możliwości wykorzystania węża. Generalnie należy wychodzić z założenia, że wąż ogrodowy powinien bez problemu sięgać do każdego końca Twojej działki. Jednocześnie warto uwzględnić pewien kilkumetrowy zapas, który może okazać się kluczowy – wąż może przecież napotkać na pewne przeszkody, takie jak kamienie, elementy architektury ogrodowej czy krzewy.

W asortymencie naszego sklepu internetowego Krysiak można znaleźć węże o następującej długości:

  • 15 metrów – jest to model przeznaczony do niewielkich ogrodów i podstawowych zastosowań;
  • 25 metrów – opcja odpowiednia do małych i średnich ogrodów, jeśli obawiasz się, że 15-metrowy wąż może okazać się zbyt mały;
  • 50 metrów – taki produkt będzie idealną opcją do dużych ogrodów z trawnikami o sporej powierzchni.

Jeżeli nie jesteś pewien, jaki model najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom, skontaktuj się z nami. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i podpowiemy, co wybrać.

Jaka średnica węża będzie odpowiednia?

Wybierając wąż ogrodowy, zwróć też uwagę na średnicę. Warto kierować się zasadą, według której im większy jest ogród, tym większa powinna być średnica. Stosując się do niej, możemy stwierdzić, że posiadacze małych ogrodów mogą postawić na model o średnicy ½ cala, taki jak model GF BETA 1/2" 15M. Jeżeli wąż ma być używany na trawniku o powierzchni średniej wielkości, odpowiedni będzie model o średnicy ¾ cala. Dobrym przykładem może tutaj być wąż GF Power Star 3/4" o długości 25 metrów. Do największych ogrodów polecamy natomiast węże o średnicy 1 cala, który odpowiada 2,54 cm.

Wózek czy uchwyt na wąż ogrodowy – co wybrać?

Musisz też odpowiedzieć sobie na pytanie: jak zamierzasz przechowywać wąż na co dzień? Standardowym i prawdopodobnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest wózek na wąż ogrodowy. Jest to przenośny sprzęt, wyposażony w kółka, dzięki którym łatwo można go transportować w różne miejsca. Wózek ma też wbudowany zwijacz węża ogrodowego, który umożliwia wygodne przechowywanie akcesorium bez ryzyka splątania.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że stojak na wąż ogrodowy zajmuje miejsce, co może być pewną niedogodnością w przypadku małych ogródków, na których liczy się każdy metr kwadratowy. W takich okolicznościach warto rozważyć alternatywę, czyli uchwyt na wąż ogrodowy. Jest to nic innego jak wieszak na wąż ogrodowy, który montuje się do powierzchni pionowej: elewacji domu, elementów architektury ogrodowej czy ściany garażu.

Jak wybrać zwijak do węża ogrodowego?

Zasadniczo każdy zwijak do węża ogrodowego pełni tę samą funkcję. Nie oznacza to jednak, że wybierając zestaw, możesz zabrać pierwszy lepszy model. Zwijacz do węża ogrodowego może bowiem nieco różnić się od innego bębna. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • rozmiar – w ofercie naszego sklepu internetowego możesz znaleźć niewielki, przenośny kołowrotek ogrodowy. Będzie to dobry wybór, jeśli posiadasz 15-metrowy wąż, który chcesz przechowywać w garażu lub szopie;
  • kółka – obecność kółek w zwijaku ułatwia jego transportowanie, zwłaszcza jeśli mówimy o wężu długim, 50-metrowym. Mając tak długie akcesorium, bez wątpienia warto zaopatrzyć się w wózek.

Nie tylko wąż i bęben na wąż ogrodowy – co jeszcze znajdziesz w sklepie Krysiak?

Węże ogrodowe o różnej długości i wózek do węża ogrodowego – w ofercie naszego sklepu online można znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Co więcej, ta kategoria obejmuje również przydatne akcesoria, takie jak złączka do węża ogrodowego, uchwyt mocujący na wieszak na ścianę czy połączenie zwijacza węża z kranem.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie idealnego węża ogrodowego nie zawsze jest zadaniem prostym. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jaki produkt wybrać, skontaktuj się z nami. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia, pomożemy Ci określić Twoje potrzeby i wymagania, a następnie wybrać odpowiedni wąż i wózek do węża ogrodowego. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved