52 produktów

Chcesz sprawić, by Twój przydomowy ogród każdego roku zachwycał barwnymi kwiatami i drzewkami ozdobnymi? A może dysponujesz prywatną działką, na której chcesz uprawiać pomidory, marchew oraz ogórki i posadzić drzewka owocowe? W takim razie pamiętaj o tym, odpowiednie przygotowanie gleby ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. W ofercie naszego internetowego sklepu Krysiak znajdziesz wszystkie niezbędne urządzenia ogrodnicze, a wśród nich również glebogryzarki! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Glebogryzarka – co to jest?

Kosiarki, kosy, podkaszarki i wykaszarki oraz wertykulatory… Mówiąc o urządzeniach ogrodniczych, rzadko kiedy w pierwszej kolejności myślimy o glebogryzarce. Jest ona jednak niezbędna w ogrodach i na działkach, na których ma być posadzone coś więcej niż trawnik. Czym jest glebogryzarka i dlaczego jest ona tak ważna?

Mówiąc najprościej, glebogryzarka jest urządzeniem rolniczym przeznaczonym do uprawy roli. Zazwyczaj glebogryzarki kojarzone są przede wszystkim z dużymi maszynami ciągnikowymi, wykorzystywanymi do pracy na rozległych polach. Warto jednak pamiętać o tym, że najwięksi producenci sprzętu ogrodniczego produkują również glebogryzarki ręczne, które znajdują zastosowanie w ogrodzie. Ręczna glebogryzarka idealnie nadaje się do spulchniania gleby w ogródku, na działce czy w sadzie, co oczywiście umożliwia odpowiednie przygotowanie podłoża do siewu lub nasadzenia.

Dobra glebogryzarka ręczna, jaką można znaleźć w naszym sklepie Krysiak, przydaje się nie tylko do przekopania i spulchnienia ziemi, ale też napowietrzenia jej. Dzięki takim działaniom ziemia lepiej gromadzi wilgoć i utrzymuje składniki pokarmowe dla roślin. Przekopywanie gleby ułatwia też pozbycie się szkodników.

Glebogryzarka a kultywator ogrodowy

Zanim przedstawimy rodzaje glebogryzarek, które są dostępne w naszym sklepie internetowym, odpowiedzmy na pytanie, czym glebogryzarka ogrodowa różni się od kultywatora. Bo chociaż nazwy te często są używane zamiennie, w rzeczywistości kultywator ogrodowy i glebogryzarka to dwa odmienne urządzenia.

Zasadniczo zarówno kultywator ogrodowy, jak i glebogryzarka są przeznaczone do spulchniania gleby. Jednak to pierwsze urządzenie jest z reguły wyposażone w silnik o wyższej mocy, a dodatkowo jego zębate ostrza nie obracają się tak, jak w glebogryzarkach, a jedynie zagłębiają w ziemi. Jeżeli szukasz urządzenia, które pozwoli Ci przygotować ziemię pod uprawę roślin lub sadzonki, glebogryzarka będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Glebogryzarki ogrodowe – rodzaje

Jeżeli chcesz kupić glebogryzarkę do ogrodu lub na działkę, musisz mieć świadomość tego, że obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje tych urządzeń, a podstawowym kryterium podziału jest sposób zasilania. Pod tym względem glebogryzarki ogrodowe można podzielić na glebogryzarki elektryczne i spalinowe.

Glebogryzarka ogrodowa elektryczna

Glebogryzarka elektryczna to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenie zasilane prądem elektrycznym. Oznacza to, że do użytkowania sprzętu konieczne jest podpięcie go przy pomocy przewodu do sieci elektrycznej, a zasięg pracy jest uzależniony od dostępu do prądu i długości kabla. To oczywiście narzuca pewne ograniczenia, jednak można je rozwiązać w prosty sposób, dokupując przedłużacz ogrodowy.

Ponadto, w większości przydomowych i działkowych ogródków takie rozwiązanie i tak będzie wystarczające. Tym bardziej że elektryczna glebogryzarka ogrodowa jest urządzeniem lekkim, prostym w obsłudze i cichym – idealnie nadaje się zatem do użytkowania w mieście czy na wsi.

Jednak chcąc kupić sprzęt tego typu, musisz mieć świadomość tego, że moc urządzenia elektrycznego jest – przynajmniej w większości modeli – mniejsza niż w glebogryzarkach spalinowych. Urządzenie kablowe raczej nie sprawdzi się przy wymagających, profesjonalnych pracach.

Spalinowa glebogryzarka do ogrodu

Alternatywą dla urządzenia elektrycznego jest spalinowa glebogryzarka do ogrodu, czyli model zasilany silnikiem spalinowym, w którym wykorzystuje się benzynę. Modele spalinowe zachwycają przede wszystkim dużą mocą, która umożliwia pracę w wymagających warunkach, na większych areałach i ciężkich glebach gliniastych. Dużym atutem jest również mobilność – tego typu modele nie są ograniczone przewodem, więc bez problemu można z nich korzystać nawet tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej.

Glebogryzarka spalinowa ma jednak również wady. Jest ciężka i trudniejsza w obsłudze, co sprawia, że jest sprzętem przeznaczonym dla profesjonalistów. Ze względu na głośną pracę i emisję spalin nie jest też zalecana do pracy w przydomowych ogródkach miejskich.

Jaka jest cena glebogryzarki?

Ile kosztuje dobra glebogryzarka? Cena zależy od wielu czynników, dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje glebogryzarka. Cena glebogryzarki zależy wynika między innymi z mocy urządzenia, marki producenta oraz – przede wszystkim – typu urządzenia. Zasadniczo można przyjąć, że urządzenia elektryczne są znacznie tańsze niż spalinowe, które mają największą moc i należą do najdroższych.

W sklepie internetowym Krysiak dbamy dokładamy wszelkich starań, by naszym klientom zapewnić atrakcyjne ceny. Wysokojakościowe glebogryzarki elektryczne od uznanych producentów, takich jak Lider, kupisz u nas już za niecałe 500 zł. Profesjonalne urządzenia spalinowe dla specjalistów mogą jednak kosztować nawet ponad 3000 zł.

Nie wiesz, jaka glebogryzarka ręczna będzie dla Ciebie najlepsza? Pomożemy

Nie wiesz, czy odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie będzie mała glebogryzarka elektryczna, czy zaawansowany model spalinowy? Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jakie urządzenie wybrać, lub nie wiesz, na co zwracać uwagę podczas kupowania sprzętu ogrodowego, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Zespół naszej firmy tworzą doświadczeni specjaliści, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, udzielą profesjonalnej porady i rozwieją wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Krysiak i zakupów!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved