31 produktów

365 zł

Nożyce elektryczne do żywopłotu

Podstawowa zasada dotycząca pielęgnacji żywopłotu w przydomowym ogrodzie jest bardzo prosta: jeśli chcesz cieszyć się pięknym i kwitnącym żywopłotem, musisz zadbać o jego regularne przycinanie. Dotyczy to zarówno żywopłotów formowanych, jak i nieformowanych, czyli tak zwanych dzikich, które należy przycinać na początku wiosny. Jeżeli zatem jesteś dumnym posiadaczem żywopłotu, w Twoim garażu powinny znaleźć się specjalne nożyce elektryczne do krzewów. Poznaj bogatą ofertę sklepu Krysiak i dowiedz się, dlaczego warto postawić właśnie na nasze modele!

Nożyce ogrodowe elektryczne – czym są i do czego służą?

Czym są elektryczne nożyce do żywopłotu nietrudno zgadnąć – ich nazwa mówi praktycznie wszystko. Są to urządzenia przeznaczone do formowania żywopłotów, ale też przycinania gałęzi krzewów i drzewek ozdobnych. Tego typu sprzęt nie przypomina jednak klasycznych nożyc (w tym kontekście należałoby raczej wskazać na sekatory) – zasadniczo jest to swego rodzaju pilarka wyposażona w silnik elektryczny.

Jednostką napędową w takich urządzeniach jest silnik elektryczny, co jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Oznacza to bowiem tyle, że praca mięśni rąk podczas przycinania gałęzi jest ograniczona do minimum – zadaniem operatora jest właściwie tylko właściwe manewrowanie pilarką. Same nożyce elektryczne mogą się przydać w następujących sytuacjach:

  • formowanie żywopłotu – to, jak sama nazwa wskazuje, ich podstawowa funkcja. Elektryczne nożyce umożliwiają szybkie i wygodne przeprowadzanie kosmetycznych prac pielęgnacyjnych oraz formowanie żywopłotów w ogrodzie,
  • przycinanie gałęzi drzewek ozdobnych – sprzęt ten z powodzeniem wykorzystasz również przy pielęgnacji drzewek i krzewów ozdobnych,
  • podcinanie gałęzi drzew – jeśli wybierzesz nożyce elektryczne na wysięgniku, z powodzeniem bez wchodzenia na wysokość kilku metrów przytniesz również gałęzie większych drzew, np. owocowych.

Jak widzisz, nożyce elektryczne do żywopłotu to urządzenie wyjątkowo wszechstronne!

Piła do żywopłotu elektryczna – jakie ma zalety?

Nożyce elektryczne do żywopłotu to nie jedyne narzędzia ogrodowe do pielęgnacji drzew i krzewów, które można znaleźć w naszym asortymencie. Warto pamiętać o tym, że tego typu sprzęt jest dostępny także w wariancie akumulatorowym oraz w modelu, którego jednostką napędową jest silnik spalinowy. Dlaczego w takim razie warto postawić właśnie na model elektryczny? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że:

  • piła do żywopłotu elektryczna jest bardzo prosta w obsłudze – zasadniczo wystarczy tylko podłączyć sprzęt do prądu, wcisnąć włącznik i gotowe. Wybierając model elektryczny, nie musisz troszczyć się o ładowanie akumulatora czy konieczność napełniania silnika mieszanką paliwową. Pracę ułatwia też niewielka waga sprzętu (niektóre modele ważą zaledwie 2 kg). Te aspekty sprawiają, że nożyce do żywopłotu elektryczne są polecane osobom mniej doświadczonym w pracach ogrodowych i ogrodnikom-amatorom;
  • nożyce elektryczne do żywopłotu nie emitują szkodliwych spalin podczas pracy – oczywiście w kontekście sprzętu akumulatorowego moglibyśmy powiedzieć to samo. Niemniej faktycznie porównując proponowane tutaj modele do urządzeń spalinowych, należy zwrócić uwagę na to, że te drugie podczas pracy emitują do środowiska spaliny, co w środowisku miejskim może być uciążliwe (zarówno dla sąsiadów, jak i innych domowników). Elektryczne nożyce do żywopłotu na wysięgniku i bez nie są ponadto tak głośne, jak spalinowe;
  • urządzenia na prąd charakteryzują się bardzo korzystną ceną – bez wątpienia modele z tej kategorii będą dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, jeżeli szukasz sprzętu ogrodniczego w atrakcyjnej cenie. Elektryczne nożyce do trawy można kupić już za około 120-150 złotych, podczas gdy zakup modelu spalinowego często wiąże się z wydatkiem rzędu nawet 400 złotych, a nawet ponad 500 złotych.

Warto zaznaczyć, że wszystkie proponowane przez nas nożyce do trawy elektryczne wyróżniają się ergonomicznym uchwytem, który ułatwia przeprowadzanie prac pielęgnacyjnych.

Czy elektryczne nożyce do żywopłotu mają jakieś wady?

Trudno mówić tutaj o wadach. Niemniej faktycznie specyfika tych konkretnych modeli może być nieco problematyczna dla niektórych osób – zwłaszcza posiadaczy większych ogrodów lub działek wypoczynkowych. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nożyce elektryczne do żywopłotu na wysięgniku lub bez do pracy wymagają stałego dostępu do źródła zasilania. To sprawia, że – w przeciwieństwie do modeli akumulatorowych i spalinowych – nie da się nazwać ich całkowicie mobilnymi. O ile w przypadku małych ogrodów nie musi to być problemem, o tyle może skomplikować pracę w dużym ogrodzie oraz wręcz uniemożliwić ją na terenach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej.

Warto jednak pamiętać, że wspomniany problem w większości przypadków dość łatwo można rozwiązać – po prostu stosując przedłużacz ogrodowy.

Najlepsze nożyce elektryczne na wysięgniku w sklepie Krysiak

W sklepie ogrodniczym Krysiak dbamy o to, by do naszych klientów trafiały wyłącznie najwyższej jakości nożyce elektryczne do trawy. Dlatego w naszym asortymencie znajdziesz urządzenia tak uznanych marek jak Lider, Handy czy Faworyt. Są to marki, których urządzenia cieszą się renomą wśród wielu doświadczonych specjalistów, zajmujących się pielęgnacją drzew i krzewów zawodowo.

Nie wiesz, jakie elektryczne nożyce do trawy wybrać? Pomożemy

Chcemy, by zakupy w sklepie internetowym Krysiak były pozytywnym doświadczeniem dla każdego z naszych klientów, dlatego oferujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie dokonywania zakupu. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące naszej oferty lub konkretnych produktów, skontaktuj się z nami – nasz doświadczony zespół chętnie udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i pomoże dokonać najlepszego zakupu. Zapraszamy też do naszego punktu stacjonarnego, który jest zlokalizowany w Baranowie koło Poznania w województwie wielkopolskim.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved