Pompy zatapialne

Pompy ciśnieniowe bardzo często są stosowane w domu i w ogrodzie. Te podręczne, dostępne w atrakcyjnych cenach urządzenia umożliwiają szybkie i wygodne transportowanie wody z jednego miejsca do drugiego – bez czasochłonnego i wykańczającego przenoszenia wiader czy konewek. Kategoria tych urządzeń jest jednak bardzo szeroka, a szczególnym modelem bez wątpienia jest pompa zatapialna, często nazywana też zanurzeniową. Ze względu na szczególną budowę i konstrukcję znajduje ona zastosowanie w wielu sytuacjach codziennych, a także awaryjnych. Dlaczego warto ją kupić? Przeczytaj poniższy opis, zapoznaj się z naszą propozycją, a następnie wybierz model, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Pompa zatapialna zanurzeniowa – co to jest i czym różni się od pompy standardowej?

Żeby zrozumieć, czym jest pompa zanurzeniowa i jak działa, należy mieć świadomość tego, jak pracuje standardowa pompa ogrodowa. Takie klasyczne urządzenie jest poręczne i proste w użytkowaniu – waży zazwyczaj zaledwie kilka kilogramów, może być łatwo przenoszone i umożliwia komfortowe transportowanie wody ze zbiorników na deszczówkę wężem w celu – na przykład – zraszania trawy czy podlewania kwiatów. Model ten jest wyposażony w przyłącza do dwóch węży: jednego pobierającego wodę ze zbiornika i drugiego, który transportuje ją dalej. Kluczowe jest to, że takie elektryczne urządzenie lub pompa spalinowa do wody musi być ustawiona na gruncie.

Pompy zanurzeniowe są z kolei skonstruowane tak, by można je było zanurzyć w wodzie, czyli między innymi w głębokich studniach czy zbiornikach na deszczówkę. Silnik oraz mechanizm pompujący w takiej pompie jest wyposażony w obudowę zabezpieczającą, a całość jest dokładnie uszczelniona i wykonana z wysokiej jakości odpornego na korozję materiału: na przykład stali nierdzewnej czy tworzyw sztucznych. Dzięki temu pompa zanurzeniowa do wody pozwala efektywnie i niezawodnie pobierać wodę nawet z dużych głębokości.

Pompa zanurzeniowa do wody – kiedy może się przydać?

W jakich sytuacjach specyfika pompy do studni może okazać się niezbędna? Bez wątpienia w przypadku wielu osób potrzebujących pompy do użytku domowo-ogrodowego wystarczający będzie model tradycyjny. Pompa zatapialna do wody jest natomiast doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy wodę trzeba pompować w górę – urządzenie tego typu zasysa wodę z najniższego poziomu zbiornika (nawet na głębokości kilku metrów), a następnie kieruje ją w górę przez rurę wyprowadzającą. Taka budowa powoduje, że pompy zatapialne są polecane przy pracy w bardzo wymagających warunkach, charakteryzujących się dużym natężeniem przepływu wody.

Pompa zanurzeniowa do studni będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli poszukujesz urządzenia do:

  • pompowania wody z głębokiej studni,
  • pobierania wody deszczowej ze zbiorników o dużej pojemności,
  • pobierania wody z zalanej piwnicy (np. wtedy gdy Twój dom jest narażony na zalanie na skutek intensywnych opadów deszczu).

Pompa zanurzeniowa do brudnej wody – czy każdy model się do tego nadaje?

Jeżeli interesuje Cię dostępna w naszej ofercie pompa do wody zanurzeniowa, musisz mieć świadomość tego, że oferowane przez nas modele są przeznaczone do prac amatorskich w ogrodzie i w domu. Nie są to urządzenia przeznaczone do pracy komercyjnej. Co więcej, należy pamiętać o tym, że zdecydowana większość dostępnych to modeli jest przeznaczona do pompowania wody czystej – na przykład ze zbiorników z deszczówką czy ze studzienek. Pompa zanurzeniowa do wody brudnej może pompować ciała stałe o maksymalnym wymiarze 35 mm.

Standardowa pompa zatapialna do deszczówki wykorzystywana do transportowania wody brudnej i zanieczyszczonej nie tylko nie będzie działać efektywnie, ale też bardzo szybko może ulec uszkodzeniu. Jeżeli zatem potrzebujesz sprzętu do zadań specjalnych, odpowiednim wyborem będzie pompa zanurzeniowa do brudnej wody.

Najlepsze pompy zanurzeniowe w sklepie Krysiak

Pompa do wody zatapialna bez wątpienia jest urządzeniem, które warto mieć pod ręką w ogrodzie lub domu narażonym na zalanie. W naszym sklepie internetowym Krysiak można znaleźć tego typu urządzenia wyprodukowane przez marki takie jak Lider, Grizzly, Gardyer czy Faworyt. Pompy tych marek cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród ogrodników-amatorów, jak i profesjonalistów – dzięki temu masz pewność, że kupując je, wybierasz wydajny i efektywny sprzęt wysokiej jakości.

Ile kosztuje dobra pompa zatapialna? Dużą zaletą proponowanych przez nas urządzeń jest to, że stanowią one połączenia wydajności i efektywności z bardzo korzystną ceną. Najtańsze modele można dostać już za nieco ponad sto złotych. Bardziej rozbudowane pompy zanurzeniowe można natomiast kupić za około 250-300 zł. Do takich modeli należy na przykład pompa elektryczna Lider Plus FBW1100 INOX, która może osiągnąć wydajność do 15 000 l/h przy maksymalnej głębokości pracy 7 metrów. Jej maksymalna wysokość podnoszenia to natomiast 10 metrów.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze pompy do studni? Odezwij się do nas!

Czy wystarczy Ci model podstawowy, czy też tym, czego potrzebujesz, jest zaawansowana pompa zatapialna do wody brudnej? A może najlepszy będzie hydrofor? Doskonale wiemy, że czasem nie tak łatwo jest odpowiedzieć sobie na tego typu pytania. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące naszego asortymentu lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnego modelu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie pod adresem e-mail lub numerem telefonu, które są dostępne w zakładce kontaktowej.

Nasz sklep tworzą doświadczeni profesjonaliści, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i podzielą się swoją wiedzą, tym samym ułatwiając Ci dokonanie najlepszego wyboru. Zapraszamy do kontaktu!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved