Kiedy mówimy o urządzeniach ogrodniczych niezbędnych w każdym ogrodzie, niemal zawsze w pierwszej kolejności myślimy przede wszystkim o kosiarce. Nie ma w tym nic dziwnego – wydajna, wysokojakościowa kosiarka to podstawa, jeśli chcemy, by przydomowy trawnik był uporządkowany i zadbany. Jednak wybranie odpowiedniej kosiarki wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Obecnie osoby prywatne oraz profesjonalni ogrodnicy mogą wybierać spośród wielu modeli spalinowych, elektrycznych i akumulatorowych. Dlaczego warto postawić na kosiarki akumulatorowe? Zapoznaj się z poniższym opisem, a następnie wybierz kosiarkę na baterie, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

Kosiarka akumulatorowa z napędem – co to jest?

Jeszcze w latach 90. XX wieku standardem w polskich domach były kosiarki spalinowe – ciężkie, głośne urządzenia, które choć cechowały się dużą mocą, emitowały do środowiska spaliny i hałas, uprzykrzając tym samym życie nie tylko sąsiadom, ale też domownikom. W użytku domowym na początku XXI wieku zostały one wyparte przez modele elektryczne, które można podzielić na dwa typy:

  • kosiarki elektryczne przewodowe, które wymagają dostępu do sieci elektrycznej,
  • kosiarki elektryczne akumulatorowe, które zasilane są z wymiennych akumulatorów.

Kosiarka akumulatorowa to zatem nic innego jak urządzenie do koszenia trawy, które zasilane jest wymiennymi akumulatorami prądu stałego. Biorąc pod uwagę specyfikację techniczną tego modelu, można uznać, że w pewnym sensie jest ona rozwiązaniem pośrednim między ciężką, dysponującą dużą mocą kosiarką spalinową a lekką i prostą w obsłudze kosiarką elektryczną.

Kosiarka na akumulator – zalety na tle modeli elektrycznych i spalinowych

Akumulatorowe kosiarki na baterie cieszą się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Nie są to puste słowa. Nasza firma Krysiak działa od ponad trzydziestu lat i na własne oczy obserwujemy, jak wielu klientów – zarówno prywatnych, jak i przedsiębiorców – decyduje się właśnie na kupno modelu akumulatorowego. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kosiarka akumulatorowa ma wiele zalet – zwłaszcza jeśli porównamy ją z modelami elektrycznymi i spalinowymi.

Na czym polega wyjątkowość kosiarki na akumulator? Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na następujące czynniki:

  • Mobilność – możliwość swobodnego manewrowania kosiarką na dużych powierzchniach to coś, co z pewnością docenią właściciele dużych ogrodów. Jest to cecha odróżniająca kosiarki akumulatorowe od elektrycznych przewodowych, których zasięg działania jest ograniczony długością kabla. Podobną mobilność zapewniają oczywiście również kosiarki spalinowe, niemniej trzeba pamiętać, że są to urządzenia masywniejsze, które podczas pracy emitują hałas i spaliny do środowiska;
  • Wygoda pracy – to z kolei cecha, która wyróżnia kosiarkę na baterię od modelu spalinowego. Urządzenia na benzynę lub mieszankę benzyny z olejem są ciężkie i masywne, co oznacza, że trudniej się nimi manewruje. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że kosiarka spalinowa wymaga regularnych przeglądów i konserwacji. Komfort samej pracy z kosiarką akumulatorową również jest większy – jest ona cicha i nie emituje spalin;
  • Oszczędności finansowe – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że kosiarki spalinowe są modelami zdecydowanie najdroższymi. Modele tego typu często kosztują około 2 tysięcy złotych, a często nawet więcej. Natomiast dobra kosiarka na baterie może być kupiona nawet w cenie dwukrotnie niższej. W tym miejscu warto też zauważyć, że sama eksploatacja kosiarki spalinowej jest droższa niż akumulatorowej, co wynika oczywiście z konieczności regularnego kupowania drogiego paliwa.

Podsumowując, można powiedzieć, że kosiarka na akumulator łączy w sobie najlepsze cechy modelu elektrycznego i spalinowego. Bez wątpienia znajdzie zastosowanie w przydomowym ogrodzie lub na podjeździe, ale ze względu na brak konieczności podłączenia jej do sieci elektrycznej, bez problemu można z niej korzystać również na ogródkach działkowych pozbawionych dostępu do prądu. Urządzenie takie jest też wygodne w użytkowaniu i ekologiczne.

Kosiarka elektryczna na akumulator – czy ma jakieś wady?

Chcąc rzetelnie spojrzeć na kosiarki akumulatorowe do trawy, trzeba odpowiedzieć na pytanie: czy są jakiekolwiek wady, które ma kosiarka akumulatorowa? Opinie zdecydowanej większości użytkowników tych urządzeń są całkowicie pozytywne, jednak trzeba mieć świadomość tego, z czym wiąże się użytkowanie sprzętu na baterie.

Kosiarka elektryczna akumulatorowa – jak wspomnieliśmy wcześniej – jest wyposażona w wymienny akumulator. Oznacza to, że samo urządzenie wymaga regularnego ładowania – baterie podczas pracy zużywają się, a gdy rozładują się do końca, kosiarka zostaje wyłączona. Zasadniczo trudno rozpatrywać to bezwzględnie jako wadę – nowe modele od najbardziej uznanych producentów są wyposażone w baterie, które z powodzeniem mogą działać nawet przez kilka godzin (co spokojnie starczy na sobotnie koszenie trawnika). Niemniej trzeba pamiętać o naładowaniu akumulatora przed rozpoczęciem pracy – w innym przypadku kosiarka może „odmówić posłuszeństwa” już podczas pielęgnowania trawnika. Dokonując zakupu, warto też wziąć pod uwagę czas, jakiego potrzebuje konkretna kosiarka do pełnego naładowania – każda kosiarka akumulatorowa może zostać naładowana od 45 minut do kilku godzin.

O czym jeszcze warto pamiętać, chcąc kupić model akumulatorowy? O tym, że mimo wszystko moc takich urządzeń jest mniejsza niż w tych zasilanych silnikiem spalinowym. Wiele zależy tu od konkretnego modelu, niemniej z reguły kosiarka spalinowa lepiej radzi sobie z chwastami i twardymi źdźbłami. Na użytek prywatny i regularne koszenie trawnika w ogrodzie kosiarka elektryczna  akumulatorowa powinna być jednak jak najbardziej wystarczająca.

Najlepsze kosiarki akumulatorowe w sklepie Krysiak

Jak widzisz, akumulatorowa kosiarka do trawy bez wątpienia będzie idealnym wyborem, jeśli szukasz sprzętu do regularnego koszenia przydomowego trawnika lub trawy na działce wypoczynkowej. Tego typu urządzenia doskonale radzą sobie z regularnie pielęgnowanymi trawnikami, a ze względu na brak przewodu, łatwo można nimi manewrować także w ogrodach bogatych w trawniki o nieregularnych kształtach, ścieżki i zakamarki.

W sklepie internetowym Krysiak od ponad trzydziestu lat dbamy o to, by dostarczać klientom prywatnym i przedsiębiorcom najlepsze kosiarki akumulatorowe. Obecnie w naszym asortymencie można znaleźć urządzenia od producentów cieszących się uznaniem wśród profesjonalistów – na przykład 4garden czy Texas.

Na co zawracać uwagę, kupując akumulatorowe kosiarki na baterie?

Jesteś przekonany do zakupu kosiarki na baterie i wiesz, że kosiarka elektryczna na akumulator najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? W takim razie skupmy się na kilku aspektach, które warto wziąć pod uwagę, wybierają konkretny model:

  • moc urządzenia – kosiarka na akumulator może mieć bardzo różną moc. Przydomowy trawnik łatwo można skosić przy pomocy kosiarki o niskiej mocy, ale na zarośniętej działce może przydać się mocniejsze urządzenie;
  • pojemność baterii – im większy ogród, tym bardziej pojemna powinna być bateria akumulatora. Chodzi oczywiście o to, by urządzenie nie rozładowało się podczas pracy;
  • regulacja wysokości koszenia – zastanów się, na jaką wysokość zamierzasz kosić źdźbła. Zaawansowane modele, takie jak 4garden AM4422S, dysponują 6-stopniową regulacją koszenia na wysokości 25-70 cm;
  • szerokość urządzenia – na dużych trawnikach położonych na planie prostokąta, szeroka kosiarka akumulatorowa z akumulatorem i ładowarką sprawdzi się znakomicie. Jeśli jednak Twój ogród obfituje w kręte, wąskie, porośnięte trawą zakamarki, lepszym wyborem może być model o nieco mniejszej szerokości.

Kosiarki akumulatorowe – promocje

W sklepie internetowym Krysiak dbamy o to, by dostępne u nas urządzenia ogrodowe można było kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak regularnie wprowadzamy również oferty specjalne i promocje na kosiarki akumulatorowe, dzięki czemu najlepszą kosiarkę akumulatorową możesz kupić w jeszcze niższej cenie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego sklepu lub kontaktu mailowego!

Nie wiesz, jaka kosiarka do trawy na akumulator będzie dobra? Odezwij się do nas!

Mamy nadzieję, że powyższy opis uświadomił Ci, jakie zalety ma kosiarka do trawy akumulatorowa i na co zwracać uwagę, by wybrać odpowiedni model. Jeżeli jednak nadal nie wiesz, jaka kosiarka akumulatorowa będzie dla Ciebie najlepsza lub masz pytania dotyczące naszej oferty, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved