1 produkt

Przygotowanie drewna na opał w salonowym kominku? Uporządkowanie przestrzeni w ogrodzie? A może wycinka drzew ozdobnych lub owocowych w celu przearanżowania przydomowego ogrodu? Każda z wymienionych prac wiąże się z odpowiednim przygotowaniem elementów drewnianych. I chociaż rozszczepywanie drewna można przeprowadzić, korzystając wyłącznie z siły własnych mięśni, nie ma sensu się męczyć. Na rynku dostępne są specjalne urządzenia, dzięki którym szybko i wygodnie rozdrobnisz duże kawałki drewna na mniejsze elementy. Łuparki spalinowe znajdziesz także w ofercie naszego sklepu internetowego Krysiak!

Czym jest spalinowa łuparka do drewna?

Czym jest łuparka do drewna spalinowa? To nic innego, jak urządzenie mechaniczne przeznaczone do sprawnego i wygodnego rozszczepywania klocków drewna (np. kłód, grubych gałęzi czy pniaków) na mniejsze elementy. Spalinowa łuparka do drewna, jako urządzenie o dużej mocy, wydajności i wytrzymałości, znakomicie sprawdzi w następujących okolicznościach:

  • w celu rozbijania drewna przewidzianego na opał kominkowy,
  • do przygotowania pniaków i kłód drewnianych do utylizacji po przeprowadzonej wycince drzewa,
  • do rozszczepywania gałęzi w celu przygotowania ich do późniejszego rozdrabniania na ścinki w rozdrabniaczu,
  • podczas profesjonalnych prac w tartakach czy zakładach stolarskich i lasach.

Zasadniczo profesjonalna łuparka spalinowa pod różnymi względami (m.in. moc, maksymalna długość kłody) przewyższa modele elektryczne, dlatego uznawana jest za sprzęt bardziej uniwersalny.

Łuparka spalinowa do drewna – jakie ma zalety?

Łuparka do drewna spalinowa czy elektryczna – który model będzie lepszym wyborem? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że mając do wyboru urządzenia spalinowe i elektryczne, nie tak łatwo stwierdzić, które najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Generalnie na korzyść modeli przedstawianych w tej kategorii mogą przemawiać dwa aspekty:

  • łuparka do drewna spalinowa zapewnia największą moc i wydajność – dla osób, które mają do pocięcia grube i długie kłody, ten atut jest nie do przecenienia. Łuparka spalinowa do drewna – w zależności od modelu – może osiągać moc nawet niemal 5 kW, co jest praktycznie nieosiągalne dla mobilnych „elektryków”. Z tego względu to właśnie modele spalinowe są wykorzystywane w bardziej profesjonalnych pracach,
  • łuparka z silnikiem spalinowym jest urządzeniem w pełni mobilnym – oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że urządzenia te mogą ważyć nawet ponad 200 kg. Niemniej niewątpliwą zaletą jest fakt, że łuparka spalinowa nie wymaga stałego dostępu do sieci elektrycznej.

W ofercie naszego internetowego sklepu ogrodniczego Krysiak znajdziesz wysokiej jakości łuparki spalinowe, które pochodzą od renomowanych, uznanych w branży producentów, takich jak Texas. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i zakupów w sklepie Krysiak!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved