32 produktów

Wysuszone, spadające jesienią z drzew gałęzie i liście, gałązki krzewów ozdobnych i krzaków będące efektem działań pielęgnacyjnych w ogrodzie czy elementy żywopłotu po formowaniu go przed sezonem letnim… Suche gałęzie, gałązki i liście czy zbierane co roku ozdobne trawy bambusowe bywają sporym problemem w ogrodzie, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy wystarczająco dużo miejsca na ich składowanie. To właśnie dlatego nawet w niewielkim przydomowym ogródku warto mieć specjalne urządzenie do rozdrabniania gałęzi – czyli tak zwany rębak do drewna. Jakie modele są dostępne na rynku i jak dobrać najlepszy dla siebie? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zamów rębak, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom!

Rozdrabniacz do gałęzi – co to jest?

Jeszcze nie tak dawno temu rozdrabniarki do gałęzi były kojarzone niemal wyłącznie ze specjalistycznymi urządzeniami, wykorzystywanymi w pracach leśnych, tartakach czy zakładach stolarskich. Obecnie jednak ich zalety coraz częściej dostrzegają osoby prywatne – i nie ma w tym nic dziwnego!

Rozdrabniacz do gałęzi (nazywany również rębakiem, młynkiem czy mielarką) to urządzenie, które – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczone do rozdrabniania kawałków drewna i gałęzi na niewielkie elementy. Wytworzenie tak zwanych zrębków, ale także rozdrobnienie na niewielkie elementy liści czy mniejszych gałązek jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów tnących. Zazwyczaj rozdrabniacze wykorzystują tarcze tnące, ale w bardziej zaawansowanych modelach stosuje się mechanizmy tnące z różnych stron – wówczas poza tarczami tnącymi wykorzystuje się także noże bijakowe lub frezy rozdrabniające.

Najtańszym, najprostszym modelem jest rozdrabniacz nożowy. Do bardziej wymagających prac niezbędny może się okazać rozdrabniacz do gałęzi frezowy, który doskonale radzi sobie nawet z najgrubszymi gałęziami i elementami drewnianymi.

Rozdrabniarka do gałęzi – jaką wybrać?

W tym miejscu musimy zaznaczyć, że rębaki do drewna – tak samo, jak inne urządzenia ogrodowe – są dostępne w różnych wariantach, a podstawowym kryterium podziału jest sposób zasilania. Biorąc pod uwagę ten aspekt, możemy wyróżnić rębak do gałęzi elektryczny oraz spalinowy młynek do gałęzi. Poniżej opisujemy specyfikę obu typów prezentowanych w tej kategorii urządzeń.

Elektryczny rozdrabniacz do drewna – jakie ma zalety?

Rębak elektryczny to urządzenie wyposażone w silnik elektryczny, który wymaga stałego dostępu do prądu. Zasadniczo z tego urządzenia można korzystać zatem tylko w miejscach znajdujących się przy sieci elektrycznej. Kolejnym ograniczeniem jest zasięg pracy, który jest uzależniony od długości przewodu łączącego sprzęt z gniazdem. Ten problem można oczywiście w dość prosty sposób rozwiązać, korzystając z przedłużacza ogrodowego, niemniej zakres pracy zawsze w pewien sposób będzie ograniczony.

Mówiąc o specyfice urządzeń elektrycznych, musimy zaznaczyć, że na ogół dysponują one mniejszą mocą niż spalinowe. Są zatem przeznaczone przede wszystkim do mielenia cienkich, niewielkich gałązek i liści. Znakomicie sprawdzą się w niewielkich i średniej wielkości przydomowych ogrodach. Elektryczna niszczarka do gałęzi wyróżnia się też prostą obsługą i cichą pracą, co z pewnością również przekłada się na jej popularność wśród ogrodowych hobbystów.

W asortymencie sklepu internetowego Krysiak znajdziesz przede wszystkim rozdrabniacze do gałęzi na prąd marek należących do naszej firmy: Handy, Faworyt czy Lider.

Spalinowy rębak do drewna – jakie są jego największe atuty?

Ogrodnicy, którzy na co dzień korzystają ze spalinowej kosiarki czy podkaszarki lub innych urządzeń z silnikiem spalinowym, doskonale wiedzą, jaką główną zaletę ma spalinowa rozdrabniarka do gałęzi. Chodzi oczywiście o ich wysoką moc, która przekłada się na znacznie wydajniejszą pracę. Większość modeli z tej kategorii z łatwością poradzi sobie nawet z grubymi gałęziami – to właśnie z tego powodu rębaki do gałęzi z silnikiem spalinowym znajduje zastosowanie w ogrodach, sadach i parkach oraz na działkach wypoczynkowych, na których rosną wysokie drzewa.

To jednak nie jedyna zaleta tych modeli. Spalinowa maszyna do mielenia gałęzi jest też całkowicie mobilna – dzięki braku konieczności stałego podpięcia do sieci elektrycznej, z urządzeń spalinowych można korzystać praktycznie wszędzie. Idealnie nadają się do pracy w dużych ogrodach i na działkach pozbawionych dostępu do prądu.

Czy taki rozdrabniacz do gałęzi ma jakieś wady? Opinie użytkowników jasno wskazują, że pod względem wydajności jest to sprzęt idealny. Pewnym problemem w warunkach miejskich może być jednak głośna praca oraz emisja spalin podczas pracy. Pamiętaj też, że rębak spalinowy jest nieco bardziej skomplikowany w obsłudze, więc poleca się go przede wszystkim osobom doświadczonym i profesjonalistom.

Rębak do drewna – cena

Ile kosztuje rębak do drewna? Cena zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj wykorzystywanego napędu, pojemność urządzenia, moc silnika czy maksymalna średnica ciętych gałęzi. Jak wspomnieliśmy, na cenę urządzenia wpływa także to, czy jest to model nożowy, czy frezowy (lub tarczowy).

W naszym sklepie internetowym Krysiak najtańszy rozdrabniacz gałęzi można kupić już za nieco ponad 450 zł. Jest to prosty model elektryczny Lider GTR2400, który dysponuje mocą znamionową 2400 W i jest wyposażony w tarczowy system tnący. Urządzenia elektryczne wyposażone we frezowany system tnący kosztują natomiast od około 800 do 1200 zł. Najdroższe są oczywiście urządzenia spalinowe, których ceny zaczynają się od około 2500 zł. Najdroższy, najbardziej zaawansowany rębak do drzewa kosztuje około 7-8 tysięcy zł. Przykładem takiego sprzętu może być rozdrabniacz spalinowy 420 cm3 Faworyt PRS420, który jest wyposażony w bębnowy system tnący oraz silnik o mocy 12.2 KM. Maksymalna średnica gałęzi w tym modelu wynosi 120 mm.

Na co zwrócić uwagę kupując urządzenia do rozdrabniania gałęzi?

Jak widzisz, widełki cenowe w urządzeniach do rąbania drewna są bardzo szerokie. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że wielu klientów ma problemy z wybraniem odpowiedniej rozdrabniarki dla siebie. Jeżeli chcesz kupić idealny rębak ogrodowy, podczas dokonywania wyboru zwróć uwagę przede wszystkim na czynniki przedstawione poniżej.

Moc rozdrabniarki do gałęzi

Mówiąc krótko: im większa moc urządzenia, tym wydajniejsza jest jego praca. Najprostsze modele elektryczne mają silnik o mocy około 2400 W, co pozwala im na rozdrabnianie cienkich gałązek krzewów i niewielkich drzewek owocowych oraz liści. Nieco droższe modele na prąd, kosztujące około 800 zł, mają silniki o mocy 2800 W. Najlepiej pod tym względem wypada spalinowa maszyna do cięcia gałęzi, taka jak model Faworyt PRS420. Urządzenia w cenie 7-8 tysięcy złotych mają silniki o mocy nawet 12,2 koni mechanicznych, co w przeliczeniu na waty daje wynik ponad 9000 W. To właśnie taki rębak bębnowy znajduje zastosowanie przy pracach leśnych oraz w tartakach i zakładach stolarskich.

Maksymalna średnica gałęzi

Odpowiednie dopasowanie tego parametru do swoich oczekiwań i potrzeb jest kluczowe – można bowiem w ten sposób uniknąć zbędnej pracy. Standardowo rozdrabniarki elektryczne z niższej i średniej półki cenowej mogą mielić gałęzie o maksymalnej średnicy 44-45 mm. Takie osiągi są wystarczające przy prostych, pielęgnacyjnych pracach ogrodowych, takich jak formowanie żywopłotu, przycinanie krzewów czy gałęzi z koron drzew.

Ponownie – mielarka do gałęzi z silnikiem spalinowym zapewnia pod tym względem znacznie większe możliwości. Tańsze urządzenia spalinowe (czyli kosztujące około 3500 zł) umożliwiają rozdrabnianie gałęzi o maksymalnej średnicy 49 mm. W najdroższych modelach, kosztujących 7-8 tys. złotych maksymalna średnica gałązek wynosi nawet 100-120 mm.

Pojemność

Pojemność urządzenia wpływa na szybkość pracy oraz możliwości rozdrabniarki do gałęzi. Najdroższe modele spalinowe bębnowe mają pojemność na poziomie 420 cm3. Tańsze urządzenia spalinowe wypadają pod tym względem nieco gorzej, choć i one doskonale odpowiadają wymaganiom ogrodników-amatorów i ogrodowych hobbystów, którzy wyłącznie we własnym ogrodzie przeprowadzają prace pielęgnacyjne (mają pojemność około 200 cm3). Podstawowy rozdrabniacz elektryczny gwarantuje jeszcze mniejsze możliwości – choć on również znakomicie sprawdza się przy prostych pracach ogrodowych.

Warto zwrócić uwagę również na takie elementy jak waga sprzętu. Spalinowy rębak do gałęzi waży zazwyczaj dobre kilkadziesiąt kilogramów. Pamiętaj też, że modele spalinowe wymagają regularnej konserwacji i uzupełniania zbiornika paliwa benzyną lub mieszanką benzyny i oleju.

Najlepsze rębaki do drewna w sklepie internetowym Krysiak

Niezależnie od tego, czy szukasz prostego elektrycznego urządzenia do rozdrabniania niewielkich gałązek, czy też chcesz kupić zaawansowany rębak do drewna, znajdziesz go u nas. Od ponad trzydziestu lat dostarczamy najwyższej jakości urządzenia klientom prywatnym i przedsiębiorcom z firm ogrodniczych, dlatego masz pewność, że kupisz u nas to, co potrzebujesz. W tym miejscu znajdziesz zarówno rębak bijakowy, jak i rozdrabniacz frezowy.

Rozdrabniacze do gałęzi, które zgromadziliśmy w tej kategorii, są w większości wyprodukowane przez marki należące do naszej firmy Krysiak. Mielarki Faworyt, Lider, Handy czy Gardyer są cenione przez doświadczonych specjalistów, a także ogrodników-hobbystów. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Nie wiesz, jaka maszyna do mielenia gałęzi będzie dla Ciebie najlepsza? Pomożemy!

Nasz zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści, którzy nie tylko uczestniczą w tworzeniu rynku urządzeń ogrodniczych, ale też sami kreują nowe trendy w branży! Dlatego jeżeli nie wiesz, jaki rozdrabniacz ogrodowy będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś był całkowicie zadowolony z dokonanego zakupu. Zapewniamy profesjonalną pomoc na każdym etapie dokonywania zakupu.

Zapraszamy również do naszego punktu stacjonarnego, który mieści się w Baranowie w województwie wielkopolskim – u nas kupisz najlepszy polski rozdrabniacz do gałęzi!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved