Ostrzenie łańcucha pilarki

Czynnością, która nieustannie będzie towarzyszyć Ci, gdy wykorzystujesz w pracy pilarkę, jest ostrzenie jej łańcucha. Co prawda nie zawsze da się to zrobić i czasami jedyne, na co będziesz mógł się zdecydować, to wymiana łańcucha, lecz aby odwlec ten moment i przedłużyć jego żywotność, warto pamiętać o regularnym ostrzeniu tego elementu. Jak jednak poprawnie wykonać to, aby nie zrobić sobie krzywdy, ani też nie uszkodzić urządzenia? Moment na naostrzenie łańcucha następuje, gdy odczuwasz podczas pracy, że jej komfort nie jest taki jak dotychczas, a jakość cięcia uległa pogorszeniu. Tępy łańcuch to też większe ryzyko odbicia Twojej pilarki, co jest niebezpieczne dla użytkownika. Przy pracy tępym łańcuchem zwiększa się też zapylenie. Znaki te to nic innego, jak wskazówka, że powinieneś już zdecydować się na naostrzenie łańcucha. Potrzebujesz do tego odpowiednich narzędzi. Nie musisz udawać się do punktu serwisowego i oddawać swojego sprzętu w ręce specjalistów. Samodzielnie możesz zająć się naostrzeniem łańcucha tnącego. Zobacz, jakich przyrządów do ostrzenia łańcucha potrzebujesz i zakup je w naszym sklepie internetowym.

Przyrządy do ostrzenia łańcucha

Nasz sklep internetowy oferuje praktyczne zestawy do ostrzenia łańcucha pilarki. Dzięki nim będziesz mógł znów skutecznie posługiwać się swoim narzędziem podczas codziennej pracy. Do ręcznego ostrzenia łańcucha polecamy specjalne pilniki i zestawy ramkowe, do ostrzenia mechanicznego natomiast – ostrzałki elektryczne. Dostępne są pilniki o średnicach od 4 do 5,5 mm. Ostrzałki elektryczne pracują z kolei z użyciem tarcz ściernych o grubości od 3,2 mm. Wybór zestawów do ostrzenia w sposób mechaniczny polecamy do bardziej precyzyjnego, szybszego naostrzenia łańcucha. Jest to wyposażenie przeznaczone nie tylko dla amatorów, ale też dla profesjonalistów. Ręczne ostrzenie polecane jest w nagłych wypadkach, najczęściej stosuje się je w terenie, podczas pracy, gdy nie masz dostępu do ostrzałki elektrycznej. Ten sposób jest mniej precyzyjny, a także wymaga większego nakładu pracy. Niezależnie od tego, jakich akcesoriów potrzebujesz i jaki rodzaj ostrzenia będziesz wykonywać, dzięki naszemu sprzętowi zrobisz to wygodnie i w bezpieczny dla siebie sposób. Zarówno ostrzenie ręczne, jak i mechaniczne pozwoli Ci nadać zębom łańcucha odpowiedni kształt, nadający się do ponownej pracy. Tępy łańcuch nie jest przeszkodą nie do obejścia nawet podczas pracy w terenie – przekonaj się o tym dzięki naszym przyrządom do ostrzenia łańcucha.

Pracuj skutecznie ze sklepem Krysiak

Praktyczne porady, najlepszy sprzęt w atrakcyjnych cenach i rozwiązania, które pomogą Ci sprostać każdej sytuacji podczas pracy posiadanym narzędziem – to wszystko znajdziesz w sklepie internetowym Krysiak. Każdy posiadacz pilarki powinien zaopatrzyć się w praktyczny zestaw do ostrzenia łańcucha, aby uniknąć sytuacji, gdy tępy łańcuch uniemożliwi Ci wykonanie zadania. Zobacz, co przygotowaliśmy w naszej ofercie specjalnie dla Ciebie i zakup już dziś!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2023 Krysiak. All rights reserved