58 produktów

365 zł

Piękny żywopłot ma wiele zalet. Z jednej strony pozwala odgrodzić się od niechcianych spojrzeń sąsiadów oraz przechodniów i gwarantuje poczucie prywatności. Z drugiej strony, jest swoistą ozdobą miejsca wypoczynkowego, wprowadzającą do ogrodu naturalną zieleń. Warto jednak pamiętać o tym, że o żywopłot trzeba dbać, co w praktyce oznacza przede wszystkim podcinanie go – i to niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem żywopłotu formowanego, czy dzikiego. W naszym sklepie internetowym Krysiak znajdziesz najlepsze nożyce do żywopłotu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nożyce do cięcia żywopłotu czy tradycyjny sekator?

W kontekście dbania o żywopłot wiele osób z pewnością pomyśli przede wszystkim o tradycyjnych sekatorach, które jeszcze niedawno były uważane za jedyne dostępne rozwiązanie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tradycyjny sekator to bez wątpienia urządzenie lekkie i łatwe w obsłudze, które doskonale nadaje się do przycinania cienkich gałązek.

Jednak obecnie na rynku dostępne są także różne elektronarzędzia i sprzęty ogrodnicze, które umożliwiają przycinanie nie tylko niewielkich gałązek, ale również twardszych, suchych gałęzi, które uniemożliwiają odpowiednie wzrastanie bukszpanu, ostrokrzewu czy tui. W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć nożyce do przycinania krzewów elektryczne, akumulatorowe i spalinowe – dysponują one większą mocą, a dodatkowo są wygodniejsze w obsłudze. Przycinarka do żywopłotu działa bowiem automatycznie, co oznacza, że Ty nie musisz w nieskończoność machać rękami!

Nożyce ogrodowe – dostępne rodzaje

Jak wspomnieliśmy wyżej, współcześnie nożyce do żywopłotu są produkowane w różnych rodzajach. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku kosiarek, podkaszarek czy pilarek, dostępne są nożyce ogrodowe elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Wszystkie one mają swoje zalety, ale jednocześnie nie ma modelu, który pod każdym względem górowałby nad pozostałymi. Poniżej krótko opisujemy poszczególne rodzaje nożyc mechanicznych.

Elektryczna piła do żywopłotu

Elektryczna piła do żywopłotu to urządzenie zasilane przy pomocy prądu elektrycznego – takie urządzenia są wyposażone w kabel, który należy podpiąć do sieci. Oznacza to, że elektryczne nożyce do żywopłotu mają w pewnym zakresie ograniczony zasięg – sięgają tak daleko, jak sięga przedłużacz ogrodowy. Dysponują też stosunkowo niewielką mocą i zazwyczaj mogą być wykorzystywane wyłącznie do regularnego przycinania niewielkich i średnich gałązek oraz przeprowadzania ogrodowej kosmetyki.

Jednak takie nożyce do cięcia żywopłotu cieszą się dużą popularnością – a to dlatego, że mają też swoje zalety, które są bardzo ważne w użytku amatorskim. Modele tego typu są zazwyczaj bardzo lekkie i proste w obsłudze, co sprawia, że z powodzeniem mogą ich używać także osoby niedoświadczone w pracach ogrodowych i słabsze fizycznie.

Akumulatorowa podkaszarka do żywopłotu

Taka podkaszarka do żywopłotu to w zasadzie również urządzenie elektryczne – jednak zasilane nie przy pomocy kabla, a wbudowanego akumulatora. Największą zaletą podkaszarki akumulatorowej – w porównaniu do modelu elektrycznego – jest jej pełna mobilność. Brak ograniczania w postaci przewodu sprawia, że takie nożyce do przycinania tui mogą być wykorzystywane również w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej.

Jednocześnie trzeba mieć świadomość tego, że nożyce do żywopłotu akumulatorowe wymagają regularnego ładowania baterii, co w większości modeli trwa kilka godzin. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że taka kosiarka do żywopłotu „odmówi posłuszeństwa” podczas pracy. Moc tego typu urządzeń jest porównywalna do nożyc elektrycznych.

Spalinowa piła do żywopłotu

W naszym internetowym sklepie dostępne są także spalinowe nożyce do żywopłotu, czyli urządzenia wyposażone w silnik spalinowy. Nożyce do żywopłotu spalinowe, tak jak modele akumulatorowe, są całkowicie mobilne. Zasilanie mieszanką benzyny z olejem sprawia, że swobodnie można z nich korzystać nie tylko w ogrodzie, ale również na pozbawionej dostępu do prądu działce czy w domku letnim. Warto jednak zauważyć, że spalinowa piła do żywopłotu dysponuje większą mocą niż modele akumulatorowe i elektryczne. Z powodzeniem radzi sobie zatem także z grubszymi gałęziami.

Jednocześnie należy pamiętać to tym, że obsługa nożyc spalinowych dla osób niedoświadczonych może być trudna. Takie urządzenia są cięższe, nieco bardziej skomplikowane w obsłudze, a dodatkowo, cechują się głośniejszą pracą. Z tego względu są one polecane przede wszystkim osobom doświadczonym i profesjonalistom pracującym w firmach ogrodniczych.

Przycinarka do żywopłotu w sklepie Krysiak – wybierz najlepszą

Jeżeli nie wiesz, jakie nożyce ogrodowe wybrać, lub masz pytania dotyczące naszego asortymentu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, byś kupił nożyce do żywopłotu, które najlepiej będą odpowiadały Twoim potrzebom.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved