43 produktów

Każdy właściciel domu jednorodzinnego chciałby cieszyć się pięknym, kolorowym i zadbanym ogrodem, sprzyjającym wypoczywaniu w gronie najbliższych i uprawianiu roślin ozdobnych, a często także warzyw i owoców. Jeśli Ty także należysz do osób, które chcą uprawiać w przydomowym ogrodzie lub na działce wypoczynkowej warzywa, owoce i kwiaty ozdobne, musisz mieć świadomość tego, jak dużą rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie gleby. Warto zaopatrzyć się między innymi w glebogryzarkę: elektryczną, akumulatorową lub spalinową. Dlaczego ta ostatnia może być dobrym wyborem? Z poniższego opisu dowiesz się, czym cechuje się glebogryzarka spalinowa!

Glebogryzarka spalinowa – co to?

Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia, czym w ogóle jest glebogryzarka spalinowa? Najprościej mówiąc, jest to urządzenie ogrodnicze, które służy do uprawy roli, a dokładniej – do przygotowania podłoża do siewu lub sadzenia. Glebogryzarki najczęściej kojarzone są z dużymi maszynami ciągnikowymi przeznaczonymi do pracy na polach, jednak znajdujące się w naszej ofercie glebogryzarki spalinowe (ale również elektryczne i akumulatorowe) znakomicie nadają się do pracy w ogrodzie lub na prywatnej działce wypoczynkowej.

Zasadniczo każda glebogryzarka spalinowa umożliwia przekopanie, spulchnienie i napowietrzenie gleby, co daje wymierne efekty. Dzięki takim działaniom gleba lepiej utrzymuje wilgoć i gromadzi składniki pokarmowe, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu dla roślin. Dodatkowo, po przekopaniu gleby łatwiej można pozbyć się szkodników zagrażających plonom.

Jak łatwo można się domyślić, glebogryzarki spalinowe z osprzętem to urządzenia wyposażone w silnik spalinowy zasilany benzyną. Podstawową zaletą takiego mechanizmu jest wysoka moc urządzenia – znacznie wyższa niż w modelach elektrycznych i akumulatorowych.

Glebogryzarka a kultywator spalinowy

Czytając powyższe informacje, można zauważyć, że prezentowane w tej kategorii urządzenia mają podobne zastosowanie co kultywator ogrodowy spalinowy. Faktycznie, kultywator spalinowy często bywa nazywany zamiennie z glebogryzarką, jednak warto pamiętać, że działanie obu urządzeń nieco się od siebie różni.

Generalnie zarówno glebogryzarka, jak i kultywator spalinowy służą do spulchniania gleby. Jednak z założenia kultywatory mają większą moc, a co więcej, działają nieco inaczej – ich mechanizm jest zaprojektowany tak, że zębate ostrza nie obracają się, a jedynie zagłębiają w ziemi. Kultywator – w przeciwieństwie do glebogryzarki – pozostawia w ziemi grudki, co sprawia, że gleba wymaga dodatkowej obróbki. W zastosowaniu domowym lepiej sprawdzi się glebogryzarka spalinowa.

Jakie zalety ma glebogryzarka ogrodowa spalinowa?

Jeżeli chcesz kupić glebogryzarkę, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką wybrać: elektryczną, akumulatorową czy spalinową? Poniżej przedstawiamy kilka czynników, które mogą zdecydować o tym, że najlepszym wyborem dla Ciebie będzie właśnie glebogryzarka ogrodowa spalinowa:

  • duża moc – to bez wątpienia największa zaleta urządzeń ogrodniczych z silnikiem spalinowym. Glebogryzarka spalinowa osiąga pod tym względem znacznie lepsze rezultaty niż urządzenia elektryczne i akumulatorowe, a co za tym idzie, doskonale nadaje się do rozbijania zbitej i twardej gleby. Glebogryzarki spalinowe są też bardziej wytrzymałe, co oznacza, że lepiej radzą sobie na dużych powierzchniach;
  • całkowita mobilność – porównując glebogryzarki spalinowe do elektrycznych, trzeba zwrócić uwagę na całkowitą mobilność tych pierwszych. Ze względu na to, że nie wymagają one podłączenia do sieci elektrycznej przy pomocy przewodu, doskonale nadają się do pracy w dużych ogrodach. Dodatkowo, bez problemu można ich używać na działkach nie mających dostępu do sieci elektrycznej;
  • wygoda pracy – zasadniczo maszyny spalinowe należą do cięższych urządzeń. Z tego względu najlepszym wyborem będzie spalinowa glebogryzarka z napędem. Wbudowany napęd sprawia, że do Twojego obowiązku będzie należało wyłącznie manewrowanie glebogryzarką.

Glebogryzarka spalinowa z napędem to świetna opcja, jeśli potrzebujesz profesjonalnego sprzętu do pracy w wymagających warunkach. Warto jednak mieć świadomość tego, że urządzenia tego typu to maszyny zaawansowane, które bardziej przeznaczone są do użytkowania przez profesjonalistów i doświadczonych ogrodników.

Najlepsze polskie glebogryzarki spalinowe w sklepie internetowym Krysiak

Nasza firma działa od 1990 roku. Oznacza to, że już od ponad trzydziestu lat dostarczamy klientom indywidualnym i profesjonalnym firmom ogrodniczym najlepsze urządzenia, maszyny i narzędzia ogrodnicze. Obecnie naszą ofertę tworzą w dużej mierze glebogryzarki spalinowe marek należących do naszej firmy Krysiak: Faworyt, Lider czy Handy. Kupując u nas, masz pewność, że wybierasz najlepsze polskie glebogryzarki spalinowe.

W asortymencie mamy jednak również profesjonalne urządzenia renomowanych europejskich producentów, takich jak Texas czy Grizzly. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – glebogryzarkę spalinową czy napowietrzacz do trawy kupisz u nas już za nieco ponad 1000 złotych!

Glebogryzarka spalinowa z napędem? Kup ją w sklepie Krysiak

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że znalezienie idealnej glebogryzarki nie zawsze jest zadaniem prostym. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszego asortymentu lub nie wiesz, jaką glebogryzarkę spalinową wybrać, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś był całkowicie zadowolony z dokonanego zakupu!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved