5 produktów

Spalinowe nożyce do żywopłotu

Każdy żywopłot – zarówno formowany, jak i nieformowany – wymaga odpowiedniej, regularnej pielęgnacji, która polega przede wszystkim na przycinaniu chorych, nadłamanych czy zmarzniętych pędów. Przy tego typu pracach ogrodowych można wykorzystać mechaniczne nożyce: elektryczne, akumulatorowe lub spalinowe. Dlaczego właśnie te ostatnie mogą okazać się odpowiednim wyborem? Zapoznaj się z poniższym opisem, a następnie zamów nożyce spalinowe do żywopłotu, które najbardziej odpowiadają Twoim oczekiwaniom i potrzebom!

Nożyce spalinowe do żywopłotu – czym są i gdzie znajdą zastosowanie?

Nożyce do żywopłotu spalinowe, tak samo jak modele elektryczne przewodowe i akumulatorowe, to w praktyce wydajne, wysokiej jakości piły, które umożliwiają komfortowe formowanie i pielęgnowanie żywopłotów. Nożyce spalinowe – w przeciwieństwie do innych modeli – są wyposażone w silnik spalinowy, pełniący funkcję jednostki napędowej. To właśnie zasilany mieszanką benzyny i oleju silnik dwusuwowy wprawia w ruch ostrze.

Zasadniczo nożyce spalinowe, które znajdziesz w tej kategorii, znajdują zastosowanie przede wszystkim przy pielęgnacji wyrośniętych żywopłotów: ich formowaniu czy przycinaniu chorych, zmarzniętych, słabych czy nadłamanych pędów. Jednak ze względu na wysoką moc, spalinowe nożyce do żywopłotu często wykorzystuje się również przy przycinaniu grubszych gałęzi krzewów oraz drzew ozdobnych i owocowych. Najbardziej zaawansowane, dostępne u nas modele, znakomicie radzą sobie nawet z gałęziami o średnicy 28 mm.

Nożyce do żywopłotu spalinowe – jakie mają zalety?

Spalinowe nożyce do żywopłotu na wysięgniku i bez to nie jedyne narzędzia do przycinania gałęzi, jakie można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Krysiak. Naszym klientom oferujemy również modele elektryczne przewodowe i akumulatorowe. Dlaczego spośród nich warto wybrać właśnie spalinowe nożyce do żywopłotu? Największe zalety tych urządzeń to:

  • wysoka moc – pod tym względem piła do żywopłotu spalinowa nie ma sobie równych! Wiele zależy oczywiście od specyfiki konkretnego modelu, niemniej faktycznie na ogół nożyce spalinowe na wysięgniku lub bez niego cechują się znacznie większą mocą niż elektryczne. Silnik spalinowy jest sprawniejszy i bardziej wydajny od elektrycznego, dlatego takie modele są polecane do bardziej wymagających i profesjonalnych prac,
  • mobilność – w przeciwieństwie do tradycyjnych nożyc elektrycznych, które wymagają podpięcia do sieci elektrycznej, nożyce do żywopłotu spalinowe nie potrzebują stałego dostępu do źródła zasilania. Uzupełniany paliwem silnik może wydajnie pracować nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale też na działce pozbawionej elektryczności. Oczywiście to samo można powiedzieć o modelu akumulatorowym, jednak należy zauważyć, że w jego przypadku sam akumulator musi być regularnie ładowany, a urządzenie dysponuje mniejszą mocą.

Czy piła do żywopłotu spalinowa będzie dobra dla każdego?

Nożyce spalinowe do żywopłotu mają swoje mocne strony i z pewnością sprawdzą się podczas wymagających prac, ale nie dla każdego będą one najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że są to urządzenia dość ciężkie (w porównaniu do elektrycznych), co sprawia, że dłuższe użytkowanie ich może być problematyczne dla osób niedoświadczonych i słabszych fizycznie. Co więcej, piła spalinowa do żywopłotu jest znacznie bardziej wymagająca w konserwacji, co również części osób może sprawiać problem. Trzeba też zwrócić uwagę na hałas i spaliny, które są emitowane podczas pracy – te czynniki mogą być uciążliwe zarówno dla operatora i domowników, jak i sąsiadów.

Powyższe czynniki powodują, że nożyce do żywopłotu na wysięgniku spalinowe są opcją raczej dla doświadczonych profesjonalistów. W warunkach domowych w ogrodzie ich stosowanie może być uciążliwe, a w przypadku osób nie mających doświadczenia w pracach ogrodowych, także potencjalnie niebezpieczne.

Piła spalinowa do żywopłotu – zamów ją w sklepie Krysiak

Oferowane przez nas nożyce do żywopłotu spalinowe to zaawansowane sprzęty dla specjalistów i profesjonalnych ogrodników. Zapoznaj się z naszym asortymentem i zobacz, jakie nożyce spalinowe Faworyt, Lider i Handy Prime mamy w ofercie!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved