81 produktów

369 zł

459 zł

425 zł

305 zł

425 zł

Gdy mowa o pracach ogrodowych, zazwyczaj mamy na myśli przede wszystkim zajęcia związane z pielęgnacją trawnika: koszenie trawy, grabienie i podlewanie. Warto zatem pamiętać o tym, że równie istotne są prace związane z pielęgnacją krzewów, drzew czy żywopłotów. To właśnie dlatego w każdym, nawet niewielkim, ogrodzie powinna znaleźć się wysokiej jakości piła łańcuchowa. W ofercie naszego internetowego sklepu ogrodniczego Krysiak znajdziesz najróżniejsze pilarki do gałęzi: elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na krysiak.pl!

Piła łańcuchowa – co to jest?

Pilarka, znana także jako piła łańcuchowa, to po prostu przenośne urządzenie ogrodnicze służące do przycinania gałęzi, cięcia drzew i ogólnie mówiąc, obróbki drewna. Wszystkie piły łańcuchowe składają się z dwóch podstawowych elementów:

  • pierwszym z nich jest zębaty łańcuch tnący, który umieszczony jest na prowadnicy. Zazwyczaj w modelach przeznaczonych do użytku ogrodowego ma ona długość 30-40 cm, jednak bardziej zaawansowane modele mogą mieć nawet dłuższą prowadnicę;
  • drugim elementem jest jednostka napędowa. Może ona mieć formę silnika spalinowego (występuje on w piłach spalinowych) lub elektrycznego – ten występuje w pilarkach elektrycznych (podłączanych do sieci elektrycznej przy pomocy przewodu) oraz akumulatorowych (silnik jest zasilany wymagającymi regularnego ładowania bateriami).

Obecnie piły łańcuchowe są produkowane w najróżniejszych wariantach, dlatego bez problemu znajdziesz model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i wymaganiom.

Pilarki łańcuchowe – rodzaje

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka piła łańcuchowa do gałęzi jest najlepsza. Wiele zależy od rodzaju prac, do jakich ma być używane urządzenie, częstotliwości stosowania czy okoliczności, w jakich zamierzasz przeprowadzać prace. Poniżej omawiamy specyfikę poszczególnych urządzeń.

Pilarka elektryczna

Piła elektryczna to, jak łatwo można się domyślić, urządzenie zasilane prądem elektrycznym. Jest ono wyposażone w przewód, który należy podłączyć do gniazdka, co prowadzi do oczywistego wniosku, że bez dostępu do sieci elektrycznej użytkowanie tego sprzętu jest praktycznie niemożliwe. Jednocześnie taka pilarka gałęziówka jest lekka i prosta w obsłudze, a dodatkowo – bardzo tania. Takie modele można kupić już za mniej niż 300 złotych.

Pilarki elektryczne znakomicie nadają się do domowych prac ogrodowych – z łatwością można z ich pomocą przyciąć żywopłot czy uschnięte gałązki drzew i krzewów. Ze względu na stosunkowo niewielką moc, takie modele nie sprawdzą się przy bardziej wymagających pracach. Ponadto, nie znajdą one zastosowania w miejscach pozbawionych dostępu do prądu.

Spalinowa piła do gałęzi

Alternatywą dla modelu elektrycznego może być piła spalinowa, czyli – jak powiedzieliśmy – wyposażona w silnik spalinowy, który napełnia się mieszanką benzyny z olejem. Jeżeli chodzi o zalety takich urządzeń, w pierwszej kolejności należy wskazać na dużą moc, znacznie większą niż w większości pilarek na prąd. Dzięki dużej wydajności spalinowa piła łańcuchowa doskonale radzi sobie nie tylko z cienkimi i średniej grubości gałązkami, ale również z grubymi gałęziami. Atutem jest również mobilność – brak konieczności podłączenia sprzętu do prądu sprawia, że można z niego korzystać praktycznie wszędzie.

Jednak spalinowa piła do gałęzi w użytku amatorskim jest stosowana rzadko. Należy tu nadmienić, że modele te są droższe od elektrycznych, a ponadto cięższe i nieco bardziej skomplikowane w obsłudze. Użytkownie „spalinówek” w środowisku miejskim może też być uciążliwe – zarówno dla domowników, jak i sąsiadów. Taka piła łańcuchowa jest bowiem hałaśliwa i emituje do środowiska szkodliwe spaliny. Ogólnie mówiąc, należy ją postrzegać jako urządzenie dla profesjonalistów pracujących przy wycince drzew i pracowników firm ogrodniczych.

Piła ogrodowa akumulatorowa

Modelem pośrednim, łączącym w pewien sposób cechy urządzeń elektrycznych i spalinowych, jest piła ogrodowa akumulatorowa. Urządzenie takie jest wyposażone w akumulator, który można ładować – dzięki temu z pilarki, tak jak z modeli spalinowych, można korzystać w każdym miejscu – zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce wypoczynkowej czy domku letniskowym bez dostępu do prądu. Co więcej, pilarka akumulatorowa ma najlepsze cechy elektrycznej: pracuje cicho i nie emituje spalin, a do tego jest prosta w obsłudze.

Gdzie zatem leży haczyk? Akumulatorowe pilarki łańcuchowe wymagają regularnego ładowania, co trwa zazwyczaj kilka godzin. Może być zatem problematyczne wykorzystywanie ich w spontanicznej pracy lub użytkowanie ich z dużą częstotliwością. Brak naładowania akumulatora przed rozpoczęciem pracy może skutkować tym, że w czasie przycinania gałęzi piła gałęziówka „odmówi posłuszeństwa”.

Pilarki do gałęzi na wysięgniku

W tej kategorii można znaleźć nie tylko klasyczne pilarki elektryczne, akumulatorowe i spalinowe, ale również modele na wysięgniku. Czym jest piła na wysięgniku?

Piła łańcuchowa na wysięgniku to specjalny typ urządzeń ogrodniczych, który służy przycinaniu gałęzi w koronach drzew. Jest to tak zwana podkrzesywarka, którą stosuje się przy pielęgnacji drzew owocowych i ozdobnych oraz prześwietlaniu koron drzew. Taka pilarka do gałęzi dysponuje zazwyczaj wysięgnikiem długim na przynajmniej około 3 metry, co umożliwia swobodne i bezpieczne przeprowadzenie wielu prac ogrodowych z poziomu gruntu. W naszym asortymencie można znaleźć podkrzesywarki marek należących do naszej firmy: Handy czy Lider.

Pilarka łańcuchowa? Kup ją w sklepie internetowym Krysiak

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię mini piła łańcuchowa, czy spalinowa piła do gałęzi, jesteś w odpowiednim miejscu. Nasz sklep Krysiak już od ponad trzydziestu lat dostarcza klientom prywatnym i firmowym wysokiej jakości urządzenia ogrodnicze. Wśród proponowanych przez nas pilarek znajdziesz zarówno modele marek należących do naszej firmy (takich jak Faworyt, Lider czy Handy), jak również uznanych, europejskich producentów – Grizzly czy Texas.

Interesuje Cię mała piła łańcuchowa? Proszę bardzo! A może potrzebujesz bardziej zaawansowanego sprzętu? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być pilarka spalinowa Faworyt RG5345X1-A5, wyposażona dodatkowo w hamulec bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, znajdziesz to w sklepie internetowym Krysiak!

Nie wiesz, jaka pilarka do gałęzi będzie najlepsza? Skontaktuj się z nami – pomożemy!

Zastanawiasz się, jaka piła łańcuchowa będzie najlepsza dla Ciebie? Masz wątpliwości dotyczące tego, czy lepsza będzie piła gałęziówka elektryczna czy akumulatorowa? Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, dlatego jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty lub poszczególnych modeli, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy na każdym etapie dokonywania zakupu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved