36 produktów

305 zł

Chcesz cieszyć się pięknym, uporządkowanym przydomowym ogrodem? W takim razie musisz pamiętać, że nie wystarczy tylko zasadzić drzewa, kolorowe kwiaty i krzewy ozdobne. Trzeba także odpowiednio o nie zadbać. Dużą rolę w pielęgnacji ogrodowych krzewów i drzewek odgrywa ich systematyczne przycinanie, dlatego warto zadbać o to, by sprzęt do tego wykorzystywany był jak najwyższej jakości. Obecnie na rynku dostępne są zarówno piły spalinowe i akumulatorowe, jak również pilarki elektryczne. Dlaczego dobrym wyborem może być właśnie piła do drewna elektryczna? Przeczytaj poniższy opis, a następnie zapoznaj się szczegółowo z naszą ofertą i zamów model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.

Pilarka łańcuchowa elektryczna – co to jest?

Łańcuchowa piła elektryczna to jeden z typów przenośnego urządzenia przeznaczonego do obróbki drewna i prac ogrodowych. Tak samo jak modele akumulatorowe i spalinowe, piła elektryczna do drewna składa się z dwóch podstawowych elementów:

  • łańcucha tnącego – łańcuch tnący jest zamontowany na prowadnicy, wzdłuż której się porusza. Prowadnica w modelach elektrycznych ma zazwyczaj około 30-40 cm;
  • jednostka napędowa – w urządzeniach spalinowych jest nią silnik spalinowy, natomiast w akumulatorowych i elektrycznych – silnik elektryczny.

Zasadniczo, zarówno akumulatorowa, jak i elektryczna piła do drewna są zasilane prądem. Różnica polega na tym, że w tych pierwszym modelu silnik jest wprawiany w ruch przy pomocy akumulatora,  który wymaga regularnego ładowania. Z kolei modele nazywane elektrycznymi to nic innego, jak urządzenia przewodowe, wyposażone w kabel, który trzeba podpiąć do sieci elektrycznej. Innymi słowy, elektryczna piła łańcuchowa do działania wymaga dostępu do gniazdka.

Jakie zalety mają piły elektryczne do drewna w porównaniu do innych modeli?

W sklepie internetowym Krysiak na własne oczy obserwujemy, jak dużą popularnością cieszą się modele elektryczne i śmiało możemy powiedzieć, że to właśnie tego typu pilarki są najczęściej wybierane do prywatnego użytku ogrodniczego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ elektryczne piły łańcuchowe mają wiele zalet, które docenią właśnie osoby potrzebujące dobrego sprzętu do podstawowych prac w przydomowym ogrodzie.

Mała piła elektryczna jest lekka

To bez wątpienia aspekt, który jest ważny dla osób amatorsko zajmujących się przycinaniem gałęzi i cięciem drewna. Piły łańcuchowe elektryczne są mniejsze i lżejsze od modeli spalinowych, dzięki czemu ich użytkowanie jest wygodniejsze. Z pewnością nie są to zatem modele zarezerwowane dla profesjonalistów – zazwyczaj bez problemu radzą sobie z nimi także osoby słabsze fizycznie.

Oczywiście, powyższe czynniki nie pozostają bez znaczenia w kontekście bezpieczeństwa użytkownika. Niewielka waga sprzętu minimalizuje ryzyko wypadku i ewentualnej kontuzji.

Łańcuchowa piła elektryczna – wygoda pracy

Fakt, że pilarka elektryczna waży niewiele, bez wątpienia poprawia wygodę pracy. Ale jeśli mowa o komforcie osoby, która bierze się za przycinanie gałęzi, musimy zwrócić uwagę również na inne aspekty. Żeby uruchomić piłę elektryczną, wystarczy podpiąć ją do źródła zasilania – czyli innymi słowy gniazdka lub przedłużacza ogrodowego. I gotowe! To naprawdę duża zaleta, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że piły spalinowe wymagają regularnego uzupełniania paliwa (mieszanki benzyny i oleju), a modele akumulatorowe należy każdorazowo ładować przed rozpoczęciem pracy.

Niska waga i prosta obsługa sprawiają, że piła łańcuchowa elektryczna jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które tylko od czasu do czasu przycinają gałęzie, żywopłoty lub krzewy w przydomowych ogrodach.

Elektryczna piła do drewna a aspekt ekologiczny

W czasach, w których coraz więcej mówi się o kryzysie klimatycznym, także nasze codzienne decyzje nie pozostają bez znaczenia. Okazuje się, że wybierając urządzenia ogrodnicze, również Ty w pewien sposób możesz wpłynąć na to, jak wygląda świat dokoła Ciebie. Tutaj największą uwagę należy zwrócić na piły spalinowe, które emitują do środowiska szkodliwe spaliny – choć są niezastąpione w profesjonalnych pracach, ich stosowanie w przydomowym ogrodzie zazwyczaj uznaje się za nieuzasadnione.

Znacznie lepiej pod tym względem prezentuje się pilarka łańcuchowa elektryczna. Nie emituje ona do środowiska śmierdzących spalin, które są szkodliwe dla natury, a dodatkowo mogą uprzykrzać życie innym domownikom i sąsiadom. Warto też zwrócić uwagę na to, że piła elektryczna piła do gałęzi pracuje ciszej niż spalinowa.

Pilarka elektryczna – cena i koszt eksploatacji

Mówiąc o zaletach modeli elektrycznych, nie możemy nie wspomnieć o aspekcie finansowym. Wystarczy spojrzeć na pilarki dostępne w naszej ofercie, by zauważyć, że nawet piły elektryczne z wyższej półki cenowej są i tak tańsze niż prostsze modele spalinowe. Dobrą pilarkę elektryczną do użytku prywatnego można dostać już za około 250-400 złotych.

Ale to i tak nie wszystko, gdy mówimy o kosztach związanych z użytkowaniem pilarek łańcuchowych. Eksploatacja modeli elektrycznych jest znacznie tańsza niż spalinowych – paliwo do tych urządzeń bywa bowiem kosztowne, a silnik spalinowy trzeba uzupełniać regularnie. Porównując koszt zakupu i eksploatacji, elektryczna piła łańcuchowa wypada znacznie korzystniej od spalinowej.

Elektryczne piły łańcuchowe – co należy o nich wiedzieć, dokonując zakupu?

Jak widzisz, piły elektryczne łańcuchowe mają wiele zalet – i to zarówno wtedy, gdy porównamy je ze spalinowymi, jak i w porównaniu z akumulatorowymi. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że pod pewnymi względami modele prezentowane w tej kategorii ustępują urządzeniom wyposażonym w silnik spalinowy lub akumulator. Opisane niżej aspekty to nie wady same w sobie, a po prostu cechy pilarek spalinowych, wynikające z ich specyficznej budowy:

  • moc pilarki elektrycznej – obiektywnie podchodząc do tematu, trzeba zaznaczyć, że standardowo piła elektryczna dysponuje słabszą mocą niż sprzęt spalinowy, który w wielu przypadkach może być wykorzystywany nie tylko do cięcia drewna, ale również innych materiałów. Piły spalinowe to urządzenia dla specjalistów zajmujących się wycinką drzew czy obróbką elementów drewnianych. Pilarki elektryczne, ze względu na ich słabszą moc, są częściej wykorzystywane w prywatnych i amatorskich pracach ogrodowych: na przykład przycinaniu gałęzi drzew i krzewów;
  • ograniczony zasięg – należy pamiętać o tym, że każda piła elektryczna łańcuchowa jest wyposażona w przewód, co nie ma miejsca w przypadku modeli akumulatorowych i spalinowych. Niemniej konieczność podpięcia przewodu do sieci elektrycznej podczas prac ogrodowych nie jest dużym problemem – tym bardziej, że zasięg pracy pilarki łatwo można powiększyć, korzystając z przedłużacza ogrodowego.

Pilarki łańcuchowe elektryczne w sklepie Krysiak

Oferowane przez nas piły elektryczne do drewna idealnie nadają się do prac ogrodowych – cięcia kawałków drewna na opał, przycinania gałęzi czy formowania żywopłotu. W większości przypadków wystarczającym rozwiązaniem będzie mała piła elektryczna do gałęzi, taka jak Handy GTP 1435 QT. Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej zaawansowanego sprzętu, postaw na bardziej rozbudowane pilarki łańcuchowe elektryczne, takie jak Handy Prime GTP2240QT.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz zarówno polskie, jak i zagraniczne piły elektryczne – takich marek jak należące do nas Lider czy Faworyt oraz europejskich: Grizzly czy Texas.

Nie wiesz, jaka piła łańcuchowa elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza? Pomożemy!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie idealnej pilarki nie zawsze jest zadaniem prostym. Dlatego jeżeli nie wiesz, jaka pilarka elektryczna najlepiej będzie odpowiadała Twoim potrzebom i oczekiwaniom, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy niezbędnych informacji na każdym etapie dokonywania zakupu. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, podpowiemy Ci też, czy lepsza dla Ciebie będzie mała piła elektryczna do drewna, czy też większy, bardziej zaawansowany sprzęt.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved